Věžický rybník

Český ráj, Hruboskalsko

Rybník s krásnou přírodní scenérií v oblasti Podtrosecké údolí. Věžický rybník ( Věžák ) je turisticky velmi oblíbenou lokalitou. Zároveň je velmi známý i z filmů, k nejznámějším patří rodinná komedie Jak dostat tatínka do polepšovny.

Hlavní přírodní atrakcí Věžického rybníka jsou skalní věže padající přímo do rybníka a tvořící jeden z jeho břehů.

Věžák je s vodní plochou 9 ha největším rybníkem z tzv. Podtrosecké soustavy, do které se dále řadí např. rybníky Nebák, Krčák a Rokytňák.

Věžický rybník

Český ráj, Hruboskalsko

Místa v okolí

Kousek od hráze Věžického rybníka je Turistické informační centrum, které v turistické sezóně poskytuje info turistům. Celé okolí Věžického rybníka je protkáno mnoha turistickými cestami.

Údolím, okolo rybníka, prochází žlutá turistická značka, která vede od žst. Borek, podél rybníku Vidlák a stejnojmenné hospody U vidláku, kolem rybníku Krčák, až k rybníku Věžák.

Údolím je vedena Naučná stezka Podtrosecká údolí, která nás seznamuje s místní florou a faunou:

Průběh trasy: Borek pod Troskami – Libuňka – Rokytnický rybník – Rašeliniště Vidlák – Pramen u Věžického rybníka – Žehrovka – Nebákov – Trosky

Trasa je dlouhá 8 km a na 10 zastaveních nás seznámí s přírodou, geologií a historií oblasti. Stezka je vhodná pro pěší, případně i cyklisty. Je středně náročná a její pěší prohlídka zabere cca 2 hodiny.

Hruboskalsko – z parkoviště u Věžáku je to na Hrubou Skálu cca 5 km. Hrad Trosky je vzdálen 5 km, hrad Kost je od Věžického rybníka vzdálen 6 km.

Parkování

Zaparkovat může přímo u rybníka. Malé parkoviště je cca 100 metrů od hráze.

Občerstvení

Přímo u Věžického rybníka není žádná možnost občerstvení, pouze u parkoviště je, přes silnici, pramen, kde si lze doplnit vodu. Nejbližší restaurace, kde si zakoupit něco k jídlu a pití je u rybníku Vidlák ( po žluté, 2,5 km ) nebo na druhou stranu v Restauraci Nebákov ( po žluté a po červené, cca 2,8 km ). Další možnosti občerstvení jsou u nedalekých turistických cíl v okolí, tj. u Hrubé Skály, Trosek a hradu Kost.

Věžický rybník, lehce zamrzlý, foceno 30.12.2020

Věžák - Věžický rybník

Věžák, Věžický rybník

Kam dále?

Vyberte si zde:

Jak si vybrat vhodnou podložku na jógu?

Běžecké trasy

Vyberte si běžeckou trasu nebo výlet

Místa

Představujeme krásná místa, památky a různé zajímavosti

Tréninkové plány a výzvy

Cvičíte, běháte, chcete nabrat kondici nebo zhubnout? Pomůžeme vám.