Jez a běhej – Scott Jurek

 

Autobiografické kniha ultra runningové legendy Scotta Jurka

Již téměř dvě desetiletí je Scott Jurek hvězdou – a miláčkem publika – v extrémně náročném, ale stále populárnějším sportu – ultramaratonu. V roce 1999 jako naprosto neznámý závodník zvítězil v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin – urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Jurek dosáhl neuvěřitelných úspěchů, a to vše pouze při veganském stravování. Autobiografická kniha obsahuje množství fotografií a veganských receptů!

Za mne skvělá kniha, kde Scott Jurek nechá čtenáře nahlednout do svéh soukromí, do svého uvažování o životě a o běhání. Zároveň, řekl bych velmi nenápadně, předává všem běžcům mnoho rad a tipů. To vše je vyšperkováno jeho zážitky z nejslavnějších ultra trailů a ultra závodů. Jo, a ty jeho vegenské recepty jsou opravdu dobré. Osobně vyzkoušeno! Doporučuji také něco vyzkoušet.

Výborná je i jeho další kniha Na sever, kde popisuje své běžecké putování po trase 3500 kilometrů dlouhé Appalačské stezky.

Běhej a jez

Autor: Scott Jurek

Počet stran: 272

Rok vydání: 2014

Kde koupit: ( stav leden 2021: kniha je aktuálně ve většině obchodů vyprodána, čeká se na její druhé české vydání, pravděpodobně 4/2021 ), je možné zakoupit její e-book verzi nebo si ji předobjednat.

Scott Jurek

Minesotský rodák Scott Gordon Jurek (26. října 1973 )  je americký ultramaratonský běžec polského původu, fyzioterapeut, autor bestselleru New York Times Jez a běhej (2013) a veřejný mluvčí.

V průběhu své kariéry, jako jeden z nejdominantnějších ultra-maratonských běžců na světě, vyhrál mnoho prestižních závodů a to i několikrát, včetně Hardrock 100 (2007), Badwater Ultra Marathon (2005, 2006), Spartathlon (2006, 2007, 2008) a Western States 100 Mile Endurance Run (1999-2005)

Kontakt a info na: www.scottjurek.com

Kam dále?

Vyberte si zde:

Jak si vybrat vhodnou podložku na jógu?

Běžecké trasy

Vyberte si běžeckou trasu nebo výlet

Místa a Inspirace

Místa: krásná místa, památky a přírodní a technické zajímavosti

Inspirace : Tipy inspirující dokumenty, videa, filmy, podcasty 

Tréninkové plány a výzvy

Cvičíte, běháte, chcete nabrat kondici nebo zhubnout? Pomůžeme vám.