5 tipů: podcasty o běhání

4. 3. 2021

Co posloucháte při běhání? Slyším, že podcasty? Výborně, také je mám rád. Při běhání poslouchám audioknihy a podcasty.

Český mediální prostor je podcasty docela zaplněn, skoro se dá říci, kdo nemá podcast, jako by nebyl. Ale jsou nějaké o běhání? Jsou. Takže, jestli hledáte něco k poslechu, chcete se poučit, chcete inspiraci, zde je mých pět tipů na české ( slovenské ) podcasty o běhání.

Makej vole

Podcast o sportu, životě a pohybu v horách. Podcast moderuje Honza Dvořáček, v komunitě běžců známí jako „Dvořka“, provozující web Trailrun.cz

Aktuálně ( začátek března 2021 ) má za sebou 6 epizod, už stihl vyzpovídal Roberta Krupičku, Pavla Paloncýho, Zdeňka Hrušku a Peggy Marvanovou. Hosty také byli kluci z Horské služby.

Štartovacia čiara

Hory, běh, ultra, trail a také velké osobnosti. Hosty už byli například Jiří Čípa, jeden z nejlepší horských běžců u nás. Jason Koop, známý trenér ultraběžců a autor známe knihy o tréniku na ultra běhy. A další a další osobnosti ze světa běhu. Chcete se něco dozvědět o běhání v horách a o trecích? Pak nesmíte Štartovací čiaru vynechat. Můj favorit.

Štrekaři

Rozhovory Milana Janouška s běžeckými osobnostmi. O běhání a tréninku. A hosty má parádní: Jirka Homoláč, Ondra Fejfar, Pavel Novák, Eva Krchová, Moira Stewartová a další. Epizody mají okolo jedné hodiny, ideální čas pro poslech během tréninku.

Kecka

Podcast s dílny Rungo.cz , na rozhovor si inspirativní hosty z řad běžců, ale také cyklistů a další lidí okolo sportu. Líbí se mi jejich heslo: Nejlepší startovní čára je ta, kterou si nakreslíte sami.

Poslechnout si můžete epizody například s: Tomášem Bábkem (cyklista), Jirkou Švihálkem, Michalem Krškou ( ultraběžec ) nebo hodinářem Tomášem Vyskočilem o sportovních hodinkách.

RunTalk

Běžecký podcast od organizátorů oblíbeného běžeckého seriálu Run Tour. Poslechněte si rady a příběhy nejen běžeckých hvězd. O běhání vyprávějí Vítek Pavlišta, David Vaš, ale také boxer Lukáš Konečný.

Co doporučit dále? Nejen během je živ člověk, proto přidávám další tipy na podcasty o cestování, pohybu v horách, dobrodružství, no zkrátka o outdooru a aktivním životě. Plňte si své sny, v podcastech můžete najít zábavu, ale také inspiraci.

Je jich hodně, tak alespoň ještě pět rychlých tipů pro vás:

Casablanka – podcast o cestování, exotice, poznávání, dobrodružsví. Podcast produkuje Český rozhlas. >> Spotify

Sporthacker – podcast Víta Schlesingera, o tom, co je v životě důležité. >> Spofity

Za horami.cz – podcast o cestování, o horách. Outdoor and adventure. >> Spofity

Šílenci diskomfortu – rozhovory s lidmi, kteří se vědomě vystavují diskomfortu, aby dosáhli famózních výsledků. >> Spofity

Bez frází+ – rozhovory sportvce se sportovci. Multi sportovní podcast. >>Spofity 

 

Další inspirativní tipy na podcasty, videa, dokumenty nebo knihy postupně doporučuji na stránce Inspirace.

Jaký je váš oblíbený podcast? Co nejraději posloucháte?

 

úvodní foto by israel palacio on Unsplash

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...