Jaké jsou nejlepší suplementy na zvýšení síly

21. 9. 2021

Chcete v posilovně posouvat své silové výkony a zároveň podpořit svoji snahu prostřednictvím kvalitních doplňků stravy? V následujícím článku vám doporučíme ty nejlepší suplementy, které vám mohou výrazně pomoci.

Kreatin

Kreatin je suplementem, který má prokazatelně signifikantní vliv na silové výkony sportovců. Díky jeho rozšířenosti je navíc v dnešní době velmi dobře cenově dostupný a jedná se tak o jeden z nejlepších výživových doplňků v poměru ceny ku výkonu. K dostání je hned v několika různých formách přičemž platí, že nejlépe využitelná je varianta monohydrátu.

Kofein

Možná byste kofein ve výčtu funkčních látek pro silový trénink nečekali, ale jeho dopady jsou podobně explicitní jako v případě kreatinu. Díky působení kofeinu získáváte na tréninky potřebný drive a soustředěnost, která vám může pomoci podstatně zlepšit silové výkony. Narozdíl od kreatinu však u kofeinu platí, že je nutné ho užívat cyklicky, aby byla zajištěna jeho dlouhodobá funkčnost.

Protein

Protein je naprostým základem mezi suplementy. Při cvičení potřebuje vaše tělo pro budování svalové hmoty vyšší příjem bílkovin. Pokud se vám nedaří denní hodnoty naplnit z běžné stravy nebo chcete jen ulevit trávícímu systému, zvažte pořízení bílkovinového koktejlu. Opět platí, že máte na výběr hned z několika variant, které se liší svoji využitelností.

Vitamíny a minerály

Bez zdravého funkčního těla nemůžete v posilovně podávat dobré výkony. Ve vaší suplementaci by proto neměly chybět také vitamíny a minerály, jejichž doporučený denní příjem nejste schopni naplnit z běžných potravin.

Vliv běžné stravy

Všechny zmíněné suplementy mohou mít pozitivní vliv na budování vaší svalové hmoty a síly, ale nikdy byste neměli upřednostňovat jejich konzumaci před běžnou stravou. Vyvážený jídelníček není možné v žádném případě nahradit.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také