Garmin vívoSmart Optic s GPS

22. 11. 2017

Všestranný náramek nebo plnohodnotný GPS sportester? Co by jste raději? Garmin sám řadí nový Vívosmart Optic GPS mezi fitness náramky, ale hned dodává, že díky svým funkcím dokáže konkurovat řadě sporttesterům a sportovním hodinkám.

Garmin říká: “ Jedním z nejzajímavějších a nejvšestrannějších fitness náramků je Garmin vívosmart Optic GPS. V podstatě se jedná o plnohodnotný GPS sporttester, který umí změřit běh, jízdu na kole, jízdu na in-line bruslích nebo třeba lyžování.“

Představme si blíže, zaslouží si Vaší pozornost.

Garmin vivosmart Optic s GPS

Fitness náramek – LCD 160×68 1,1″ dotykový, GPS, Bluetooth, USB, vestavěný snímač tepu, Li-Ion baterie, smart notifikace, monitoring spánku, počítání kroků, funkce najít telefon, voděodolnost 5ATM.

Je určen pro příznivce sportu a fitness a může se stát skvělou pomůckou pro všechny, kteří hledají motivaci k zvýšení kondice či boji s nadváhou.

V nabídce ve třech barevných variantách.

Uchvátí vás nejen svým krásně zpracovaným designem a velikosti, ale také vestavěnou GPS a optickým snímačem tepu. Oproti sportovním hodinkám je náramek vívosmart Optic GPS menší a elegantnější a lépe ladí s formálním oblečením.

Zde jsou jeho nejdůležitější vlastnosti a funkce:

Měření tepové frekvence

Nejdůležitější, ale rozhodně ne jedinou inovací náramku je vestavěný optický snímač tepu. Vívosmart Optic GPS měří tep přímo na zápěstí ruky. K měření tedy nepotřebujete žádný dodatečný snímač a náramek je kdykoliv připraven k měření.

Díky němu můžete svůj tep sledovat po celý den. Náramek je schopen měřit srdeční tep průběžně, celý den a dokonce i během spánku. Vívosmart Optic určí klidový srdeční tep a zobrazí na displeji náramku.

Proč je měření srdečního tepu důležité?

Pokud chcete hubnout, zvýšit svoji kondici, vytrvalost nebo rychlost, je dobré absolvovat tréninky nebo pohybové aktivity na konkrétní, správné hladině srdečního tepu a Vívosmart Optic GPS je pro podobný trénink ideální a jednoduchou pomůckou.

Proč a jak měřit tepovou frekvenci

Tepová frekvence je ukazatel, jak efektivně pracuje naše srdce resp. srdeční sval a cévní systém. Při sportování je tepová frekvence důležitá pro náš výkon a správný trénink. Při zvýšení aktivity se tepová frekvence zvedá. Podle toho jakých hodnot dosahuje můžeme, určit naši kondici a upravit náš tréninkový program …. .

Přečtěte si celý článek: Tepová frekvence a tréninkové zóny

Měření – GPS a kroky

Garmin vívosmart Optic GPS přidává k běžnému akcelerometru navíc GPS a stává se tak univerzálním GPS sporttesterem.

Pokud si s náramkem půjdete zaběhat nebo se jen projít, náramek změří nejen vzdálenost a počet kroků, ale i zaznamená trasu a pohyb podrobně vyhodnotí. Přesnost změřené vzdálenosti navíc není založena na průměrné délce kroku, ale vychází z mnohem přesnějšího GPS měření.

Díky GPS přijímači můžete stejně přesně měřit chůzi, běh, ale i jízdu na kole, na lyžích nebo například na in-line bruslích.

Chytré funkce

vívosmart Optic GPS má k dispozici funkce chytrého náramku a po spárování s chytrým mobilním telefonem upozorní na příchozí volání, sms zprávy a další notifikace.

Náramek je dostupný ve třech barevných verzích: černé, fialové a modré. Velikost L je pro obvod ruky 136 – 192 mm ( modrá a fialová). Velikost XL je pro obvod ruky 180 – 224 mm, pouze černé provedení.

Garmin Connect

Zaznamenané outdoorové sportovní aktivity se po přehrání do tréninkového deníku Garmin Connect zobrazí nad podrobnou mapou včetně výškového profilu, srdečního tepu nebo rychlosti. Vívosmart Optic GPS je tak svými možnostmi srovnatelný s funkcemi, které nabízí větší GPS hodinky.

Výdrž baterie

N ajedno nabití vydrží vívosmart Optic GPS až 5 dní v režimu chytrých hodinek a nebo až 8 hodin při zapnutém GPS záznamu. Omezená výdrž je daň za kompaktní rozměry a nízkou hmotnost náramku. Baterii je možné rychle dobít pomocí snadno dostupných záložních zdrojů (PowerBank).

Parametry

  • Hmotnost: 31 g.
  • Odolnost proti vodě: plavání, 5 ATM(50m)
  • Velikost displeje: 25.3 mm x 10.7 mm
  • Rozlišení displeje: 160 x 68 pixelů
  • Baterie: LiIon akumulátor
  • Výdrž baterie: až 5 dní v režimu hodinek, až 8 hodin v režimu GPS
  • Konektivita: ANT+, Bluetooth
  • Měření tepu: optické, na zápěstí

 

zdroj: garmin.cz

Fitness náramek Garmin vívoSmart Optic s GPS

Je jedním z nejzajímavějších a nejvšestrannějších fitness náramků. Ano, to je Garmin vívosmart Optic GPS. V podstatě se jedná o plnohodnotný GPS sporttester, který umí změřit běh, jízdu na kole, jízdu na in-line bruslích nebo třeba lyžování. Samozřejmě také má vestavěný optický snímač tepu.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také