Gravel bike, gravel kolo

5. 10. 2019

Adventure / Gravel bike

Jde novou kategorie silničních kol, která je určena pro jízdu na silnici, ale také mimo asfalt a v lehkém terénu. Proto je konstrukce a výbava kola k tomu mírně upravena oproti klasické silničce.

Gravel bike je univerzální kolo, které kombinuje aerodynamický silniční posed, úzké kliky pro přirozené šlapání, nižší těžiště pro ideální průjezd zatáček s pohodlnými širšími CX, gravel nebo dokonce MTB plášti. 

Gravel či Adventure kola v pohodě zvládnou jízdu po silnicích, po zpevněných cestách, šotolině, štěrku apod.

Upravená konstrukce

Konstrukce těchto kol vychází z klasické silničky, ale je upravena ve prospěch bytelnosti kola i pohodlí jezdce.

Rámy jsou karbonové, nebo ocelové. Mají vysokou odolnost a trvanlivost. Rovněž zapletená kola jsou bytelnější a stavěná do nerovností, oproti klasickým silničním kolů často mají širší pláště. Také použité komponenty odpovídají nárokům na jízdu v terénu. 

Určené pro …

Gravel či Adventure kola jsou určené pro jezdce, kteří se nechtějí omezovat při výběru trasy, nectějí být na svých cestách omezeni nutností jet pouze po asfaltu, a to hlavně z důvodu větší pestrosti a zábavnosti jízdy. Často po nich sáhnou také “expediční” cyklisté, protože na vícedenních výletech a vyjížďkách se běžně stane, že všude nevede asfaltka a musí se vydat i mimo silnice.

Gravel bike Specialized Diverge Comp Carbon

Gravel, který zvládne hravý singletrack, štěrk a tradiční silnici. Je osazen vynikající sadou Shimano Ultegra s výkonnými hydraulickými kotoučovými brzdami, kvalitními koly DT R470 Disc, kliky Praxis Alba, pneumatikami 38mm Pathfinder Sport a naším sedlem Power Sport.

Kompletní info na Kola-Radotin.cz

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Co je trail running 

Co je trail running 

Trailrunning Definice trailrunningu je velmi jednoduchá: běh po nezpevněných cestách a stezkách.   Trail run lze provozovat takřka všude, jde jen o to, se dostat ze silnic a...

Aplikace Strava

Aplikace Strava

Strava app. Strava je sportovní aplikace ke sledování a zaznamenání výkonů, především z běhaní, cyklisty a dalších sportů pomocí GPS.  Umožňuje přímé nahrávání do aplikace v...