Úchvatné světové trasy

3. 3. 2020

Když jsem v knihovně listoval knihou Úchvatné světové trekingové trasy, hned mě zaujala svým velkorysým zpracováním. Mám rád tyto výpravné knihy, kde se něco dozvím, a navíc mají mapový a obrazový doprovod.

To jsem ani netušil, že je na světě celá edice Úchvatné světové trasy a na půlku března se chystá na knižní trh novinka Úchvatné světové běžecké trasy.

A dnes jsem knihovně jsem objevil další dvě: Úchvatné světové cyklistické trasy a Úchvatné světové automobilové a motorkářské trasy. A i ty přinášejí mnoho krásné inspirace.

Určitě stojí za pozornost a za moje rychlé představení.
Úchvatné světové běžecké trasy

 • počet stran: 328
 • Základní cena: 699 Kč

Pořádně si zavažte běžecké boty, neboť tato kniha vás určitě inspiruje najdete v ní popis 50 tras ve 28 zemích od Keni až po Kanadu.

Pořádně si zavažte běžecké boty, neboť kniha Úchvatné běžecké trasy z nakladatelství Lonely Planet vás určitě inspiruje – najdete v ní popis 50 neuvěřitelných tras ve 28 zemích od Keni až po Kanadu, a navíc dalších 150 doporučených běžeckých tratí. 

V knize jsou popsány všechny typy tras od krátkých městských běhů a přírodních tras po maratony, kterým nelze odolat, či dálkové ultra běhy. Každá z popisovaných tras vás skutečně uchvátí a je úplně jedno, jaké běžecké úrovně dosahujete.

 • Vydání této Knihy se připravuje
 • Předpokládané datum vydání je 19.3.2020

Kde předobjednat:

Kosmas.cz | KnihyDobrovsky.cz

Úchvatné světové trekingové trasy

 • počet stran: 328
 • Základní cena: 699 Kč

Nejkrásnější světové trasy pro milovníky pěší turistiky sebrané do jedné knihy. Obujte si pohorky a objevujte svět!

Cestování je o poznávání nového a nejvíc nových zážitků nasbíráte, budete-li cestovat co nejpomaleji, tedy pěšky! Pěší turistika neboli treking má mnoho podob a úrovní obtížnosti. Můžete šlapat sami a rozjímat, nebo to můžete pojmout jako dovolenou s přáteli a splnění společných snů a výzev. Co může ve světě překvapit české čundráky, uvyklé na propracovanou síť turistických značek? Kulturně bohaté stezky z města do města, od památky k památce, na místa, kde se psala historie zemí, kontinentů…

Dechberoucí výšlapy na vyhlídky s úchvatnými panoramaty. Stezky, na niž se stáváte členem celosvětového národa poutníků. Nahlédněte do knihy a inspirujte se vybranými trasami z celého světa. Každá je doplněna tipy na další výšlapy podobného rozsahu, náročnosti nebo tématu. Od jednodenních výletů až po ty, na něž si musíte vyhradit pár týdnů volna. Přečtěte si příběhy autorů, kteří osobně každou trasu prošli.

Úchvatné světové cyklistické trasy

 • počet stran: 328
 • Základní cena: 699 Kč

Není nad objevování světa z cyklistického sedla… Šlápněte do pedálů a do brašny si přibalte tuto knihu s nejkrásnějšími cyklistickými trasami planety.

50 cyklistických tras, 30 zemí – od Austrálie po Bhútán –, 200 návrhů úžasných cyklistických vyjížděk. Úchvatné světové cyklistické trasy inspirují všechny milovníky cestování na kole. Rozličné trasy v této knize zahrnují jak rodinné výlety a projížďky po městech, tak klasické okruhy a dobrodružné stezky plné kopců a zatáček. Všude, kam vás zavedou, vám krása okolní přírody vyrazí dech.

To byla trocha sportu a dobrodružství. Ale v edici Průvodce Lonely Planet si přijdou na své i milovníci cestování po světě v autech,  na motorkách nebo vlakem.

Úchvatné světové automobilové a motorkářské trasy

 • počet stran: 328
 • Základní cena: 699 Kč

Nejkrásnější světové trasy pro milovníky automobilů a motocyklů sebrané do jedné knihy. Nastartujte motory a objevujte svět.

Jízda autem není jenom způsob přepravy. Nahlédněte do knihy a inspirujte se 50 vybranými trasami z celého světa. Každá z nich je doplněna o tipy na další tři trasy podobného rozsahu, náročnosti nebo tématu. 

Rozličná místa nabízejí i rozličné trasy: od jednodenních výletů až po trasy, na které si musíte vyhradit pár týdnů volna. Jako autoturisté jste nezávislí – můžete se zdržet na jednom místě nebo si udělat zajížďku. I s těmito variantami kniha počítá. Přečtěte si příběhy autorů, kteří pro vás každou trasu zmapovali.

Úchvatné cesty vlakem

 • počet stran: 328
 • Základní cena: 649 Kč

Milujete železnice? Romantiku cestování vlakem? Opusťte na chvíli naše malebné lokálky a podívejte se na nejkrásnější železniční dráhy světa!

Objevte 60 nejúchvatnějších a nejpozoruhodnějších železničních cest, počínaje klasickými dálkovými tratěmi, jako je kanadská Rocky Mountaineer nebo australská Ghan z Darwinu do Adelaine, a konče málo známými klenoty, skrytými mezi běžnými přepravními linkami. Profily jednotlivých tratí poskytují praktické informace typu volba jízdenek, jízdní řád a zastávky, doplněné zajímavými fotografiemi a ilustrovanými mapkami.

Kdo zatím stojí

Každou knihu zpracoval kolektiv autorů ve světoznámém Lonely Planet. Knihy v češtině vydalo nakladatelství Svojka&Co. v kategorii Průvodce Lonely Planet.

Nakladatelství Lonely Planet je celosvětově oblíbenou značkou knižních cestovatelských průvodců a knih pro cestovatele s roční produkcí více než 120 milionů knih tištěných v 11 jazycích. Nakladatelství Svojka&Co. od roku 2001 vlastní licenci na světoznámé průvodce Lonely Planet a přínáší je pro české čtenáře.

>> Vybrat cestovatelského průvodce Lonely Planet

Proč doporučit tyto knihy

Inspirace a základní informace pro cestovatele a další, co hledájí výzvy a dobrodružství, které si může každý sám dále rozšířit, protože už ví, co má hledat. Pro ostatní jde o krásné cestovatelské knihy, plné možných cílů a snů.

Nic není nemožné, pokud bude jen trochu chtít, můžete téměř vše. Stačít jen začít … .

autor ilustračního fota: Johannes Plenio
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...