Video: Představení – Nové Hoka Challenger 7

20. 1. 2023

Hoka představila nový model univerzálek Hoka One One Challenger ATR 7 na začátku prosince a tentokrát se velmi rychle dostal i do českých obchodů. Naštěstí se neopakovala situace jako při uvedení Hoka Speedgoat 5, kdy byla první várka rychle pryč a muselo se dlouho čekat na další. Podle toho, jak jsem různě koukal po obchodech, jsou nové Challengery 7 tak nějak všude k dostání. Já také neodolal, protože je potřebuji, to je jasné, ne? A jeden pár objednal v oblíbeném Trailpointu ( www.trailpoint.cz).

Nové boty jsou in da haus, tak si je pojďme v rychlosti představit a podívat se, jak se liší od předchozího modelu a co vše se změnilo.

Video

Představení běžeckých bot Hoka Challenger 7 a jejich porovnání s modelem Hoka Challenger 6.

Hned na začátku prosince jsem tweetoval, že Hoka má nový gravel a navíc v krásném designu. Je půlka ledna a já je mám doma a přímo v tom krásném designu.

A už žádné zdržování a rozptylování, jdeme na to.

Design

A tím designem, těmi barvami můžeme začít. Hoka měla povedený design vždy, ale u posledních modelů, napříč všemi produktovými řadami, to vykopla ještě o level výš. Ty barevné kombinace jsou velmi povedené. To platí i pro model Hoka Challenger 7.

Upgrade ze šestek na sedmičky se Hokám u Challengeru povedl. Největší změny jsou v podrážce, patě a váze.

Vzhled

Celkový vzhled nového modelu oproti šestkám je agresivnější, sportovnější, jakoby více do rychlosti a dravosti.

V oblasti paty je nový model více zpevněný a dostal stejný výstupek na ochranu achilovky, jak je například u Hoka Speedgoat 5 nebo Mafate speed 4. Lepší zpevnění je také ve špičce, pro lepší ochranu prstů. Jinak je i vytvarovaný celkový profil tlumení a podešve.

Na svršek je použita recyklovaná textilie, na první pohled pružnější. Uvidíme, jak bude držet při pořádném běhání v těžším terénu. Jazyk je přišitý ke svršku.

Na první nazutí sedí boty na noze pevněji, ale přesto velmi pohodlně. 

Model je nyní k dostání ve standardní šířce, chystá se i model wide pro širší chodilo.

Tlumení a drop

Výška tlumení a drop zůstaly stejné. 31 mm na patě a 26 mm na špičce, drop 5 mm.

Tlumící pěna je EVA, ale je nově upravená a lisovaná, díky tomu je nový model lehčí.

Model 6 vážil 278 g, nový model 7 váží 252 g, dámské boty jen 207 g.

Grip

Grip se výrazně změnil. Dostal agresivní podobu a je vyšší. Grip má 4 mm. Lepší záběr v terénu se dá očekávat. Jinak je od Hoky model Challenger stále určen jako univerzální bota, moderně gravel.

Určení

Běžecká bota Hoka Challenger 7 je určená pro každodenní trénink, delší běhy, regenerační běhy. Hodí se do trialového terénu, snese i časté přeběhy po silnici nebo pevném povrchu, prostě gravel. Nebudu se je bát vzít ani do hor. Starší šestkový model zvládl na pohodu přes 1000 kilometrů, jsem zvědavý, kolik vydrží nové sedmičky.

Základní cena je 3750 Kč.

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také