Někdy si myslím, že mám dobré nápady. Oslovit Timona, vyzkoušet si jeho jeden trénink a natočit s ním vlog, patří k těmto světlým zábleskům a k těm z lepších nápadů.

Jeden květnový podvečer jsem vyrazil do Turnova na atletický stadión a vyzkoušel jsem si s Timonem, reprezentantem ČR ve skeletonu, jeden z jeho tréninků, kde rozvíjí svou rychlost a výbušnost, kterou potřebuje při startu jízdy v ledovatém korytě s hlavou napřed.

Kdo je Timon

Timon Drahoňovský (2003)

Timon je český reprezentant ve skeletonu, letos byla jeho první sezóna ve světovém poháru mužů a jeho hlavním cílem jsou Zimní olympijské hry 2026 v Itálii.

 Jeho dosavadní největší úspěchy jsou:

Junior World Championships U20

leden 2023

  1. místo

 

Junior World Championships U20

leden 2024

  1. místo

 

BMW IBSF WORLD CUP

16.02.2024

Skeleton Mixed Team

s Annou FERNSTAEDT

  1. místo

 

BMW IBSF WORLD CUP

sezona 2023-2024

34. místo celkově

Trénink

V Turnově na atletickém stadiónu Ludvíka Daňka jsem s Timonem vyzkoušel běžecký trénink. Na programu byly sprinty 200 m + 150 m + 150 m + 200 m, a to celé dvakrát. Před nimi samozřejmě byl rozklus, rozcvička, běžecká abeceda a pár rychlých krátkých rovinek, mezi hlavními běhy byly krátké dvou minutové pauzy. Po tom všem následoval výklus.

 Běhávám intervaly, ale díky Timonovi, kdy jsem se mu snažil alespoň vzdáleně stačit, byly ty běhy velmi intenzivní. Šel jsem to rychleji než při intervalech, takže, i když šlo celkově, se vším všudy okolo, asi o šest km, byl jsem druhý den ráno docela bolavý. 

Při celém tréninku, a hlavně po něm jsme rozmlouvali o Timonově tréninku, sportovní kariéře a jeho cílech a zážitcích ze závodů.

 Vlog

O tom všem je i tento běžecký a mohu říct i skeletonový vlog. Koukněte na to:

Díky Timone za trénink a za natáčení. Držím to palce, ať vše vyjde podle tvých představ a šťastnou a úspěšnou cestu do Cortiny v zimě 2026 Drž se a jdi do toho stále po hlavě!

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: Květen 2024

Zúčtování: Květen 2024

Květne! Co bych k tobě řekl? Ty jsi mi dal. Skvěle, parádně, skvěle a bum. Měl jsem našlápnuto a tvrdě jsem dopadl. Měl jsem naplánováno celkem dost kilometrů a výškových metrů,...