Nejpoužívanější běžecké boty podle app.Strava 2023

16. 1. 2024

Nejpoužívanější běžecké boty podle app.Strava 2023

Celkově

  1. Hoka Clifton
  2. Nike Pegasus

Ženy

  1. Hoka Clifton
  2. Brooks Ghost

Muži

  1. Nike Pegasus
  2. Hoka Clifton

Údaje vyplývají z dokumentu the Year In Sport Global Trend Report 2023, který Strava zveřejnila nyní, na základě dat z appky. Jj. i běžecké aplikace nás sledují. Zaznamenáte si boty, ve kterých běháte? Oni to ví taky. Značku kola nebo čím vše měříte? Není problém, ví to taky. A jsou z toho zajímavá data.

Zdroj zde:

https://stories.strava.com/articles/strava-year-in-sport-trend-report-insights-on-the-world-of-exercise

Musím říci, že údaje souhlasí i s tím, co jsem zjistil při anketě Hledá se nejoblíbenější značka běžeckých bot (komplet info o anketě zde). Vyhrála Hoka, uspěl také Brooks, u Nike hlasující často zmiňovali právě model Pegasus.

Shodou okolností jsem dnes u nás v kamenné prodejně (Ceskyraj.com) doporučil Hoky Clifton, Brooks Ghost a Nike Pegasus jedné ze zákaznic, jako základní trojici pro výběr běžeckých bot, řekněme univerzálních běžeckých bot pro město a park, samozřejmě jsem k tomu přidal i model Craft PRO Endur Distance z naší nabídky.

Kde nakupovat

Hoky, komplet sortiment a nejen Clifton, značku Brooks, můžete vybrat v Trailpoint.cz (vyzkoušejte se slevovým kuponem KUDRNA5)

Hoky koupíte také na Top4running.cz, kde mají také velký sortiment běžeckých bot značky NIKE, včetně Pegasus 40, model Pegasus je i ve verzi trail.

Hoka Clifton

Nike Pegasus 40

Brooks Ghost 15

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...