Sporttester POLAR M430 – zelená zelená

4,390.00

Sporttester POLAR M430 – zelená zelená

Sporttester POLAR M430 představuje přístroj s výbornou vybaveností, množstvím funkčních prvků se řadí mezi špičkové modely, zároveň je však v tomto srovnání cenově příznivější než konkurenční výrobci. Polar M430 vychází z modelu Polar M400, je navíc vybaven optickým senzorem pro měření tepové frekvence, tu měří přímo ze zápěstí, není tedy nutné používat hrudní vysílač. Polar M430 je vybaven vestavěným GPS modulem s velmi rychlou odezvou, s vysokou přesností tak lze při různých aktivitách měřit tempo, rychlost a vzdálenost. M430 používá pro komunikaci s mobilními zařízeními senzory Bluetooth Smart 4.0. Oboustranná komunikace s PC probíhá přes redukční kabel USB-microUSB, ten slouží i pro napájení Li-polové baterie.Technický popis:

okamžitý tep v tep/min nebo % z TF max
průměrný tep, maximální a minimální dosažený tep
5 sportovních zón libovolně definovatelných uživatelem
jednoduché zamykání zón
optická a zvuková výstraha při překročení zamčené zóny
možnost naprogramovat intervalový trénink, rozdělený do několika fází
možnost vytvářet plán tréninku
stopky se snad neomezeným počtem mezičasů – každý mezičas kromě LAP TIME má také informace o vzdálenosti, průměrné rychlosti každého úseku. Stopky jsou dále děleny na záznam ruční a automatický například po nastaveném čase nebo vzdálenosti. Oba druhy mezičasů jsou od sebe ve výsledku měření odděleny.
interval timer – kromě vytvořeného plánu přes internetový deník, můžete během tréninku spustit vlastní časovač – 1 nebo 2.
textové výstrahy definované uživatelem – třeba pro změnu tempa, pitného režimu a jiné
sportovní profily, které můžete libovolně upravovat svým potřebám a představám – například pro běh si nastavíte jiné zobrazení displejů než pro kolo, můžete mít pro každou aktivitu různé limity tepu, případně můžete používat nebo zakázat GPS
modifikovatelný display – nastavíte si 1 až 4 řádkové zobrazení LCD na až 8 stránkách – pokud možnosti nevyčerpáte, můžete využívat třeba jen 2 stránky. Nejefektivnějším pro oko se jeví 3 řádkové zobrazení.
pokud by vám nevyhovovalo negativní zobrazení velmi dobře čitelného vysoce kontrastního LCD, máte možnost pro režim tréninku změnit zobrazování na klasické – tedy světlý podklad a černá číslice
Fitness test – kontrolujte vývoj vaší kondice – růst, pokles, stagnaci. K provedení testu není zapotřebí žádných speciálních dovedností – jen si lehnete, vezmete si hrudní pás a 5 minut ležíte.
Přínos tréninku – Pro motivující zpětnou vazbu
Test zdatnosti – hodnotí vaši maximální spotřebu kyslíku (VO2max)
Chytré kalorie – měření kalorií a podílu tuků na vydané energii
Běžecký index – Vypočítává se srdeční frekvence a rychlosti při běhu. Poskytne vám každodenní informace o vaší výkonnosti, a to jak aerobní kondici, tak i efektivitě běhu.
Hmotnost: 56,6g
Vodotěsné 30M – tedy pro plavání (tep ve vodě však neměří)
Tloušťka: 11,5 mm
Displej s vysokým rozlišením (128 x 128)
Zobrazuje text v mnoha jazycích včetně češtiny
Aktualizovatelný software
Kapacita paměti je až 30 hod. tréninku s GPS a snímačem srdeční frekvence
Životnost po nabití do 8 hodin, pokud jsou současně aktivní GPS i měření TF, 24 dní při aktivní monitorování aktivity
Snadná synchronizace přes aplikaci Polar Flow s technologií Bluetooth Smart
Přenos dat do PC, včetně počítačů značky Apple, přes mikro USB kabel
Dobíjecí baterie Li-Pol (nový typ baterie s vysokou životností (možnost výměny)

 

Funkce GPS:

sledování rychlosti v km/h nebo tempa v min/km (okamžitá, průměrná, maximální)
vzdálenost
výškoměr – okamžitá výška, nastoupané a sklesané metry – výška se odvozuje na základě souřadnic GPS!
back to start – návrat k výchozímu místu – jde o jakýsi kompas, který namísto severu ukazuje směr a vzdálenost k výchozímu místu

Monitor denní aktivity:

monitorování aktivity 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (pro nonstop měření musíte mít hodinky stále na ruce, a to i v noci)
activity Guide (průvodce aktivitou) – Doporučí vám denní cíl vaší aktivity. Ukáže různé možnosti, jak dostáhnout denního cíle.
kroky a vzdálenost – počítá kolik kroků za den uděláte. V aplikaci FLOW se můžete podívat jakou vzdálenost jste urazili za den.
upozornění na nedostatečnou aktivitu (textová výstraha s krátkým pípnutím v případě, že trávíte mnoho času sezením)
Pásma aktivity – Pásma aktivity zaznamenávají vaše každodenní aktivity podle pěti úrovní intenzity: odpočinek, sezení, nízká, střední a vysoká. Tato pásma můžete sledovat ve webové službě FLOW a aplikaci Polar Flow.
activity Benefit (přínos aktivity) – Funkce Activity Benefit vám poskytne denní, týdenní a měsíční zpětnou vazbu. Můžete se podívat, jak si vedete, buď ve svém mobilu nebo na internetu.
délka a kvalita spánku – Automaticky začne měřit délku vašeho spánku, jakmile ulehnete a vaše pohyby se zpomalí. Tím, že vám ukáže podíl vydatného a neklidného spánku, vám poskytne podrobný náhled na to, jak v noci spíte, abyste viděli, zda na váš spánek působí nějaké změny ve vašem všedním životě.

 

Funkce hodin:

denní čas v režimu 12/24, zobrazení digitální – číslicové nebo jako analogové ručičky
datum
budík – denní, Po-Pá nebo jednorázový
osvětlení displeje na 10s nebo trvalé osvětlení během tréninku
zámek tlačítek
vodotěsné 30m – tedy pro plavání (tep ve vodě však neměří)

 

Konektivita:

pro spojení s "webovou" službou FLOW, přes mikro USB kabel ve spojení s počítačem  – MAC i PC, dojde k nabíjení hodinek a zároveň k obousměrné komunikaci s vaším účtem, tedy s daty v deníku
přes BlueTooth 4.0 – přenos dat do mobilní Polar Flow, která je nyní dostupná pro iPhone 4S či vyšší řady, a pro telefony se systémem Android 4.3 či vyšší verzí.
Budete-li používat mobilní aplikaci, budou data přenesená do telefonu a automaticky odeslána do webové aplikace. Stejně tak, pokud data do deníku odešlete přes kabel, dostanou se vám zpět do mobilu či tabletu.
Notifikace, umožňuje sledování příchozích hovorů a SMS z telefonu, přenos do sportestru zajišťuje bluetooth smart. Zásadní je operační systém používaného telefonu (iOS, Android min.verze 5.0) a verze používané aplikace POLAR FLOW. Situace ohledně konektivity se mění, pro bližší informace doporučujeme tel. kontakt.

Značka: Polar