To se hodně povedlo: Jak se zlepšit v běhu

25. 9. 2021

Tohle se hodně povedlo. Na youtube kanálu Českého olympijského týmu se objevila tři fajnová videa na téma: Jak se zlepšit v běhu? Běžec, atlet Jan Friš si na pomoc přizval přední české běžce a sportovce a spolu s nimi představuje několik tipů pro zlepšení. 

Vždy se říká, nekoukej na to, co dělají profíci, protože oni trénují denně a ty si vyběhneš jen tak pár krát za týden. Ano, to je pravda, začátečník nemůže trénovat jak profík. Ale v tomto, se tato minisérie videí o běhání, liší. Profíci, olympionici říkají, jak sami trénují, ale také dávají reálné návody pro začátečníky, nebo spíše pro mírně pokročilé, na to, jak se zlepšit při běhání. Zkrátka něco, co si může každý vyzkoušet. Inspirujte se a zařaďte těchto pár rad do svého tréninkového plánu.

Jak říkám, tohle se dost povedlo.

Běžeckou abecedu vás naučí Andrea Sestini Hlaváčková, do rychlosti pomůže Filip Sasínek a Kristiina Mäki a na závod vás vyladí jedna z nejlepších českých maratonkyň Moira Stewart!

Dobrá sestava, co říkáte? Možná se ptáte: A proč by mě měla učit běhat tenistka? Běžecká abeceda se využívá k tréninku nejen při běhu. No, koukněte na videa a uvidíte sami.

Já dodávám, nechte si poradit, nechte se inspirovat.

Díl 1 – Nejlepší běžecká abeceda s Andy Hlaváčkovou

   

Díl 2 – Rychlostní trénink s Mäki a Sasínkem

    Jeden z příkladů, jak může vypadat trénink rychlosti: Rozklus 2km – protažení – 6x30m abeceda – 4 x rovinka (poslední může být vystupňovaná) – 8x 500m pauza 2-3 min mezi – výklus 2km Další najdete v popisku přímo pod videem.

Díl 3 – Připrav se na závod s maratonkyní Moirou Stewart

Díky Olympijskému týmu za tato edukační videa.

Pin It on Pinterest