Fenix

4. 9. 2019

Fénix je bájný pták, který se vyskytuje v mytologiích mnoha národů. Pták, který po čase sám shoří a znovu vstane z popela nový. M8me souhvězdí pojmenované po tomto mytologickém bájném ptáku. Zde jsme ale ve světě sportu, dost bylo bájí a pověstí.

Fenix ( Fénix ) ve sportu? Já říkám ano, je zastoupen a to poměrně významně .

 

  • Fenix je značka oblíbených a velmi kvalitních čelovek pro sport a outdoorové aktivity
  • Fénix je označení řady chytrých multisportovních hodinek od firmy Garmin.

Kompaktní lehká čelovka Fenix HM23

Čelovky a svítilny Fenix

Slovo Fenix má původ ve staré mytologii a v čínské kultuře označuje „dokonalé věci“. Z toho vychází i při výrobě čelovek a dalších svítilen.

Její sortiment je velmi bohatý. Proto svítilny Fenix spolehlivě slouží profesionálům v armádě a bezpečnostních složkách, sportovcům, lovcům, v průmyslu, ale i na výpravách do přírody či v domácnosti.

Přemýšlíte nad výběrem nové čelovky? Projděte si naše tipy v článku: Jak vybrat čelovku

Větší přehled čelovek najdete v článku: ČelovkyKde jsem vybral třicet jedna čelovek pro běh, turistiku, cyklistiku a další outdorové aktivity. Seřazeny jsou od nejlevnější ho modelu za 99 Kč až po model za více něž 5500 Kč.

Kompaktní nabíjecí čelovka Fenix HL18R

Čelovka Fenix HL18R má světelný tok až 400 lumenů(ANSI) a dosvit až 100 metrů.

Napájení zajišťuje vyměnitelný lithium-polymerový akumulátor o kapacitě 1300 mAh, který se nabijí přes micro-USB konektor přímo v čelovce. Akumulátor je možné vyjmout a v nouzi nahradit třemi běžnými bateriemi AAA.

K dispozici je celkem 7 režimů výkonu, včetně zábleskového režimu SOS pro krizové situace. 

Nabíjecí čelovka Fenix HM65R

Nabíjecí čelovka Fenix HM65R se vyznačuje konstrukcí z lehké magnéziové slitiny, vysokou odolností proti vodě i pádu, unikátní konstrukcí se dvěma reflektory a celkovým výkonem až 1400 lumenů.

Jeden reflektor vytváří dobře zaostřený světelný paprsek s dosvitem až 163 metrů a druhý reflektor má světelnou stopu velmi širokou a plynulou. Světelný tok dálkového reflektoru je až 1000 lumenů, reflektor s širokým kuželem nabízí maximální výkon 400 lumenů a neutrální odstín světla

K napájení používá jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, který je součástí balení a nabíjí se přes moderní USB-C konektor přímo v čelovce.

Fenix HM65R lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Sportovní hodinky Fénix

Fénixe si vybrala firma Garmin pro svou řadu chytrých multispotorvních hodinek. Aktuálně ( podzim 2019 ) uvádí Garmin na trh řadu Garmin Fénix6.

Funkcemi našlapané chytré hodinky, kterým Garmin dal design podobný běžným hodinkám. Díky tomu je možné hodinky řady Fénix využívat pro sport, ale skvěle se také hodí pro běžné nošení do práce nebo do společnosti.

Garmin se vždy s novou řadou snaží, aby hodinky z řady Fénix patřily k tomu nejlepšímu na trhu sportovních hodinek.

Do nynějška uvedl Garmin na trh tyto řady fénixů:

  • Fenix
  • Fénix2
  • Fénix3
  • Fénix5
  • Fénix5 Plus
  • Fénix6

Řady Fenix5, Fenix5 Plus a Fenix6 jsou navích rozdělené na tři podskupiny dle velikostí a vybavení.

Přečtěte si více o Fénixech  jejich funkcích v článcích:

Rady a tipy pro výběr sporttesteru a sportovních hodinek pro běh a další sporty najdete zde: Jak vybrat sportester a sportovní hodinky

 

Garmin fenix5X Plus Sapphire Black, Black Band

Chytré a všestranné sportovní hodinky Garmin Fenix 5X Plus kombinují chytré, sportovní, outdoorové a navigační funkce s topografickými mapami. Umožňují bezkontaktní platby a přehrávání hudby.

Garmin fenix6 Sapphire, Titanium Orange Band

Kultovní chytré a sportovně všestranné GPS hodinky. Vhodné pro sport, do práce i do společnosti. Mají Mapy, navigaci, WiFi, MP3, Garmin Pay, dlouhou výdrž a odolnost. Navíc mnoho funkcí pro trénink. 

Bájný pták Fénix

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také