Novinky ze světa sportovních hodinek

19. 6. 2018

Dvě vůdčí nebo hlavní značky, lídři trhu sportovních hodinek pro běh, cyklo a další outdoorové aktivity, americký Garmin a finské Suunto postupně představují své novinky.

Od Garminu se můžeme těšit v nejdražším segmentu na vylepšené Fenix 5, které Garmin představuje v nové řadě Fenix 5 Plus. V levnějším segmentu jde o novinku Garmin vívoactive3 Music Optic.

Suunto se vydává na trh a do bitvy s Garminem Fenix 5 s novou řadou sportovních hodinek Suunto 9. Pro hobby běžecký a fitness segment představuje novou řadu Suunto 3.

Představme si rychle jednotlivé novinky mezi sportovními hodinkami.
Garmin vívoactive3 Music Optic

Garmin vívoactive3 patří v současné době k nejoblíbenějším chytrým a všestranně sportovním GPS hodinkám. Mají kompaktní velikost a nízká hmotnost. Zdobí je dlouhá výdrž baterií, všestranné sportovní využití (běh, jízda na kole, plavání, lyžování, golf, jóga, fitness cvičení a další).

Díky pěknému modernímu designu možnost využití při sportu i pro běžné nošení, funkce chytrých hodinek měření srdečního tepu na zápěstí. Novinkou bude přehrávač hudby, který poprvé Garmin zařadil do modelu Forerunner 645 Music.

Garmin vívoactive3 Music Optic, foto: Garmin

Inovovaná verze těchto hodinek – Garmin vívoactive3 Music Optic – bude s vestavěným přehrávačem hudby. Při běhu si tak vystačíte jen s vívoactive3 Music Optic a Bluetooth sluchátky. vívoactive3 Music Optic totiž dokáže kromě přehrávání hudby z telefonu připojit bezdrátová sluchátka přímo k hodinkám a přehrávat hudbu i z vlastní paměti, bez přítomnosti mobilního telefonu. Hodinky mají pro hudbu k dispozici paměť s kapacitou 4GB a možností do ní uložit až 500 skladeb.

  • výdrž baterie cca 7 dní v režimu chytrých hodinek, až 8 hodin GPS záznamu nebo až 5 hodin s GPS a hudbou
  • Předběžně stanovená cena je 8490 Kč, předpokládaný datum prodeje: červenec/2018

Řada Fenix 5 Plus

Po úspěchu Garmin Fenix 3 se říkalo, že již nemá Garmin s čím přijít. A objevila se řada Fenix 5. Nyní je tato řada inovovaná. V řadě Fénix 5 Plus jsou opět k dispozici tři velikosti hodinek: Fénix 5S, Fénix 5 a Fénix 5X s podobnými sportovními funkcemi a funkcemi chytrých hodinek jako nyní.

Garmin Fenix 5 Plus

Jaké jsou inovace u Fenix 5 Plus?

Všechny velikosti tentokrát nabízí možnost zobrazení a navigace nad podrobnou mapou, přehrávač hudby a možnost plateb přes hodinky.

Sportovní a chytré hodinky řady Fēnix 5 Plus nyní disponují barevnými mapami TOPO s trasováním Trendline™ podle oblíbenosti pro vaše tréninkové jednotky.

Do každých hodinek z řady Fēnix 5 Plus se vejde až 500 skladeb a díky bluetooth si jednoduše připojíte sluchátka a můžete běhat po lesích s muzikou v uších 🙂

Hodinky disponují systémem bezkontaktních plateb, které jsou schopné nahradit platby platební kartou. Stačí si jen nastavit digitální peněženku a můžete začít nakupovat. Služba Garmin Pay™ je bohužel funkční na vybraných trzích. Uvidíme za jak dlouho to bude možné i Česku.

Ceny nových Fenix 5 plus jsou na Garmin.com v rozmezí 699.99 – 1149.99 USD. dle typu a výbavy. Čeká se na přesné datum uvedení na trh.

Suunto 3 fitness

Nové Suunto 3 Fitness jsou malé, krásné, chytré a výkonné fitness hodinky pro lidi, kterým záleží na aktivním životním stylu, zdravotní a duševní pohodě. Jak vychází z názvu je sporttester určen pro volný čas a běžné nošení.

Při tréninku Vám pomůže snímač tepové frekvence přímo v hodinkách a u Suunta tradičně velmi dlouhá výdrž baterie – Baterie s výdrží až 5 dní (v módu času až 10 dní). Jejich nevýhodou je absence GPS modulu, měří pouze kroky.

Suunto 3 fitness

Vlastnosti

  • Adaptivní pokyny pro trénink
  • Sledování denní aktivity (kroky, kalorie a spánek)
  • Vestavěné sportovní režimy pro běh, plavání, cyklistiku, trénink v posilovně a mnoho dalších
  • Rychlost, tempo a vzdálenost vycházející z akcelerometru pro chůzi a běh
  • Vodotěsnost do 30 metrů, odolnost pro použití u plavání

Mají také některé funkce chytrých hodinek. Bluetooth připojení také poskytuje zobrazení na hodinkách hodinkách příchozí hovory, textové zprávy a upozornění na kalendáře.

Velkou výhodou Suunto 3 fitness je jejich vzhled, k dispozici jsou v různých variantách. Suunto 3 jsou již k dispozici, jejich doporučená cena je 5 390 Kč.

Suunto 9

Suunto 9 je úplná novinka ze světa outdoorových sportů, běžeckých nadšenců a profesionálních sportovců od Suunto a přináší mnoho nových funkcí. Hlavní jsou

  • Přímý management spotřeby baterie – První hodinky s vlastní přímou regulací spotřeby baterie v závislosti na druhu sportu, rychlosti a výšce. Výdrž baterie až 120 hodin poskytne dostatečně velký komfort pro záznam dlouhých aktivit.
  • FusedTrack technologie – přesnější zaznamenávání trasy při aktivitě až 120 hodin hodinky vyhodnocují data z GPS a akcelerometru.
  • funkce Chytrý trenér – Hodinky poskytují maximální informace o počtu tréninků, intenzitě a Vámi naplánovaných cílů.
Sportovní hodinky Suunto 9

Předchozí modely GPS hodinek Suunto vynikaly dlouhou výdrží akumulátoru, ta vždy patřila k jejich hlavním benefitům. Suunto 9 výdrž akumulátoru řeší excelentně – výdrž s GPS 25h / 50h / 120, resp. 140h podle zvoleného nastavení.

Samozřejmě i nadále patří mezi hlavní funkce patří GPS, měření tepu na zápěstí či hrudním pásem, ohromná šíře samostatně pracujících sportovních funkcí a funkce a služby Movescount.com a mobilní aplikace.

Suunto navíc vyvíjí novou sportovní aplikace pro své hodinky.

Datum uvedení Suunto 9 na celosvětový trh je 26.6. Již dnes si můžete nejlepší hodinky Suunto 9 předobjednat v ceně okolo 15 300 Kč. Budou k dispozici v různých barevných variantách.
Přečtěte si také:

 

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci: app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy

Díky, že to zde čtete.