Postav si svou postavu, Nikola Bartáková

29. 1. 2019

Knih o cvičení a o přeměně postavy je velmi mnoho. Jak vybrat tu správnou? Tu, která pomůže? Všechny slibují nový lepší život a vysněnou postavu. Jaká je ale realita?

Sama o sobě kniha nic nezmění, ale může výrazně pomoci radou, motivací a inspirací a je jen na vás, co si vezmete a jak se k nabízeným radám postavíte.

Vaše tělo je dokonalý mechanismus bez nejmenší chybičky. Tento mechanismus ale potřebuje vaši pomoc na to, aby správně a bez problému fungoval. ( str.9 )

Ideální je, pokud kniha řeší změnu postavy nejen cvičením, ale také se zaměřuje na stravu a další potřebné návyky a změny, které musíte pro svůj úspěch udělat. Samozřejmě je potřebné, aby bylo vše velmi názorně a přesvědčivě vysvětleno a předloženo. Zkrátka komplexní pohled.

Jednu takovou knihu jsem objevil a dnes vám ji představím. Je od české autorky a její obsah řeší domácí cvičení komplexně a věřím, že vám velmi pomůže a dodá inspiraci a motivaci.

 Postav si svou postavu

Název knihy Postav si svou postavu je opravdu výstižný. Novou vysněnou postavu nezískáte lusknutím prstů nebo mávnutím kouzelné hůlky. Je nutná trpělivá a pravidelná práce. Skládat cihlu k cihle a vše musí na sebe navazovat a vše do sebe zapadat.

Cíle, motivace, cvičení a pohyb, správná strava, pravidelnost, energie, síla, trpělivost a další, to jsou stavební kameny vašeho úspěchu, vaší změny.

Knihu Postav si svou postavu napsala fitness trenérka a lektorka 360 Academy Nikola Bártáková. V knize vám představí tréninkový plán, který zvládne opravdu každý. Ale nejen to.

V knize vám vysvětlí, jak jednotlivé stavební kameny by měly vypadat a jak by měly do sebe zapadat. Právě to na knize velmi oceňuji, vše je komplexně propojeno a spojeno do funkčního celku.

To, že káva do redukčního jídelníčku nepatří, je absolutní nesmysl. Neplatí to však pro kávu s mlékem a cukrem. Ta tam opravdu nepatří. ( str. 78 )

 

Co v knize najdete 

Jdeme na to, pořádně se nadýchněte, začínáme. Na 184 stranách najdete zpracován komplexní tréninkový plán na 3 měsíce. Naučíte se nakupovat a vybírat správné potraviny a díky připraveným receptů si budete moci uvařit skvělé jídlo. to vše doplněno i další zajímavé informace o regeneraci a motivaci.

Kniha je rozdělena na osmnáct různě dlouhých kapitol. Já sám bych rozdělil knihu na dvě hlavní části.

    • výživu
    • cvičení

A začíná se jídle. Dozvíte se co nakupovat a proč. Jaké potraviny jsou vhodné a které ne. 

Vyhýbat se tukům je velká chyba. ( str. 92 )

Kniha je plná cviků, ale k těm se ještě dostanu, v první polovině je kniha plná receptů a rad, jak se správně stravovat. Změna postavy vyžaduje pohyb a s tím v ruku v ruce musí jít změna v jídelníčku. 

Snažte se do změny jídelníčku zapojit všechny členy rodiny. Zdravá strava a pravidelnost zatím nikomu neublížila. ( str. 94 )

Cviky a tréninkový plán

Tréninkový plán na 3 měsíce, 39 cviků a 12 sestav, to najdete v druhé polovině knihy Postav si svou postavu. 

Nebojte se. Zvládnete to. Začněte teď!

Jednotlivé cviky jsou názorně vysvětleny a ukázány na fotografiích.

Celý trénink začíná od lehčích variant. Náročnost a intenzita se zvedá jen postupně. Velkou výhodou je, že nebudete potřebovat žádné nářadí a náčiní. Budete cvičit pouze vlastní vahou svého těla.

Po představení jednotlivých cviků následuje tréninkový program na 3 měsíce. 

 

Bolesti svalů jdou vždy ruku v ruce s tréninkem a bez bolesti by nebylo progresu ( str.172 )

Regenerace a motivace

Prevence proti zranění nebo způsob, jak se vypořádat s bolestí, řeší kapitola Regenerace, kde jsou tipy, jak správně regenerovat.

Konec knihy pak patří motivaci, včetně oblíbených fotek klientů před a po. Ty rozdíly, ty změny postav, jsou úžasné a velmi motivující.

 

Nikola Bartáková

 

Autorka knihy Nikola Bartáková působí jako profesionální osobní trenérka, organizátorka různých sportovních událostí a působí také na 360°Academy, kde působí jako instruktorka.

Nikola stojí za projekty jako je běžecký závod 360°challenge, který má prověřit všestrannost závodníků, a 360°Academy, která pomáhá lidem trénovat a fungovat bez bolesti! 

Sama se aktivně účastní půlmaratonů, maratonů a triatlonu. A dále se vzdělává, například aktuálně absolvuje 1,5 roční kurz pod vedením doc. Koláře. Více na webu: nikolabartakova.cz

 

Kde koupit:

Postav si svou postavu: Komplexní tréninkový plán a jídelníček

  • Nikola Bartáková
  • Nakladatel:  CPress 2018

anotace:

Tréninkový plán, který zvládne kdokoli, kdekoli a kdykoli: 

  • 3 měsíce 
  • 39 cviků 
  • 12 sestav

Zahlcení různými protichůdnými informacemi, nedostatek času nebo nákladnost sportovního vybavení či vstupů do fitness center.

Existuje mnoho důvodů, proč se lidé zdráhají začít na sobě pracovat. A přitom stačí tak málo – srozumitelné vedení.

Kniha Postav si svou postavu vám ho poskytne. V první části se dozvíte, jak si smysluplně skládat jídelníček, pokud chcete, aby váš organismus pracoval, jak má, a neukládal přebytečný tuk. 

Druhá část knihy vám pak poskytne přehledný a podrobný popis cvičení, která zvládnete prakticky kdekoli a nepotřebujete k nim víc, než vlastní tělo. Tato cvičení jsou poté nakombinována do funkčních tréninkových celků, které tvoří tříměsíční cvičební program.

Takže už žádné výmluvy a vzhůru za lepší postavou!

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...