Jogging

21. 8. 2018

Jogging

Jogging je jedna z běžeckých forem. Jogging je vytrvalostní, aerobní aktivita, jejím hlavním a základním rysem je poměrně nízká intenzita a rovnoměrné tempo po delší dobu běhu.

Přesný překlad výrazu jogging ze současné angličtiny v tomto smyslu rozumí „volný běh s občasným střídáním v chůzi“. Mírný poklus tak místy přechází v rychlou chůzi.

Díky kombinaci vytrvalosti, nízké a střední intenzitě dochází při této aerobní aktivitě k intenzivnímu spalování tuků. Kombinace chůze a běhu je velice vhodná pro úplné běžce začátečníky a lidi s nadváhou.

Zdroj:

 Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Co je trail running 

Co je trail running 

Trailrunning Definice trailrunningu je velmi jednoduchá: běh po nezpevněných cestách a stezkách.   Trail run lze provozovat takřka všude, jde jen o to, se dostat ze silnic a...

Aplikace Strava

Aplikace Strava

Strava app. Strava je sportovní aplikace ke sledování a zaznamenání výkonů, především z běhaní, cyklisty a dalších sportů pomocí GPS.  Umožňuje přímé nahrávání do aplikace v...