Máte letos v plánu nebo někdy jindy uběhnout maraton? Jsou borci, co si jich dávají více za sebou. A jsou další, co si dají maraton každý den a navíc vždy na jiném kontinentu.

• 7 dní
  • 7 kontinentů
  • 7 maratónů
  • 40 běžců

Série běhů World Marathon Challenge začíná ve čtvrtek na Antarktidě, pokračuje v pátek v Kapském Městě, pak v australském Perthu, Dubaji, Madridu, chilském Santiagu a končí příští středu v Miami.

Petr Vabroušek

Mezi 40 pozvanými účastníky bude i česky ultraběžec a triatlonista Petr Vabroušek. A nepoběží World Marathon Challenge poprvé. Zúčastnil se již v roce 2017, skončil druhý.

Letos se této ultra akce účastní i jeho syn Filip, který v každé destinaci poběží půlmaraton.

Rekord drží Američan Michael Wardian. V roce 2017 ustanovil světový rekord, když mu jeden maraton trval v průměru 2 hodiny a 45 minut. Dnes je opět na startu a má ambice a cíl svůj rekord překonat.

Program World Marathon Challenge

Závodníky čekají rozličné meteorologické podmínky, velké časové posuny, dlouhé lety a každý den maraton. Žádný čas na odpočinek na hotelu.

Vždy se v cíli čeká na posledního, následuje cesta na letiště, let, a další maraton. Moc času na odpočinek ale závodníci mít nebudou, pouze během letu, ale například Petr Vabroušek už ví, že toho v letadle moc nenaspí:

„Vyzkoušel jsem si, že když člověk pár nocí nespí, je schopný usnout i vestoje. Minule jsem za 6 nocí naspal 14 hodin. Pak jsem po posledním maratonu spal 17 hodin v kuse,“ ( zdroj: irozhlas.cz )

Výsledky World Marathon Challenge 2019

Na prvních dvou místech se zopakovalo pořadí z roku 2017. Petr Vabroušek skončil v součtu časů 22:58:12 na stříbrné příčce. Zvítězil nedostižitelný Američan Michael Wardian (20:49:30), třetí byl Arno van Triest z Nizozemí (25:35:02).

Skvělého úspěchu dosáhl Filip Vabroušek, který běžel půlmaronské distance.  Za 7 dní v 7 půlmaratonech na 7 kontinentech, dosáhl výsledného času 11:06:02. A vybojoval první místo v této kategorii.

Časy jednotlivých maratonů Petra Vabrouška na World Marathon Challenge 2019:

• Čtvrtek 31. ledna 2019: Antarktida (45 km) 3:39:09.
  • Pátek 1. února 2019: Kapské Město (Afrika, Jihoafrická republika) 3:14:57.
  • Sobota 2. února 2019: Perth (Austrálie) 3:06:49.
  • Neděle 3. února 2019: Dubaj (Asie, SAE) 3:23:24.
  • Pondělí 4. února 2019: Madrid (Evropa, Španělsko) 3:09:49.
  • Úterý 5. února 2019: Santiago (Jižní Amerika, Chile) 3:19:48.
  • Středa 6. února 2019: Miami (Severní Amerika, USA) 3:04:23.

Časy Filipa Vabrouška v jednotlivých půlmarotech World Challenge 2019:

• Čtvrtek 31. ledna 2019: Antarktida 1:38:31.
  • Pátek 1. února 2019: Kapské Město (Afrika, Jihoafrická republika) 1:37:20.
  • Sobota 2. února 2019: Perth (Austrálie) 1:33:50.
  • Neděle 3. února 2019: Dubaj (Afrika, SAE) 1:35:15.
  • Pondělí 4. února 2019: Madrid (Evropa, Španělsko) 1:34:48.
  • Úterý 5. února 2019: Santiago (Jižní Amerika, Chile) 1:39:42.
  • Středa 6. února 2019: Miami (Severní Amerika, USA) 1:27:16.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...