Přišel mi balíček. Byl plný knih.

16. 9. 2018
Přišel mi balíček. Balíčky dostávám rád, a kdo ne? Tento byl plný knih. Tři vám stručně představím, věřím, že vás také zaujmou. Jsou o aktivním životním stylu, zdraví, o vnitřním uvolnění, ale také o velkých výkonech. Skvěle se hodí k tomu, o čem zde na blogu píšu. Zároveň jsou to knihy od velkých osobností svých oborů. Pro jsou velkou motivací.

Jason Koop – Základy ultramaratonského tréninku

Václav Krejčík – Žijte jógu

Margit Slimáková – Velmi osobní kniha o zdraví

Dobrých knih o zdraví a správné výživě není nikdy dost. Navíc, když jde o sympatickou a renomovanou autorku a odbornici. A jóga mne v posledních týdne docela chytla. Musím řic, že její cvičení mi prospívá, i když dostat se do pozic …, no řekněme, že je to přání, na kterém pracuji. Ultra mne láká, příští rok je v plánu stovka, už jsem dal 66 km na Čertovském ultratrailu, ale chci se posunout dále, kilometry i výkonem a hlavně to přežít.

To je má motivace, proč tyto knihy byly součástí balíčku, který dorazil do Zásilkovny.

A nyní slíbené představení knih.

Základy ultramaratonského tréninku: Jak trénovat chytřeji, závodit rychleji a maximalizovat ultramaratonský výkon

Jason Koop, Jim Rutberg

Nakladatel:  Mladá fronta 2018

Jason Koop

Hlavní trenér Carmichael Training Systems. Spolupracuje s elitními ultraběžci, například to jsou Dakota Jones a Tomotxy Olson.

Anotace

Až doposud ultramaratonský běh trpěl nedostatkem ověřitelných a obecně platných informací překračujících rámec individuálních zkušeností jednotlivých závodníků, které by byly uplatnitelné v tréninkových programech založených na vědeckém přístupu. Koopova kniha je tak prvním a zásadním krokem k tomu, aby ultramaratony přestaly být vnímány jen jako delší maratony nebo rychlejší turistika a staly se plnohodnotnou běžeckou disciplínou, která má svá specifika a vyžaduje systematický, cíleně zaměřený trénink.

Žijte jógu

Václav Krejčík

Nakladatel:  Power Yoga Akademie 2017

Václav Krejčík

Instruktor powerjógy a jógy, jehož zájem o jógu je založen na svobodě a neomezenosti.
Sportovní kariéru začal v roce 1993, kdy se stal mistrem republiky ve sportovním aerobiku. V roce 2003 otevřel jógové centrum v Praze, založil Power Yoga Akademii a je spoluvydavatelem časopisu Jóga Dnes DNES. Přes léto můžete Václava Krejčíka potkat na lekcích jógy při Reebok Experience Store ( Od 7. srpna do 4. října )

Anotace

Patnáctileté studium jógy Václava Krejčíka v Indii, Česku, Německu, Americe či Francii přineslo mnoho poznatků. Hledání vlastní cesty a chápání jógy v životě, hledání odpovědí na praktické otázky týkající se pohybu lidského těla, provádění jógových pozic, dechových, relaxačních a meditačních technik bylo ovlivněno různými styly a učiteli jógy a pokaždé přineslo množství kontroverzních názorů na jednu věc. Návodů, pohledů, doporučení bylo mnoho, protože hledání odpovědí mimo sebe sama přináší vždy nejasnosti. Nikdo vás nezná tak, jako se znáte vy sami. Neexistuje univerzální návod, ale vše jsou jen cesty, kterými se můžete vydat.

Kniha „Žijte jógu“ je otevřená pokud jde o přístup, rady, tipy a chápání limitů každého z nás. Žijte jógu nabízí možnosti, jak vnímat jógu nejenom v sále na jógové podložce, ale i v průběhu běžného dne. S přihlédnutím k bohatým informacím a rozmanitým možnostem, které autor nabízí, může být kniha novou učebnicí jógy a vhledu do člověka, který má možnost být sám sebou a obrací se do sebe s vírou a důvěrou, že on sám je součástí dokonalého celku. A tak v knize naleznete doporučení a pohledy na cestu jógy, které respektují vlastní individualitu a neuznávají uniformitu a tradice, jež mohou být překážkou v mírumilovné cestě a respektu.

Od powerjógy k hatha józe, od aštanga vinyasa jógy k jin józe, od jógové terapie k restorativní józe. To vše a mnohem více přináší nová velká kniha o józe s názvem Žijte jógu. Kniha předkládá nepřeberné množství jógových technik a metod, doporučení, pozic a jejich variant pro všechny, kteří jógu mají rádi, anebo pro ty, kteří se s jógou touží seznámit. Výjimečnost celé knihy je propojení s YouTube kanálem Václava Krejčíka, kde jsou základní sestavy a techniky autorem natočené.

Velmi osobní kniha o zdraví: Jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a chuť na čokoládu

Margit Slimáková

Nakladatel:  BizBooks 2018

Margit Slimáková

Česká dietoložka, bloggerka a propagátorka zdravé výživy. Její skvělé přednášky jsou vyhlášené

Anotace

„Až dočtete tuto výjimečnou knihu uleví se vám. Už nikdy vás nenapadne držet dietu. Zjistíte totiž, že žít zdravě je mnohem přirozenější, logičtější a jednodušší než jste si mysleli.

Hanka Zemanová – autorka bestsellerů Nová Biokuchařka a BioAbecedář „Neznám nikoho, kdo dokáže nadchnout do zdravého jídla i životosprávy tolik lidí a tak trvale jak o Margit — je jedinečná, stejně jak o tato kniha“
Robert Vlach – podnikatelský poradce a autor bestselleru Na volné noze:  „Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a přebytek jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem.“

Současně jsou však mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Určitě! Ale jak? Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.
Každý večer se pomořím do stránek řádků těchto skvělých knih plných inspirace a poučení. Recenze a bližší představení najdete později zde na blogu. Co zaujalo v poslední době vás? Co vám udělalo radost?

Knihy můžete objednat na příklad u prodejců Kosmas.cz nebo KnihyDobrovsky.cz

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...