Český ráj

Příhrazské skály, malý okruh

 

délka /km/

Převýšení /m+/

Na Krásné vyhlídce

Start

Běh, turistika

Určeno pro

Český ráj

Příhrazské skály, malý okruh

Kratší, krásný a řekněme základní okruh oblastí Příhrazských skal. Část vede po Zlaté stezce Českého ráje. Trasa nabízí krásné vyhlídky do okolí, také několik úseků mezi skalami a lesem, po lesních cestách a schodech ve skalách.

Upozornění: Trase není vhodná pro cyklisty a není schůdná pro pěší s kočárky. Na trase je několik úseků se schody a průdších úseků s výrazným převýšením.

Popis trasy

Příhrazské skály, malý okruh

Start je u vjezdu areálu Na Krásné vyhlídce – beží (jde) se po červené, směr Příhrazy – okolo zadní části penzionu, po stezce do lesa – k vyhlídce Stará Hrada se cesta vlní lesem po okraji skalního masivu – od vyhlídky Stará Hrada ( 1,3 km ) je náročnější část, kde jsou různé schody (přírodní a železné), zde zejména za mokra dejte velký pozor – po cca 2 km je prudký sestup do Příhraz – stále se jde po červené – proběhni (projdi) Příhrazy a stoupej nahoru ( 2,5 km ) – výstup je náročný, místy krkolomný – na vrchu je vyhlídka, na rozcestí U věže ( 2,9 km ) odbočte na žlutou – rozcestí Hrázka (3,6 km) – po modré nahoru, směr Krásná vyhlídka – stezka lesem, po okraji sadu a nakonec sadem zpět do cíle.

Samozřejmě je možné zvolit i opačný směr okruhu.

PRO tip:

Prodlužte si trasu (1 km od Krásné vyhlídky) a vystoupejte na vrch Mužský, nejvyšší bod okresu Mladá Boleslav.

Mapy

Highlight 1

Lorem Ipsum

FIlm

Zlatá stezka Českého ráje

Příhrazskými skálami prochází Zlatá stezka Českého ráje, dálková trasa, 118 km, která se klikatí Českým rájem z Jičína do Mladé Boleslavi. Více trasa a info zde: zlatastezka.com/zlata-stezka-ceskeho-raje/

Horolezecká lokalita. Příhrazské skály jsou významnou horolezeckou lokalitou. V databázi Českého horolezeckého svazu je v sektoru Příhrazy evidováno téměř dvě stě pískovcových věží a dalších skalních útvarů, na nichž je vyznačena více než tisícovka lezeckých cest.

Příhrazské skály, Český ráj

Možnosti občerstvení

na trase a v blízkém okolí

Restaurace Na Krásné vyhlídce

Mužský

Restaurace a penzion, v letní sezoně také venkovní kiosek

www.nakrasnevyhlidce.cz

Hospoda v Příhrazích

Příhrazy

Památky a Zajímavosti 

na trase a v blízkém okolí

Příhrazské skály

Mužský, Příhrazy

Skalní město, skalní útvary, vyhlídky.

Staré Hrady

Příhrazy

Pozůstatky původně dřevěného hradu se nacházejí na úzké skalní ostrožně v délce 160 m. Historii sídla známe pouze z archeologických pramenů, které nám datují jeho existenci do 13. století a 14.-15. století.

vrch Mužský

Mužský

Mužský je vrch, nejvyšší bod okresu Mladá Boleslav ve Středočeském kraji. Vrch je součástí přírodní rezervace Příhrazské skály a Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Na vrcholu je Pomník obětem války 1866.

Český ráj, Dlaskův Statek