Garmin Instinct – podzimní novinka od Garminu

18. 10. 2018

Dalo by se říci, že Garmin dává na trh jednu novinku za druhou. Od konce října budou k dispozici pro běžce a jiné sportovce a outdoorové nadšence nové Garmin Instinct.

Garmin Instinct – základní představení

Garmin Instinct jsou nové, chytré, sportovně – outdoorové hodinky s vysokou výdrží a odolností. 

Pro sportovní příznivce nabízí všestranné sportovní funkce, včetně podrobného měření běhu, jízdy na kole, plavání nebo lyžování. Na jedno nabití vydrží až 14 dní v režimu chytrých hodinek, navíc mají skvělý poměr cena/výkon.

Kam je zařadit

Kam zařadit nové Garmin Instinct v již tak bohaté nabídce sportovních hodinek a sporttesterů od Garminu? Funkčností a cenou jsou někde okolo Garmin vívoactive 3 a Garmin Forerunner 645. Vzhledem se blíží řadám Garmin Fenix 5 a Garmin Fenix 5 Plus.

Sám Garmin k tomu na blogu píše:

„Pokud bychom měli hodinky Garmin Instinct přirovnat k některému z existujících modelů značky Garmin, byla by to pravděpodobně řada fénix. Instinct by se dal představit jako jednodušší a levnější fénix.“

V čem se od sebe liší

V čem se od sebe Garmin Instinct a Garmin Fenix liší? Oproti fénixům jsou ale levnější? Jaký je důvod?

Hodinky Garmin Instinct mají sportovní, outdoorové, navigační i chytré funkce, vysokou odolnost a výdrž, širokou škálu sportovních profilů. To je hlavní výčet společných funkcí.

Ale oproti fénixům mají „pouze“ černobílý/monochromatický displej, nemají k dispozici Connect IQ platformu s možností dohrávání různých vzhledů hodinek a aplikací a také nepodporují bezkontaktní platby Garmin Pay nebo WiFi připojení.

Integrovaný optický snímač srdečního tepu

Instinct má výměnné řemínky, u řemínků v balení ale nemá QuickFit systém rychlého zapnutí/výměny řemínku. 

Oproti nejvyšším modelům řady fénix nemají Garmin Instinct možnost pracovat s podrobnými mapami na displeji, možnost navigace po trase ale standardně nabízí.

Instinct má k dispozici funkce základního plánování tréninků, chybí mu ale pokročilé tréninkové plánovací funkce, které nabízí například řada fénix. Ale k dispozici jsou intervalové tréninky, či alarmy na zóny srdečního tepu.

Garmin fenix5 Plus

Vše o Garmin fenix5 Plus najdete v článku: Co přináší Garmin fenix5 Plus

Pro koho jsou Garmin Instinct

Osobně, díky jejich robustnímu vzhledu, bych tipoval, že Garmin s Instincty cílí na muže. Jsou určeny pro outdoorové nadšence i sportovce.

Garmin Instinct jsou vhodné i pro celou řadu sportů. Z přednastavených profilů pro sportovní aktivity jsou k dispozici:

Běh (+ Trailový běh, Běžecký pás, Krytá dráha), Chůze, Turistika, Lezení, Kolo (+ Horské kolo a Kolo uvnitř- trenažér), Plavání v bazénu, Plavání na otevřené vodě, Lyže, Snowboard, Běžky, Veslování (+ Veslování uvnitř- trenažér), Pádlování (paddleboard). Umí monitorovat vaši aktivitu po celý den.

Vzhled a konstrukce

Sportovní hodinky mají Garmin Instinct kontrastní černobílý displej s dostatečně vysokým rozlišením, dobře čitelný i na přímém slunci, krytý sklíčkem z chemicky tvrzeného skla odolného proti poškrábání.

Tělo hodinek je vyrobeno z vláknami zesíleného tvrzeného polymeru pro vyšší pevnost a odolnost při zachování velmi nízké hmotnosti (pouhých 52 gramů).

Mají vyměnitelný silikonový řemínek, hodinky umožňují i použití řemínků se systémem uchycení QuickFit šířky 22mm, používaných u vyšších řad hodinek fenix5 a fenix5 Plus.

Hodinky Garmin Instinct se nemusíte obávat vzít s sebou na pobyt v přírodě nebo na extrémní sportovní aktivity. Hodinky mají robustní pouzdro, kterému odpovídá vysoká odolnost splňující vojenský standard MIL-STD-810G. Jsou vodotěsné do 100 metrů.

Garmin Instinct bude k dispozici ve třech barevných variantách: černé, oranžové a světle šedé. Všechny barevné verze mají stejnou funkční výbavu.

Základní parametry a funkce

 • Rozměry: 4.5 x 4.5 x 1.53 cm; hmotnost: 52 gramů
 • Příjem satelitních systému GPS, GLONASS a GALILEO
 • 3-osý kompas, barometrický výškoměr, akcelerometr, teploměr
 • Integrovaný optický snímač srdečního tepu
 • Bytelná konstrukce splňující vojenské normy (MIL-STD-810G) pro odolnost proti vysokým a nízkým teplotám, nárazům a vibracím, vodě a vlhkosti
 • SMART notifikace z mobilního telefonu (příchozí hovory a SMS)
 • Navigování po předem vytvořené trase a funkce TracBack pro navigování zpět do startovního bodu
 • Sportovní profily pro běh, cyklistiku, plavání, turistiku, lezení, lyžování, veslování a další
 • Celodenní monitorování fyzické aktivity, srdečního tepu, míry stresu
 • Výdrž baterie až 2 týdny v režimu chytrých hodinek a až 16 hodin v režimu GPS (40 hodin UltraTrack)
 • Vodotěsné provedení do 10 ATM
 • Ovládání hodinek v českém jazyce

zdroj, foto: Garmin.cz

Garmin Instinct

Cena 7 990,- Kč s DPH

 

Garmin Instinct, dle informací od Garminu, by měli být k dispozici na přelomu října a listopadu. Uvedená cena je doporučenou cenou pro český trh.

Objednat si je můžete například na Alza.cz
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také