Posilování a automasáž s pěnovým válcem

21. 12. 2017

Jak uvolnit svaly po velké námaze? Jak zlepšit pohyblivost? Jak posílit svaly? Jak si udělat automasáž? Odpovědí na tyto otázky jsou válce, miniválce a různé další podobné pomůcky, jako je pěnový ball nebo duoball.

Díky pěnovým válců v různém provedení a velikostí můžete doma provádět rehabilitační a posilovací cvičení nebo střečink. Sortiment těchto fitness pomůcek je velmi široký, nabídka je veliká. Na trhu je mnoho značek, oblíbené jsou například výrobky značek Tiguar, InSportLine, Physical a KineMax Foam Roller . Více než 10 různých válců, ballů a duoballů najdete v sortimentu značky Blackrool.

O válcích Blackroll a jejich využití si můžete přečíst v nové knize. Je to velmi užitečná a prakticky zaměřená kniha: Blackroll, skvěle vás provede cvičením s válci Blackroll.

Blackroll: Posilování, strečink, automasáž s pěnovým válcem

  • Július Kazimír, Monika Klenková
  • Nakladatel:  Slovart 2017

Anotace

Celosvětová pozornost expertů, sportovců i laické veřejnosti se v posledních letech soustředila na cvičení fascií, tedy vazivových obalů svalů (povázek). Zjistilo se, že zkrácené fascie nejsou jen zdrojem bolestí a omezené pohyblivosti, ale také příčinou neefektivní rehabilitace, cvičení, strečinku a slabého sportovního výkonu. Jako dominantní tréninková, rehabilitační a terapeutická pomůcka pro ovlivněni fascií se ukázal cylindrický válec BLACKROLL.
V publikaci naleznete všechny potřebné informace o fasciích s kompletní sestavou cviků na posilování, strečink a automasáž. Cviky navrhla rehabilitační lékařka MUDr. Monika Klenková a ortoped MUDr. Július Kazimír ze specializovaného centra pro poruchy pohybového aparátu. Cvičení s těmito moderními pomůckami umožňuje lidem všech věkových kategorií a sportovních úrovní odstranit bolest, zlepšit pohyblivost, zvýšit svalovou sílu a nastartovat svalový systém.

Obsah knihy

V knize naleznete vše, co potřebujete vědět o cvičení s válci. Na začátku je nutná teorie, ale většina knihy je velmi prakticky zaměřena na cvičení, posilování a strečink s válci a jinými pomůckami Blackroll.

Velká část je také věnována rehabilitačním cvikům a automasáži.

Závěr knihy tvoří ucelené programy cvičení a rehabilitace pro speciální skupiny. Na své si přijdou jak sportovci z různých odvětví, tak maminky nebo senioři.

Jednotlivé typy válců a dalších pomůcek jsou velmi podrobně představeny. Samotné cviky jsou názorně ukázány na fotografiích. Díky výborné názornosti bude vaše cvičení správně provedené a účinné.

ukázky z knihy:

Knihu i válec velmi doporučuji. Válec využívám pravidelně. Musím říci, že to funguje. Často běhám ( 4-6x týdně, podle aktuálního treninkového plánu ) a potom, co jsem začal používat válec a dělat s ním pravidelně regenerační cviky, je má regenerace lepší a svaly nejsou druhý den tak napjaté a bolavé.

Z knihy jsem si oblíbil i cviky pro posílení svalů a fascií.

Blackroll: Posilování, strečink, automasáž s pěnovým válcem

Cvičení s těmito moderními pomůckami umožňuje lidem všech věkových kategorií a sportovních úrovní odstranit bolest, zlepšit pohyblivost, zvýšit svalovou sílu a nastartovat svalový systém.

Proč cvičit s válci

Válce a další podobné pomůcky jsou moderní pomůcky pro cvičení, fitness a rehabilitaci. Díky nim mohou cvičit lidé všech věkových kategorií.

Jsou pro sportovce všech výkonnostních kategorií, od amaterů až po profesionály.

  • Pomáhají odstranit bolest
  • zlepšit pohyblivost
  • posílit svaly.

Zároveň pomohou nastartovat hluboký svalový systém. A to je z toho nejdůležitější. Protože zkrácené a oslabené fascie jsou často zdrojem bolestí a omezením pohyblivosti.

Co je fascie?

Fascie je bílá hmota z rozdílnou mírou pružnosti, strukturou vláken připomínající pavučinu. Propojuje a zároveň rozděluje tělo na funkční jednotky, formuje celou strukturu a tvar. ascie obaluje všechny části lidského těla. Každý sval, svalové vlákno, každý orgán, mozek, oči mají ochranný fasciální obal. Celá síť fascií propojuje a zároveň rozděluje tělo na funkční jednotky, formuje celou strukturu a tvar. ( zdroj: www.rolfterapie.eu ).

V knize o fasciích dozvíte více. Je to velmi poučné a potřebné. 

Využití válců

Válce patří mezi fitness a rehabilitační pomůcky, svou oblíbenost získaly zejména díky účinnému cvičení, které je zároveň velmi jednoduché. A mají nepřeberné možnosti použití a využití. Na své si přijdou sportovci všech věkových kategorií, a to jak úplní začátečníci,tak i vrcholový sportovci.

Válce mají své tři hlavní oblasti využití

  • Posilování – při cvičení se zlepšuje svalová síla a koordinační a rovnovážné schopnosti.
  • Strečink – vrací svalům a fasciím původní pružnost. Modelují trup i končetiny.
  • Automasáž – pomocí správné techniky se při cvičení s válci a bally dokáže odstranit spouštěcí body bolesti ve svalech a fasciích.

Vyzkoušejte válce ze sortimentu Blackroll.
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také