Born to run – Zrozeni k běhu

Knižní běžecký bestseller Born to run – Zrozeni k běhu: Zapomenutý národ a tajemství nejlepších a nejšťastnějších běžců světa

Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové – nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání.

Čtivý příběh o běžcích na stokilometrové trati autor doplňuje o nejnovější vědecké poznatky a současně nám přibližuje portréty osobností, které se vydávají na trasy ultramaratonů, aby odhalili tajemství šťastného života. Zrozeni k běhu změní život každému čtenáři!

Výborná kniha, ke které se velmi často vrací, zejména k její audioverzi, která je, dle mne, skvěle zpracována a načtena Jaroslavem Duškem. 

Born to run: Zrozeni k běhu

Autor: Christopher McDougall

Počet stran: 304

Rok vydání: 2011

Kde koupit: ( stav leden 2021: kniha je aktuálně vyprodaná ), je možné zakoupit její verzi v originálu nebo si ji objednat jako audioknihu.

Audioknihu načetl Jaroslav Dušek,

Délka: 12:39:00

Christopher McDougall

Christopher McDougall ( 24.1.1962 ) je americký spisovatel a novinář. Proslavila hokniha z roku 2009 Born to Run. Píše také pro Esquire, The New York Times Magazine, Outside, Men’s Journal a New York a byl redaktorem v časopisu Men’s Health.

Velmi zajímavá je také jeho kniha Takový normální hrdinové.

Kontakt a info na: www.chrismcdougall.com

Kam dále?

Vyberte si zde:

Jak si vybrat vhodnou podložku na jógu?

Běžecké trasy

Vyberte si běžeckou trasu nebo výlet

Místa a Inspirace

Místa: krásná místa, památky a přírodní a technické zajímavosti

Inspirace : Tipy inspirující dokumenty, videa, filmy, podcasty 

Tréninkové plány a výzvy

Cvičíte, běháte, chcete nabrat kondici nebo zhubnout? Pomůžeme vám.