Skinners, boty nebo ponožky?

8. 2. 2018

Skinners, boty nebo ponožky? Co z toho je pravda a jak je využít? Představujeme Skinners, něco mezi ponožkami a botami, skvělá česká novinka se světovými parametry na poli sportovního obutí. Nebo jde spíš oblečení?  Skinners spadají mezi barefoot obuv, ovšem na široké škále bot tohoto typu jsou až tím posledním článkem před úplně bosou nohou.

Jde o ponožky z funkčního, lehce kompresního úpletu s antibakteriální úpravou a příměsí stříbra. Jsou pohodlné, nikde neškrtí a neodírají, zabraňují množení bakterií a vzniku zápachu.

Co je barefoot

Jak definovat barefoot? Samozřejmě nejde o české slovo. Anglické slovo „barefoot“ znamená v překladu „bosý“ nebo „naboso“. Často se také můžete setkat s výrazem „bosé boty“ neboli „barefoot boty“.

Barefoot boty narozdíl od bežných bot mají:

 • měkkou podrážku o tloušťce 3-6 mm
 • anatomicky tvarovanou špičku, která nabízí dostatečný prostor pro pohyb prstů
 • jsou flexibilní s měkkou podrážku
 • nulový sklon mezi špičkou a patou, tzn. žádný podpatek
 • stélka je Barefoot bot bez tvarované klenby

Choďte tak, jak to příroda zamýšlela. Bosá obuv je moderním výdobytkem, který nás navrací k prapůvodním principům.

Díky přirozenému postavení a pohybu nohou se zpevňuje klenba, vazy a svaly chodidel a vaše zdravá chůze se pozitivně odrazí v celém těle. Choďte obutí neobutí. Bez obav z chladu či poranění, pohodlně a zdravě.

Kde může ponožkoboty Skinners využít

Co máte rádi za sport? Běh, chůzi v přírodě, fitness nebo kolečkové brusle? Ponožkoboty Skinners mají velmi univerzální využití.

Kolečkové brusle

Jdete na nějaký okruh nebo trasu pro kolečkové brusle a vždy si sebou musíte brát batoh s botami na přezutí. Je to docela otrava, že. V MHD nebo u prudkého kopce se ale přezout musíte.

Nevýhoda bruslí a cyklistických treter je v tom, že si v nich nemůžete jen tak skočit do obchodu, na kafe nebo do MHD. Už nikdy netahejte boty na přezutí v batohu. Srolujte ponožkoboty Skinners jednoduše do kapsy.

Běh a jogging

Osvoboďte svá chodidla z pevných tlumených bot a nechte je zažít přirozený pohyb. Rozhýbete tím svaly a šlachy, o kterých jste možná ani nevěděli, že je máte

Cyklistika

Při cyklovýletech jsou lákavé prohlídky památek, jenže v tretrách se chodit nedá. Skinners můžete jednoduše vytáhnout z kapsy… .

Chůze, procházka parkem

Po celém dni v botách je příjemné vyzout se a chodit bosky. Venku byste se ale mohli poranit nebo zašpinit. Zde opět pomohou pohodlné, ale pro chodidlo bezpečné Skinners.

Cvičení, fitness, posilování

Joga či pilátes se cvičí naboso nebo v ponožkách. V hale vám ale bývá od podlahy zima a v ponožkách to klouže. Být v posilovně v ponožkách může být pro vás pohodlné, ale rychle se prošoupou a ušpiní. Obujte si ponožky Skinners, které nekloužou, zahřejí a umožní vám stabilní a přirozený postoj.

Cestování a zaměstnání

Při cestování se vám každé kilo pronese, proto je fajn, když s sebou máte lehké a skladné vychytávkyyy ponožkoboty Skinners. A osvědčí se i v zaměstnání. Skinners jsou pohodlné a nenápadné pro přezutí a komfort v kanceláři.

Skinners jsou ryze český výrobek, který coby úspěšný start-up teprve nedávno odstartoval svou výrobu. Už nyní však dobývá svět. Vyzkoušejte si Skinners na vlastní došlap.

Materiál

Jde o ponožky z funkčního, lehce kompresního úpletu s antibakteriální úpravou a příměsí stříbra. Jsou pohodlné, nikde neškrtí a neodírají, zabraňují množení bakterií a vzniku zápachu.

Ze spodní strany jsou vyztuženy „podrážkou“ z malých částeček velmi odolné švédské gumy zapuštěné do textilie bez použití lepidel a ftalátů

Složení úpletu:

 • 45 % polyporpylen Sitex (Ag+)
 • 22 % viskóza
 • 22 % bavlna
 • 11 % lycra

Spodní vrsta:

 • 2 vrstvy směsi bezftalátových otěru odolných polymerů

 

Díky kvalitnímu materiálu a houževnaté voděodolné vrstvě na spodní vrstvě si můžete užívat výhody bosé chůze pohodlně a bezpečně. Skinners mají spolehlivý grip a nekloužou ani na kamenech či naleštěné palubovce. Nemusíte se bát ani střepů či dokonce zákeřných lego kostiček.

Jak moc příjemná nebo nepříjemná vám taková masáž bude, to už záleží na tom, zda jsou vaše chodidla zvyklá na bosou chůzi. Nejsou? O důvod víc, proč si pořídit Skinners a dopřát svým nohám požitek z přirozeného pohybu. Posílíte tak svaly a vazy v chodidlech, což příznivě ovlivní nejen postavení vašich nohou, ale celého těla.

Hlavní výhody Skinners

 • Je extrémně lehká (váží pouze 80g), velice pohodlná a dobře skladná — hravě ji smotáte jako klubíčko.
 • Antibakteriální úprava ponožky s příměsí stříbra zabraňuje množení bakterií a vzniku nepříjemného zápachu.
 • Je to nejlevnější barefoot a vyrábí se ručně tam, kde vznikla. Jsme hrdí na to, že to je přímo v České republice!
 • Je odolná, lehce kompresní, neklouže a přitom dokonale chrání nohu. Nebojte se terénu, lega ani střepů

Ponožkoboty Skinners

Skinners jsou ryze český výrobek, který coby úspěšný start-up teprve nedávno odstartoval svou výrobu. Už nyní však dobývá svět. Vyzkoušejte si Skinners na vlastní došlap.

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také