Déjame Vivir

Dokument Kiliana Jorneta, druhá epizoda Summits of My Life. Zkušený běžec a milovník hor Kilian Jornet vás zve na výpravu na nejvyšší vrcholky od Mont Blancu po Elbrus

Tomu říkám běhat kopce.

Od Mont Blancu po Mount Elbrus, zažijte vrcholy hor z dechberoucí perspektivy běžce Kiliana Jorneta a jeho přátel.

V roce 2014 Kilian Jornet uvedl „Déjame Vivir“ (Let Me Live) jako druhý film svého osobního projektu Summits of My Life. Tento 62minutový film, opět v režii Seba Montaze, ukazuje výzvy, kterým Jornet a jeho tým čelili na třech horách po celé Evropě v roce 2013. Nyní  (srpen 2022) si ho můžete vychutnat na Netfixu.

Dokument ukazuje Kiliana Jorneta, jak vzdoruje svým vlastním limitům, aby si splnil svůj dětský sen tím, že se vydal ve stopách průkopníků skyrunningu, jako je Bruno Brunod, který je jeho velkým vzorem.

Déjame Vivir ukazuje pokusy o překonání rekordů na Mont Blanc, Matterhorn a Mount Elbrus. Každá výzva, intimně vykreslená a odhalující lidskou stránku, je také odrazem hodnot, které podporují projekt Summits of My Life.

Déjame Vivir je koláží zážitků, které umožňují divákovi poznat Kiliana Jorneta a to, co dělá, z mnohem bližšího úhlu pohledu.

Déjame Vivir

Režie: Sèbastien Montaz-Rosset

Premiéra: 2014

Délka videa: 61 min.

Zdroj: Kilianjornet.cat

Kilian Jornet

Kílian Jornet Burgada (* 27. října 1987 Sabadell) je španělský skialpinistaultramaratonec a horolezec.

Jeden z aktuálně nejlepších běžců v horských bězích a ultratrailu, vítěz většiny z nejznámější ultra trailů na světě, například Hard Rock 100, WesternStade  100, UTMB a dalších.

Držitel rychlostních rekordů výstupu na nejvyšší hory. Je držitelem nejrychlejšího známého časového rychlostního rekordu pro výstup a sestup velkých hor včetně Matterhornu a Mont Blancu. Dříve také držel rychlostní rekordy pro Aconcaguu, Denali a Kilimandžáro, které již všechny překonal Karl Egloff.

V rámci projektu Summits of My Life zdolal tyto horské velikány:

  • Mont Blanc, 2012
  • Matterhorn, August 2013
  • Denali, 2014
  • Aconcagua, December 2014
  • Cho Oyu, 2017
  • Mount Everest (dvakrát), 2017

Více info na:

Kam dále?

Vyberte si zde:

Jak si vybrat vhodnou podložku na jógu?

Běžecké trasy

Vyberte si běžeckou trasu nebo výlet

Místa a Inspirace

Místa: krásná místa, památky a přírodní a technické zajímavosti

Inspirace : Tipy inspirující dokumenty, videa, filmy, podcasty 

Tréninkové plány a výzvy

Cvičíte, běháte, chcete nabrat kondici nebo zhubnout? Pomůžeme vám.