21 kempů a tábořišť v České ráji

16. 6. 2020

Stává se mi to často. I tento článek mne napadl při běhání. Běžíte si po kraji, myšlenky plynou. Nápad na tento článek se zrodil, když jsem nedávno běžel přes Sedmihorky, v krásné oblasti Hruboskalska v Českém ráji.

Ideální místo na dovolenou, letos se asi nebude moc cestovat do zahraničí. V Sedmihorkách je pěkný kemp … . Co třeba udělat soupis míst, kde jsou v Českém ráji kempy a tábořiště? Třeba se to bude někomu hodit. Tak je to zde. 21 kempů a tábořišť v Českém ráji.

Kempů je v České ráji dost, kvalita je různorodá, skoro by se mohlo použít klišé: vybere si každý. Nabídka je pestrá. Od malých tábořišť ( například u Vidláku ) přes menší kempy ( například Svitačka ) až po větší autokempy ( Malá Skála, kempy u Jinolic, Kosmonosy ). A nakonec Sedmihorky, zdejší kemp se pravidelně umísťuje v anketě Kemp roku na předních místech, v loni byl první.
21 kempů a tábořišť v Českém ráji – zdroj: Mapy.cz 

21 kempů a tábořišť v Českém ráji

Kempy a tábořiště jsou po Českém ráji rozmístěny celkem rovnoměrně po celé jeho oblasti. Zejména pro turisty, kteří chtějí putovat celým Českým rájem, se nabízí mnoho zastávek k přespání nebo k jednodennímu odpočinku.

Mnoho kempů je připraveno svým vybavením, službami i svým umístěním, vás uspokojit při delší dovolené. Do této kategorie určitě patří Sedmihorky, Malá Skála, kempy u Jinolic.

Trochu bokem jsou Kosmonosy, ale je to i výhoda tohoto kempu, protože je z něj kousek do Českého ráje, kousek na Kokořínsko a do Máchova kraje, pro někoho může být výhodou i jeho poloha u většího města. Proto také patří do tohoto výběru kempů v Českém ráji.

Představme si 21 kempů a tábořišť v Českém ráji. Jsou seřazeny podle čísel na výše uvedené mapě.

 

Autokemp Sedmihorky

Karlovice, Sedmihorky 72
511 01  Karlovice

Web:www.campsedmihorky.cz

Kompletně vybavený kemp. Chatky, místo staty a karavany. Kvalitní sociální zařízení. Restraurace. Možnost koupání. Wifi. Přímo v krásné oblasti Hruboskalsko

Autokemp Ostrov

Malá Skála

468 22  Malá Skála

Web:www.camp-ostrov.info

Chatky, karavany, stany. Sociální zařízení, kuchyňka. Wifi.

Na Malé Skále se nachází 10 restauračních zařízení, od malých kiosků po velké restaurace. Všechny jsou v okruhu do 1 km. Kemp přímo u Jizery, půjčovna lodí a koloběžek nedaleko areálu.

Kemp Dolánky

Dolánky u Turnova

511 01  Turnov

Web:www.kempdolanky.cz

Místo pro stany a karavany. V areálu ohniště, gril, dětské prolézačky a pískoviště, umývárna se sprchami, toaletami a umyvadly. Bufet.

Půjčovna lodí a koloběžek.

 

Kemp Zrcadlová koza

Loužek 7
511 01  Turnov

Web:www.zrcadlovakoza.cz

Nabízí: pokoje v penzionu, samostatné apartmány, chatky, teepee. Místo pro vlastní stan. Kemp je vybavený sprchou, toaletama a kuchyňkou. Restaurace v areálu.

Kemp u Písečáku

Příšovice

Dva kempy ( tábořiště  ) nedaleko sebe. Kemp u Malého písečáku, kemp u Velkého písečáku. Místo pro stan a karavan. Bez zázemí. V areálu stánek s občerstvením. Možnost koupání.

Kemp a koupaliště Klášter

Klášter Hradiště nad Jizerou

Místo pro stany a karavany v areálu koupaliště.  Sciální zařízení wc, sprchy v areálu. Možnost posezení v zastřešeném altánku, na terase nebo u ohniště.

Kemp u Hrocha

Dolní Bukovina

295 01  Horní Bukovina

Web:www.koupaliste-bukovina.cz

Možnost stanování, pobytu v obytných přívěsech a karavanech s elektrickými přípojkami okolo koupaliště a ubytování v chatkách. 200m od areálu se nachází penzion Naveta s restaurací a ubytovacími možnostmi. Sociální zařízení.

V areálu jsou 4 stánky s rychlým občerstvením. Koupaliště.

Kemp Duo

Branžež

Web:www.duocamp.cz

Ubytování ve 2 apartmánech se čtyřmi lůžky, 1 chatce se čtyřmi lůžky, 23 chatkách se třemi lůžky, 10 karavanech a na ploše pro stanování.  Sociální zařízení, restaurace, kiosek, dětské hřiště s houpačkami, skluzavkami a pískovištěm.

Kemp Nebe

Zakopaná 14
294 02  Branžež

Místa pro stany, základní sociální vybavení. Funkční pouze přes letní sezonu. Na břehu Komároského rybníka.

Chatová osada Lemberk

294 02  Branžež

Web:www.slukova25.wix.com/lemberk

Chatky, možnost postavení stanu. 

Ubytování v devíti dvoupatrových chatkách pro 4 – 5 osob. Možnost postavení až pěti stanů. V areálu je sociální zařízení s teplou vodou. K dispozici je také malá hospůdka s venkovním posezením.

Tábořiště & autokemp Drhleny

Drhleny 31
294 02 Kněžmost

Web:www.kemp.kvalitne.cz

Místa pro stany a karavany. Možnost pronájmu karavanu. Sociální zařízení, restaurace, wifi. Koupaliště, půjčovna lodiček.

Autokemp Kosmonosy

Pod Oborou
293 06  Kosmonosy

 

Místa pro stany a karavany. Chatky na pronájem. Sociální zařízení, sprchy, elektrika, kuchyňka. Občerstvení v areálu.

Čertoryje

Krčkovice 6
511 01  Hrubá Skála

Tábořiště, kempová osada, místa pro stany, ubytování v chatkách. Sociální zařízení, restaurace, kuchyňka.

Příběh Sportigo Český ráj Challenge

Průvodce Českým rájem – léto 2020 – TOP10 míst v Českém ráji

Projděte si nově aktualizovaného průvodce Českým rájem pro rok 2020. Najdete tipy na výlety, památky, zajímavá místa, půjčovny,  ceny vstupného a další tipy.

Tábořiště Vidlák

Bohuslav 11,

511 01 Hrubá Skála

Tábořiště, místa pro stany. Jídlo, sociální zařízení v místní restauraci.

Kemp Svitačka

512 63  Troskovice

Web: www.taboristesvitacka.cz

 

M9sta pro stany a karavany. Možnost pronájmu originální inidánské tee-pee nebo stanu. Sociální zařízení, sprchy, kuchyňka.

Koloniál, restaurace ve vesnici, cca 5 min. chůze.

Kemp Eden Jinolice

Březka 152
506 01  Libuň

Web:www.eden-jinolice.cz

Ubytování ve velkých nově opravených chatách, okálech, dřevěných chatkách, mobilních domech či hlavní budově, k dispozici je také autokemp pro ubytování v karavanech či stanech. Kemp je oplocen a vybaven elektrickými přípojkami pro karavany.

Plně vybavené sociální zařízení. Restaurace a obchod v areálu. Wifi.

Chatový tábor Jinolice

506 01  Jinolice

www.kempy-ceskyraj.cz/home

 

Ubytování v kempu Jinolice je možné v třílůžkových a čtyřlůžkových chatičkách nebo můžete přijet s karavanem, či stanem. Sociální zařízení. Restaurace v areálu.

Autocamp Jinolice

506 01  Jinolice

www.jinolice.cz

 

Ubytování v kempu s kapacitou 20 pětilůžkových chat, 500 stanů a 50 karavanů. Kemp je vybaven sprchami, umyvárnou a toaletami s teplou vodou. Součástí je také kuchyňka s vybavením. Stravování zajištěno v restauraci a stáncích.

Kemp Sobotka

Sobotka 16
507 43  Sobotka

Web:www.sobotkakemp.cz

K dispozici je 10 chatek a 13 pokojů v hlavní budově o celkové kapacitě 79 lůžek a prostor pro umístění stanů. V přízemí je umístěno občerstvení, společenská místnost s televizí, sprchy pro ženy a muže s umývárnou a WC. Koupaliště v areálu.

Rekreační středisko Prachovská osma

Březka 145
506 01 Libuň

Web:www.prachovskaosma.cz

K dispozici 12 vybavených  chatek (4,5,6,7-lůžkové), kapacita je omezena pouze na 5 stanů

​Sociální zařízení, teplá voda 24h. Společná mini kuchyňka. Možnost stravování v restauraci 

Autokemp Příhrazy

Příhrazy
294 12 Žďár

Web:www.camp-prihrazy.cz

Ubytování v chatkách, karavanech a stanech. Pro děti do 6 let možnost přistýlky. K dispozici je sociální zařízení a  stravování v kiosku. V areálu je společenská místnost s televizí a lednicemi.

Doporučuji

Z osobní zkušenosti musím doporučit Tábořiště Svitačka a Kemp Ostrov Malá Skála, kde jsem stanoval v rámci přeběhu Zlaté stezky Českého ráje v loňském roce, podrobnosti najdete v článku Trail run trip po Zlaté stezce.

Editor´s choice

Ostatně Tábořiště Svitačka bych označil jako Editor´s choice tohoto výběru. Nabízí krásné místo v údolíčku pod Troskami. Skvělé startovací místo pro výlety. Sice skromněji vybavené tábořiště, ale to nevadí, naopak přidává Svitačce nádech dobrodružství. Děti zde bude bavit hřiště a pokud objednáte ubytování v originálním indiánském stanu, tak budou nadšené. Majitel velmi přátelský.

Vybavení

Z hlediska vybavení a pohodlí kralují mezi kempy v Českém ráji Sedmihorky a Eden Jinolice. Právem jsou proto také každoročně zařazeny mezi nejlepšími kempy v ČR.

Umístění

V okolí Prachovský skal a Jičína jsou to kempy v okolí Jinolických rybníků. Ve středu Českého ráje jsou Sedmihorky. Pro severní část Českého ráje doporučuji Ostrov Malá Skála.

Sportovní vyžití

V této kategorii jsou na tom dobře kempy u Jizery – Ostrov Malá Skála, Dolánky a Zrcadlová koza. Nabízejí množství turistických a cyklo tras po okolí. Malou Skálu a Dolánky spojuje oblíbená trasa, kde se můžete prohánět na kole, koloběžce, na části jezdit na in-line bruslích nebo běhat. Vodní radovánky nabízí Jizera. Na Malé Skále a v Dolánkách je velké množství různých půjčoven, ať již lodí nebo koloběžek.

Pro rybáře jsou vhodné lokality Jinolic a Příšovic a zdejších písečáků. Vodní sporty ? Například kempy u Komárovského rybníku, zde se ale bohužel, vždy v půlce léta zkazí vody, protože rybník je velmi mělký.

Koupaliště

Krásné koupaliště je u kempu U hrocha na Dolní Bukovině. Betonové koupaliště je na Klášteře. Přírodní koupání nabízí kempy v Jinolicích a Sedmihorky a u Branžeže ( Komárovský rybník ). V létě je nutné sledovat kvalitu vody. Koupání v řece je u Kempu Ostrov Malá Skála nebo v Dolánkách a u Zrcadlové kozy.

Koupaliště u kempu v Kosmonosích je letos ( 2020 ) v rekonstrukci. Na koupaliště si můžete dojet do Mladé Boleslavi, Jičína nebo Turnova.

Památky a příroda

Pro každou z velmi frekventovaných a oblíbených částí Českého ráje jsem vybral vždy několik kempů. Ale zejména pro cyklo turisty je jedno, kde si vybudují své zázemí, Český ráj není zas až tak rozlohou velký, aby se nedal postupně objet.  

  • Oblast Prachovských skal a Jičína – kempy u Jinolických rybníků
  • Malá Skála, Besedické skály, Pantheon, Frýdštejn, zámek Hrubý Rohozec – kemp Ostrov, Zrcadlová koza, kemp Dolánky
  • Příhrazské skály, Drábské Světničky Valečov, Kost – kempy okolo Komárovského rybníku, kemp Příhrazy
  • Kost, Trosky, Humprecht – kemp Sobotka
  • Trosky a okolí – kemp Svitačka
  • Hruboskalsko, Valdštejn, zámek Hrubá Skála – kemp Sedmihorky, tábořiště Čertoryje

 

Zdroj: webové stránky jednotlivých kempů. Mapy: mapy.cz

Úvodní foto  Ben Frieden from Pixabay 

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci: Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy

Díky, že to zde čtete.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Snažíme se poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, proto naše stránky využívají technologii cookies. Většina internetových prohlížečů je automaticky nastavena tak, aby byly soubory cookies příjímány. Změnu můžete provést v nastavení svého prohlížeče.

Zavřít