Běžecké boty: 3 podzimní novinky

31. 10. 2023

Podzim je na běhání skvělé období. Barvy, slunce, sem tam ranní mrazík, mlhy v údolí, ale také déšť a bláto. Co si na to obout?

Mám pro vás tři novinky, které se objevily, teď na podzim, na pultech obchodů. Dvě trailovky a jedna překvapivá silnička.

Vše jsem shrnul do videa.

Video:

a teď ještě pár fotech, parametrů a písmenek.

 

Altra FWD Experience

Altra má boty s dropem. Značka, která si zakladá na pohodlí a její boty se širokou špičkou, mají vždy tradičně nulový drop, tedy stejně tlumení pod špičkou i patou, uvedla na trh boty s 4 mm dropem. Což je u Altry určitě překvapení, ale zároveň za tím vidím velké možnosti na rozšíření trhu.

Jejich boty mají širokou špičku a jsou velmi pohodlné, ale nulový drop není pro každého. Nyní tímto novým modelem Altra FWD Experience (pánské | dámské) otevírají dveře pro další zkazníky, kteří dříve měli strach z nulového dropu.

4 mm drop doplňuje geometrii boty ve tvaru rocker, která zajišťuje efektivní rozběh a plynulé a rychlé odvalování v průběhu kroku. Disponují velmi kvalitním svrškem ze síťoviny, která zajistí optimální prodyšnost. Mezipodešev z kompresně tvarované pěny poskytuje lehké a citlivé odpružení. Gumová podešev poskytuje vynikající odolnost a trakci.

Drop: 4 mm (32 pod patou/28 pod špičkou)

Základní cena: 150 euro

www.altrarunning.eu

u nás například na www.top4running.cz 

Altra FWD Experience (pánské | dámské)

Craft Pure Trail

U Craftu říkají: Skvěle tlumená, odolná, stabilní, rychlá jako blesk a lehká jako pírko. A podle parametrů by tak mohlo být. Craft dotoho poslední dobou pěkně šlape, myslím tedy v botách a běhu. Má skvělý trailrunnigový tým a své produkty stále rozvíjí a vylepšuje právě ve spolupráci se špičkovými běžci.

Tlumení boty tvoří 32 milimetrů dusíkem sycené pěny CR Foam, která patří mezi ty nejlepší tlumící materiály dneška. Je lehčí, měkčí, odolnější a má vyšší energetickou návratnost než jivé pěny.

Boty mají drop 6 milimetrů. Geometrii s agresivním zakřivením do tvaru kolébky. To spolu skvěle funguje pro podporu přirozené techniky běhu i bleskurychlý přechod do odrazu.

Svršek je vyroben z jednovrstvého termoplastického meshe. Je prodyšný, lehký a vysoce odolný. Celokontaktní podešev z vysoce přilnavé pryže dává botám Craft PURE TRAIL (pánské | dámské) velkou stabilitu a odolnost. Mají také ochranný rock plate – plastová vrstva, která funguje jako stabilizátor a štít proti kamenům. Vhodné pro náročné traily, dělší běhy, pro závody.

Drop: 6 mm (36 pod patou/30 pod špičkou)

Základní cena: 180 euro

www.craftsportswear.com

u nás například na www.top4running.cz

 

Craft Pure Trail (pánské | dámské)

Slyšíte to hřmění, dunění, … , thunder!

Salomon THUNDERCROSS

Krosová nová novinka od Salomonu. Kombinace tlumení, výborné přilnavosti a agresivního gripu. To tě nakopne, vítej podzime a hoj na stezce!

Salomon Thundercross (pánské | dámské) mají střih s konstrukcí Sensifit™ pro přesné, optimální držení nohy a spolehlivé, měkké pohodlí. Rychlošněrovaní Quicklace®. Lehká, citlivá pěna Energy Foam vytvořená kombinací EVA a olefinu [OBC], která poskytuje dlouhotrvající odpružení a odrazovou energii. Podešev Contagrip® MD. Záběrový vzor ve tvaru V, velikost gripu je 5 mm.

Jsou k dispozici i ve verzi GTX s goretexem

Drop: Drop: 4 mm (31 pod patou/27 pod špičkou)

Základní cena: 3590 Kč

www.salomon.com

u nás například na www.top4running.cz nebo www.trailpoint.cz (vyzkoušej Trailpoint se slevovým kupónem: KUDRNA5 )

Salomon Thundercross (pánské | dámské)

Dost bylo inspirace, objednejte a vyběhněte 🙂 Ahoj, sejdeme se na stezce.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také