Sporttester POLAR M430 oranžová

4,090.00

Sporttester POLAR M430 oranžová

Sporttester POLAR M430 představuje přístroj s výbornou vybaveností. Množstvím funkčních prvků se řadí mezi špičkové modely, zároveň je však v tomto srovnání cenově příznivější než konkurenční výrobci. Polar M430 vychází z modelu Polar M400, je navíc vybaven optickým senzorem pro měření tepové frekvence, tu měří přímo ze zápěstí, není tedy nutné používat hrudní vysílač. Hrudní pás proto není součástí balení, je ale možné ho dokoupit a se sporttesterem spárovat. Polar M430 je vybaven vestavěným GPS modulem s velmi rychlou odezvou, s vysokou přesností tak lze při různých aktivitách měřit tempo, rychlost a vzdálenost. M430 používá pro komunikaci s mobilními zařízeními senzory Bluetooth Smart 4.0. Oboustranná komunikace s PC probíhá přes redukční kabel USB-microUSB, ten slouží i pro napájení Li-polové baterie.Technický popis:

okamžitý tep v tep/min nebo % z TF max
průměrný tep, maximální a minimální dosažený tep
lze také spárovat s hrudním pásem (není součástí balení)
5 sportovních zón libovolně definovatelných uživatelem
jednoduché zamykání zón
optická a zvuková výstraha při překročení zamčené zóny
možnost naprogramovat intervalový trénink, rozdělený do několika fází
možnost vytvářet plán tréninku
stopky se snad neomezeným počtem mezičasů – každý mezičas kromě LAP TIME má také informace o vzdálenosti, průměrné rychlosti každého úseku. Stopky jsou dále děleny na záznam ruční a automatický například po nastaveném čase nebo vzdálenosti. Oba druhy mezičasů jsou od sebe ve výsledku měření odděleny.
interval timer – kromě vytvořeného plánu přes internetový deník, můžete během tréninku spustit vlastní časovač – 1 nebo 2.
textové výstrahy definované uživatelem – třeba pro změnu tempa, pitného režimu a jiné
sportovní profily, které můžete libovolně upravovat svým potřebám a představám – například pro běh si nastavíte jiné zobrazení displejů než pro kolo, můžete mít pro každou aktivitu různé limity tepu, případně můžete používat nebo zakázat GPS
modifikovatelný display – nastavíte si 1 až 4 řádkové zobrazení LCD na až 8 stránkách – pokud možnosti nevyčerpáte, můžete využívat třeba jen 2 stránky. Nejefektivnějším pro oko se jeví 3 řádkové zobrazení.
pokud by vám nevyhovovalo negativní zobrazení velmi dobře čitelného vysoce kontrastního LCD, máte možnost pro režim tréninku změnit zobrazování na klasické – tedy světlý podklad a černá číslice
Fitness test – kontrolujte vývoj vaší kondice – růst, pokles, stagnaci. K provedení testu není zapotřebí žádných speciálních dovedností – jen si lehnete, vezmete si hrudní pás a 5 minut ležíte.
Přínos tréninku – Pro motivující zpětnou vazbu
Test zdatnosti – hodnotí vaši maximální spotřebu kyslíku (VO2max)
Chytré kalorie – měření kalorií a podílu tuků na vydané energii
Běžecký index – Vypočítává se srdeční frekvence a rychlosti při běhu. Poskytne vám každodenní informace o vaší výkonnosti, a to jak aerobní kondici, tak i efektivitě běhu.
Hmotnost: 56,6g
Vodotěsné 30M – tedy pro plavání (tep ve vodě však neměří)
Tloušťka: 11,5 mm
Displej s vysokým rozlišením (128 x 128)
Zobrazuje text v mnoha jazycích včetně češtiny
Aktualizovatelný software
Kapacita paměti je až 30 hod. tréninku s GPS a snímačem srdeční frekvence
Životnost po nabití do 8 hodin, pokud jsou současně aktivní GPS i měření TF, 24 dní při aktivní monitorování aktivity
Snadná synchronizace přes aplikaci Polar Flow s technologií Bluetooth Smart
Přenos dat do PC, včetně počítačů značky Apple, přes mikro USB kabel
Dobíjecí baterie Li-Pol (nový typ baterie s vysokou životností (možnost výměny)

 

Funkce GPS:

sledování rychlosti v km/h nebo tempa v min/km (okamžitá, průměrná, maximální)
vzdálenost
výškoměr – okamžitá výška, nastoupané a sklesané metry – výška se odvozuje na základě souřadnic GPS!
back to start – návrat k výchozímu místu – jde o jakýsi kompas, který namísto severu ukazuje směr a vzdálenost k výchozímu místu

Monitor denní aktivity:

monitorování aktivity 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (pro nonstop měření musíte mít hodinky stále na ruce, a to i v noci)
activity Guide (průvodce aktivitou) – Doporučí vám denní cíl vaší aktivity. Ukáže různé možnosti, jak dostáhnout denního cíle.
kroky a vzdálenost – počítá kolik kroků za den uděláte. V aplikaci FLOW se můžete podívat jakou vzdálenost jste urazili za den.
upozornění na nedostatečnou aktivitu (textová výstraha s krátkým pípnutím v případě, že trávíte mnoho času sezením)
Pásma aktivity – Pásma aktivity zaznamenávají vaše každodenní aktivity podle pěti úrovní intenzity: odpočinek, sezení, nízká, střední a vysoká. Tato pásma můžete sledovat ve webové službě FLOW a aplikaci Polar Flow.
activity Benefit (přínos aktivity) – Funkce Activity Benefit vám poskytne denní, týdenní a měsíční zpětnou vazbu. Můžete se podívat, jak si vedete, buď ve svém mobilu nebo na internetu.
délka a kvalita spánku – Automaticky začne měřit délku vašeho spánku, jakmile ulehnete a vaše pohyby se zpomalí. Tím, že vám ukáže podíl vydatného a neklidného spánku, vám poskytne podrobný náhled na to, jak v noci spíte, abyste viděli, zda na váš spánek působí nějaké změny ve vašem všedním životě.

 

Funkce hodin:

denní čas v režimu 12/24, zobrazení digitální – číslicové nebo jako analogové ručičky
datum
budík – denní, Po-Pá nebo jednorázový
osvětlení displeje na 10s nebo trvalé osvětlení během tréninku
zámek tlačítek
vodotěsné 30m – tedy pro plavání (tep ve vodě však neměří)

 

Konektivita:

pro spojení s "webovou" službou FLOW, přes mikro USB kabel ve spojení s počítačem  – MAC i PC, dojde k nabíjení hodinek a zároveň k obousměrné komunikaci s vaším účtem, tedy s daty v deníku
přes BlueTooth 4.0 – přenos dat do mobilní Polar Flow, která je nyní dostupná pro iPhone 4S či vyšší řady, a pro telefony se systémem Android 4.3 či vyšší verzí.
Budete-li používat mobilní aplikaci, budou data přenesená do telefonu a automaticky odeslána do webové aplikace. Stejně tak, pokud data do deníku odešlete přes kabel, dostanou se vám zpět do mobilu či tabletu.
Notifikace, umožňuje sledování příchozích hovorů a SMS z telefonu, přenos do sportestru zajišťuje bluetooth smart. Zásadní je operační systém používaného telefonu (iOS, Android min.verze 5.0) a verze používané aplikace POLAR FLOW. Situace ohledně konektivity se mění, pro bližší informace doporučujeme tel. kontakt.

Značka: Polar