Recenze Salomon Pulsar Trail 

6. 11. 2022

Na běžeckém kempu v Krkonoších, jsem díky Trailpoint.cz měli možnost vyzkoušet několik modelů běžeckých bot od Salomonu a Inov-8. Já si z testovacích sad vybral model Salomon Pulsar Trail a musím říci, že jsem měl šťastnou ruku.

Na to, že to bylo mé první seznámení s běžeckými trialovými botami od značky Salomon, šlo o velmi příjemné překvapení.

Salomon Pulsar Trail

Trailové běžecké boty Salomon Pulsar Trail jsem zkoušel při dvou výbězích v horském terénu v okolí Pece pod Sněžkou. Jednou za mlhy a deště při svitu čelovky a podruhé za krásného podzimního rána po ranní mlze. Podmínky tedy nebyly ideální, zejména při prvním výběhu docela těžké.

Bylo mokro, hustá mlha, chvilkami déšť. Stezka vedla po lesní cesta, po kamenech i kousek po silnici. Navíc už byla tma. Ideální pro test bot, v takové chvíli se na ně musíte spolehnout, musí dobře sedět na noze, být relativně dobře stabilní a nesmějí se smekat. Pulsary zafungovaly velmi dobře. I když nemají extra vzorek, dobře držely v terénu a na mokru se nesmekaly. Nohu dobře obepnuly.

Druhý výklus už byl za lepších podmínek, jen sem tam mokro, když jsme šli přes trávu. Spokojenost i zde. Pohodlné, dobře tlumené. Drop 6 mm je akorát.

Salomon Pulsar Trail jsou pro mne příjemným překvapením, dokázal bych si je představit ve svém běžeckém botníku. Zvládnou i náročnější podmínky. Dobře sedí, ve špičce je dost místa.

Uběhl jsem v nich necelých dvacet kilometrů, což není úplně na konečné závěry, ale když boty hned sednou, je to dobré znamení, cítil jsem se v nich velmi dobře, v běhu pomáhaly, nepřekážely, mohl jsem jim věřit při seběhu. To navíc podpořili i ostatní, kteří stejnou botu o víkendu zkoušeli, včetně delší 35kilometrové trase přes hřebeny Krkonoš po kamenitých cestách a horských chodnících.

Běhalo se a testovalo, byl to parádní víkend, více o běžeckém kempu zde: Běžecký kemp, Krkonoše 2022 

Díky do Trailpointu za testovací sady běžeckých bot.

V testovacích sadách byly také modely Salomon Sense Ride 4 a Salomon Ultra Glide. Ultra Glide na mě bohužel nevyšly, ale je to jedna z bot, kterou bych rád vyzkoušel. Sense Ride 4 jsem jen obul, jak padnou, nebylo to nejhorší, ale také nic, co by mě přesvědčilo k dalšímu testu. První obutí dělá hodně.

Použité technologie

  • Energy Surge – lehká, pružná a měkká pěnová mezipodešev, pěna vytvořená kombinací EVA a olefinu [OBC]. Pomáhá s návratností energie, dobře vyrovnává nárazy, vyšší tlumení je pohodlné a funkční.
  • Energy Blade – lehká TPU deskazabudovaná do pružné mezipodešve, zaručuje svižnou špičku a snazší a plynulejší krok.
  • EndoFit™ – Vnitřní návlek, pevně obepíná nohu (bota dobře sedí na noze).
  • All Terrain Contagrip® – Podešev zajišťuje přilnutí k všem druhům povrchů.
  • Quicklace® – Rychlošněrovací systém

Salomon Pulsar Trail parametry

  Dámské Pánské
váha 244 g 280 g
Tlumení špička/pata 26,6/32,6 mm 26,6/32,6 mm
drop 6 mm 6 mm
Výška vzorku 3,5 mm 3,5 mm

Určení

Běžecké boty Salomon Pulsar Trail jsou vhodné do různých terénů, obstojí v lese, v parku i na horách, snesou i kratší přeběh po silnici. Do měkkého a hlubšího podloží a bláta bych volil jiné boty s vyšším vzorkem, od Salomonu například nové Speedcross 6.

Hodí se pro tréninkové běhy i závody, kratší i středně dlouhé běhy, díky vyššímu tlumení i na dlouhé běhy.

Design

 Salomon Pulsar Trail mají umírněný, ale na oko příjemný design. V pánském i dámském provedení je Salomon nabízí ve čtyřech barevných variantách.

K dispozici je také verze s membránou GORE-TEX (pánská, dámská), ideální pro běh za vlhkého počasí. (Membrána Gore-Tex obsahuje mikropóry, které jsou dostatečně malé, aby odrážely déšť a sníh, a zároveň dostatečně velké, aby mohly unikat páry potu.)

Pánské barevné varianty Salomon Pulsar Trail

Dámské barevné varianty Salomon Pulsar Trail

Cena

Cena mi přijde velmi příznivá, když se tak rozhlédnu po trhu běžeckých bot. Základní cena je nastavena na 3390 Kč (oficiální shop Salomon.com), ve slevě se dají sehnat v ceně okolo tří tisíc. A to už je velmi dobrý poměr/cena kvalita, zejména, když se jedná o relativně novou botu (sezona 2022), botu s vyšším tlumením a velmi příznivým vlastnostmi na trialových stezkách.

Kde koupit: Trailpoint.cz (pánské,dámské) | Top4running.cz (pánské,dámské

Verdikt

Určitě by stály za další a delší testování. Dokážu si Salomon Pulsar Trail ve svém botníku představit, místo by se ještě našlo 🙂 a mohu je doporučit ostatním k vyzkoušení.

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také