Levné sporttestery do 4000 Kč

7. 11. 2017

Začínáte běhat nebo jinak se hýbat? Děláte správnou věc. Aby jste mohli lépe vyhodnotit své výkony a pokroky budete potřebovat sporttester, aby Vám pomohl sledovat intenzitu zátěže při tréninku. Budete ji mít možnost upravovat podle svých cílů a vytěžit tak z vaší sportovní aktivity co nejvíce.

Hlavní funkcí sporttesterů je měření tepové frekvence, která je klíčem k určení optimální intenzity cvičení a tréninku. Například při hubnutí je nutné se pohybovat v určených tepových zónách.

Pro lepší pochopení významu tepové frekvence a různých tréninkových zón si přečtěte článek: Tepová frekvence a tréninkové zóny.

Na trhu je velké množství různých značek a jejich modelů, je velmi těžké se ve všem vyznat. Jsou tady sporttestery a sportovní hodinky. Obecně ale platí, že všechny sporttestery dokáží měřit tepovou frekvenci a všechny sportovní hodinky disponují GPS funkcí. Aby to neby tak jendnoduché, tak jednotlivé funkce se v těchto kategorích prolínají a vzniká tak velká skupina výrobků pro běhání, cyklo, fitness a další sporty s různými funkcemi a v různých cenových pásmech.

 

Jak vybrat sporttester a sportovní hodinky

Jak se ve všem vyznat?

Zde je náš komplexní průvodce výběrem sporttesteru a sportovních hodinek, ve kterém jsme shormáždili odpovědi na různé otázky ohledně výběru sporttesteru, představíme jejich různé funkce a představíme několik oblíbených sportovních hodinek pro běhání a další sporty. Vyberte si ten sporttester, který bude přesně vyhovovat vašim požadavků.

Sporttestery do 4 000 Kč

Jak jsem již uvedl, ssortiment sporttesterů je velmi bohatý a stejně tak je rozmanitá i jejich ceny. Zde se zaměříma na levnější sportterstery do 4000 Kč. tedy kategorie, která Vám pomůže s tréninkem a se sporotvní aplikací v mobilním telefonu obsáhnete kompletně svůj trénink.

Sporttestery této kategorie mají základní funkce spojené s měření tepové frekvence a zaznamenáváním časů tréninku. Nejlevnější modely neobsahují GPS modul pro sledování trasy, zde vám ale pomohou bezplatné sportovní aplikace v mobilu.

Jsou určeny pro začátečníky, dále pro sportovce, které potřebují jen základní údaje. A samozřejmě velkou výhodou této kategorie je jejich nízká cena.

Sporttester SIGMA PC 15.11

 

Multifunkční pulsmetr s řadou pokročilých funkcí. Je skvělým pomocníkem pro fitness, běh, jízdu na kole, ale i ostatní kondiční sporty. Ve čtyřech barevných variantách.

 • měření aktuální a průměrné tepové frekvence s přesností EKG
 • 6 časových funkcí – včetně data a stopek
 • 4 funkce tepové frekvence
 • 5 jazykových nastavení
 • grafický ukazatel tréninkových zón – podle tepové frekvence udává, jestli je zátěž optimální
 • LAP timer – počítání kol

Aktuální cena: 995 Kč ( Mall.cz )

Sporttester Sigma PC 26.14

 

 SIGMA PC 26.14 STS je atraktivní, funkční a univerzální sporttester. Jeho nošení je pohodlné pro všechny druhy cvičení a díky odolnosti proti vodě je vhodný pro skoro jakékoli outdoorové aktivity.

Výpočet spálených kalorií, automatická kalkulace cílové zóny, zámek tlačítek, podsvícení, vodotěsný.

 • měření srdečního rytmu s přesností EKG
 • digitálně kódovaný bezdrátový přenos
 • aktuální, průměrná a maximální tepová hodnota
 • počítadlo kol (50 kol)
 • indikátor nejlepšího kola

Aktuální cena: 1449 Kč ( akce na Mall.cz )

Fitness náramky

Dobrou, moderní a designovou variantou pro levné sporttestery jsou tzv. fitness náramky.

Co je fitness náramek?

Fitness náramek řadí mezi chytré zařízení. Dokáží monitorovat naši každodenní pohybovou aktivitu. Nejčastěji je to počet kroků, spálených kalorií a záznam spánkové aktivity.

Díky propojení se přes Bluetooth s chytrým telefonem a v příslušné aplikaci zobrazuje denní statistiky. I zde jsou velké rozdíly ve vybavení ( různé tréninkové funkce a zaznamenávání tepové frekvence. Dražší modely mají i GPS modul pro sleodování trasy. Podívejte se na příklad na tyto modely fitness náramků:

 • Honor Band 3 Black – Fitness náramek 0.91″ OLED displej, Bluetooth, monitoring spánku, senzor srdečního tepu, počítání kroků, voděodolnost 5ATM ( 1 799 Kč )
 • Fitbit Charge 2 Small Plum Silver –  bezdrátový monitor celodenní a sportovní aktivity (sportovní režimy, Cardio Fitness Level, relaxační dechové cvičení, využití GPS ze Smartphonu, měřič srdečního tepu, notifikace volání, sms a kalendář, měří kroky, vzdálenost, spálené kalorie, spánkový režim, čas, budík, Bluetooth 4.0. ( 3 990 Kč )
 • Garmin vívoSmart Optic s GPS Black – Fitness náramek – LCD 160×68 1,1″ dotykový, GPS, Bluetooth, USB, vestavěný snímač tepu, Li-Ion baterie, smart notifikace, monitoring spánku, počítání kroků, funkce najít telefon, voděodolnost 5ATM (  4 590 Kč )

 

Garmin Forerunner 25 Black/Red

 

Sporttester – LCD 128×128 (černobílý), GPS, Bluetooth, ANT+, USB, Li-ion baterie, smart notifikace, běžecké funkce, monitoring spánku, spálené kalorie, měření běhu, tréninkové funkce, voděodolnost 5ATM.

cenově dostupné řešení, které však nabízí neskutečnou porci funkcí pro váš aktivní život.

 • Výdrž až 6 týdnů (bez GPS) nebo 8 hodin se zapnutou GPS
 • Přístroj je připraven i na měření tepové frekvence (snímač není součástí balení). Hrudní pás lze dokoupit jako příslušenství

Aktuální cena: 3 169 Kč ( Alza.cz )

Polar A300 HR Black

 

Sporttester Polar A300 je určen pro sportovce, a to i ty, jejichž potřeby výrazně převyšují běžný standard.

Sporttester s hrudním pásem, výdrž baterie až 1 měsíc, bluetooth, vodotěsný, hmotnost 48 g

K dispozici i v bílé barvě.

Aktuální cena: 3 299 Kč ( Alza.cz )

Runtastic GPS fitness hodinky

 

Sporttester s hrudním pásem měří tepovou frekvenci, vzdálenost, tempo; spálené kalorie, obsahuje kompas, výškoměr, budík a stopky, včetně držáku na kolo.

 • s citlivým GPS přijímačem
 • Až 14 hodin provozu (se zapnutou GPS)
 • 5 cvičících profilů
 • Kompas včetně navigace

Aktuální cena: 3 689 Kč ( Alza.cz )

Garmin Forerunner 30

 

Chytré sportovní hodinky – LCD 128×128 (černobílý), GPS, Bluetooth, USB, integrovaný snímač srdečního tepu.

Li-ion baterie, smart notifikace, monitoring spánku, spálené kalorie, počítání kroků, měření běhu VO2 max, voděodolnost 5ATM

 • GPS záznam trasy, vzdálenosti, rychlosti a tempa
 • Počítá kroky, spálené kalorie, VO2 max
 • Měření srdečního tepu
 • Výdrž baterie až 5 dní, při zapnutém GPS 8 hodin
 • různé barevné varianty

Aktuální cena: 3 990 Kč ( Alza.cz )

Sportujete? Běháte, jezdíte na kole či se vydáváte na mnohakilometrové pěší túry po venkově a po horách? Chcete mít o své aktivitě dokonalý přehled? Vyzkoušejte sporttester a pozvedněte své tréninky na novou úroveň.

Sportovní hodinky ( sporttester ) vám dle výbavy změří nejen čas, ale i vzdálenost, tempo, rychlost a další parametry.

Dnes jsme Vám představili několik modelů sporttesterů z nižší cenové kategorie a jak vidíte například u modelu Garmin Forerunner 30 jsou již velmi slušně vybavení.

Údaje ze sporttestru v kombinaci s aplikací ve Vašem mobilu dokonale zmapují Vaše sportování a Vy se může odrazil k lepším výkonům.

Poznámka: Výše uvedené ceny sporttesterů jsou pouze orientační. Jsou převzaty z uvedených e-shopů v den zveřejnění příspěvku ( 7.11.2017 ), ceny se mohou měnit.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také