Nové sportovní hodinky Suunto 7

6. 1. 2020

Finské Suunto přichází s novou řadou sportovních hodinek Suunto 7, do kterých přidalo řadu nových funkcí, které mají za úkol polidštit hodinky i pro běžné nošení, a to díky spojení s Wear OS od Googlu a dalšími službami od Googlu.

Suunto 7 jsou skvělé chytré sportovní hodinky, které kombinují všestranné sportovní zkušenosti společnosti Suunto s užitečnými, inteligentními a praktickými funkcemi Wear OS.

Zde jejich představení:

Suunto 7 a sport

Na prvním místě je samozřejmě sport, jak jsme již u Suunta zvyklý, důkazem budiž profily pro 70 různých sportů, všechny důležité sportovní funkce pro řízení tréninku a regeneraci. Samozřejmostí je GPS a senzor na měření tepu, mají NFC a mapy. Tradičně mají robustní konstrukci, navíc se zvýšenou ochranou proti prachu, ale vše vyrobeno tak, aby byly vhodné pro celodenní nošení na sport i do zaměstnání.

Celkový design hodinek vypadá skvěle.

Polohu umí Suunto 7 velmi přesně, podporují systémy GPS, Glonass, ale také QZSS a Beidou / Galileo.

Tepovou frekvenci měří snímač na zápěstí. Svou výkonnost můžete sledovat v aplikaci Suunto app. Dále je zde možnost napojení na aplikace Strava, Endomondo a Training Peaks.

Mapy

Volně dostupné offline mapy vám pomohou s navigací ve městě i v přírodě při sportu.

Můžete si stáhnout offline mapy a používat všude tam, kde není připojení k internetu, aktualizují se vždy při připojení k wifi. ( více o používání map u Suunto 7 najdete zde > )

Suunto 7 a hlavní novinky

Co je nové? Mají systém Wear OS od Googlu, díky tomu podporují služby jako jsou Google Fit, Google Assistant a Google Pay.

S novými Suunto 7 jde platit v obchodech pomocí aplikace Google Pay.

Dále mohou využívat další aplikace pro ně určené z centra aplikací Google Play.

Další velkou novinkou pro Suunto je možnost přehrávání hudby, respektive možnost ovládní hudby na mobilu přes hodinky nebo si můžete přímo stáhnou oblíbené skladby do hodinek. Poporují ovládání všech běžných hudebních aplikací jako je například Spotify ( Více o ovládání hudby na Suunto 7 najdete zde > )

Google Pay

S novými Suunto 7 jde platit v obchodech. Hodinky podporují placení pomocí Google Pay, podobně jako to znají uživatelé Garminu s jejich Garmin Pay nebo Apple Watchs s Apple Pay. 

Suunto 7 a baterie

V módu běžných hodinek má baterie vydržet 40 dní. V módu chytrých hodinek je výdrž dva dny. Při zapnutí GPS a sportovních aktivitách je výdrž baterie 12 hodin

Designové verze

Hodinky Suunto 7 jsou nabízeny v pěti designových verzích.

Suunto 7 Black Lime

Suunto 7 Sandstone Rosegold

Suunto 7 White Burgundy

Suunto 7 All Black

Suunto 7 Graphite Copper

Suunto 7 a parametry

Váha: 70 g

Průměr: 50 mm

Displej: dotykový AMOLED s rozlišením 454*454 pixelů

Sklo: Gorilla glass

Materiál: Nerezová ocel, pásek je silikonový.

Voděodolnost: 50 metrů

Operační systém: Noste OS od Google ™

Procesor: Qualcomm® Snapdragon Wear ™ 3100 Platform

Spolupracují s telefony: iOS a Android

Základní cena je nastavena na 12590 Kč.

Oficiální prodej zahájen 31.1.2020

foto a zdroj: suunto.com

Poznámka na závěr – Jak to vidím já 

Bude zajímavé sledovat, kam se Suunto jako značka posune v budoucnu. Konkurence na ni tvrdě útočí. Garmin se vzdaluje mílovími kroky. Nyní přichází, dá se říci, že s trochu překvapivou novinkou, hodinkami Suunto 7, kde Suunto vstupuje do třídy smartwatch a do svých hodinek pustila úplně nový systém od Googlu.

Jak bude fungovat spolupráce Suunta a Googlu? Jak bude Suunto podporovat a upgradovat své starší modely? Kdy přijde na trh druhá generace Suunto 9? A to nemluvím o nutném vylepšení jejich aplikace.

Suunto 7 jsou hodinky se zajímavým designem a dobrou kombinací funkcí chytrých hodinek a funkcí pro sport, ale bude to stačit? Zatím to přineslo více otázek, ale držím Suunto palce.

 
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také