Jak na triatlon – Petr Vabroušek

3. 2. 2020

Na konci se ledna se na pultech knihkupectví a v on-line obchodech objevila nové kniha, která nadche nejen triatlonisty, pro které je primárně určena, ale také běžce a cyklisty. Petr Vabroušek, náš nejznámější triatlonista, vydává druhou verzi své knihy Jak na triatlon.

Jde o druhé aktualizované a doplněné vydání knihy Jak na triatlon z roku 2017, která je již kompletně vyprodaná. Nakladatelství Mladá fronta spolu s Petrem Vabrouškem na poptávku sportovců po kvalitních informacích zareagovalo. Nyní vyšlo druhé doplněné vydání. 

Jak na triatlon: Na (první) triatlon s radami nejlepšího českého závodníka

Významně rozšířené vydání úspěšné příručky!

Petr Vabroušek

  • Nakladatel: Mladá fronta,
  • Vyšlo: 30.1.2020
  • Počet stran: 440
  • Základní cena: 399 Kč

Anotace knihy

Významně rozšířené vydání úspěšné příručky! Petr Vabroušek je přední světový triatlonista, který absolvoval 1575 závodů, z toho tři ultramany, přes dvě stovky dlouhých ironmanů, stovky půlželezňáků a dalších závodů, jako třeba maraton na obou pólech (v obou případech zvítězil). Sportovec ze Zlína se stal mimo jiné i vítězem stokilometrového běhu na Antarktidě a vydal se i na Marathon Des Sables – etapový maraton napříč Saharou.

Osmnáct let jej na dlouhé trati ironmanu (3,8 km plavání – 180 km kolo – 42 km běh) v České a Slovenské republice nikdo nepokořil, patnáctkrát za sebou (jako jediný na světě) se kvalifikoval mezi profesionály na Mistrovství světa Ironman na Havaji, celkem 45× vyhrál na tratích ironmana a dvakrát ultramana, přičemž na těchto distancích je držitelem světového rekordu 21:16… Navíc se dvakrát umístil na prvním místě v celkovém pořadí Světového poháru v dlouhém triatlonu. A jen jednou v životě závod nedokončil.

Kdo jiný by měl začínající i mírně pokročilé triatlonisty uvést do tajů tohoto sportovního odvětví než právě on?

Pokud chcete zkusit triatlon, je tato kniha přímo pro vás. Je plná skvělých rad, které při prvním závodu využijete. Poradí vám, jak je trénovat jednotlivé disciplíny a dozvíte se další praktické rady, které budete potřebovat při závodech i při tréninku. Nechybí ani část o správném vybavení pro triatlon.

Své si v knize najdou i nadšenci pro běh a cyklistiku. Těmto dvěma disciplínám triatlonu je v knize věnována velká pozornost. Petr Vabroušek se nezúčastnuje pouze triatlonů, ale také mnoha extrémních běhů a maratonů. Například obsadil 2. místo na World Marathon Challenge 2019 (7-7-7). Více najdete v článku 7 dní, 7 maratonů.

Máte obavy ze svého prvního triatlonu? Toto je kniha, která vás k triatlonu namotivuje a poradí.

Další knihy, doplněk do vaší knihovny a k rozšíření vašich znalostí, o jednotlivých disciplínách triatlonu doporučuji také knihy:

nebo knihu od českého běžeckého guru Miloše Škorpila:

Kniha Petra Vabrouška doplňuje mezeru na trhu. Dříve byla velmi oblíbená kniha:

  • Tréninková bible pro triatlonisty – Joe Friel, Nakladatel:  Mladá fronta 2014. Tato kniha je již bohužel vyprodaná, ale pokud ji někde seženete od kamaráda nebo na vypůjčku z knihovny, určitě se do ní podívejte.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...