World Marathon Majors: Moje cesta

22. 5. 2019

Maraton je královskou běžeckou disciplínou. K nejslavnějším maratónům světa patří šestice zařazená do World Marathon Majors. Už jste zkusili zaběhnout maraton? U nás je nejpopulárnější Pražský maraton. Co třeba ale vyzkoušet nějaký ze slavné šestky? Není jednoduché se na ně dostat, zájem o ně ve velmi velký, poptávka po startu v Londýně, Berlíně, Bostonu a dalších z velké šestky je obrovská. Já letos poprvé zkouším štěstí v losu pro londýnský maraton v roce 2020.

Je těžké se na jejich start vůbec dostat, další menší nebo větší úsilí stojí cesta a další věci kolem cestování, samozřejmě trénink a nakonec uběhnout těch bájných 42195 metrů.

Autorka knihy Lenka Kubková je první Češkou, která absolvovala všech šest maratonů série WMM, tedy Boston, New York, Chicago, Berlín, Londýn a Tokio. I když začala běhat až po třicítce, má na kontě již 21 maratonů a její osobák je skvělý, čas 3:11:54. zaběhla ve Varšavě. O své cestě napsala knížku, která právě vychází. World Marathon Majors: Moje cesta. Příběh amatérské maratonské běžkyně.

p

World Marathon Majors

World Marathon Majors je unikátní světová série nejprestižnějších maratonů světa, kterou tvoří maratony ve městech:

  • Tokio
  • Boston
  • Londýn
  • Berlín
  • Chicago
  • New York.

více info: www.worldmarathonmajors.com

Anotace knihy World Marathon Majors: Moje cesta

Kniha, kterou držíte v ruce, není dalším z desítek návodů, jak běháním zhubnout nebo jak natrénovat na maraton za tři měsíce. Neobsahuje ani „zázračný“ jídelníček či „zaručený“ tréninkový plán pro ty, kteří sní o tom, jak na této královské trati pokoří vytouženou hranici čtyř hodin. 

Tato kniha není návod, je to příběh. Můj příběh. Moje cesta z pražského parku na tratě těch největších světových maratonských závodů. Kniha sice není o světových rekordech elitních běžců ani o posouvání hranice lidských možností, přesto je příběhem o vůli překonávat zranění, únavu i bolest.

Je příběhem o vytrvalosti, kterou v sobě může objevit každý z nás. Především je však vyprávěním o štěstí a radosti, kterou mi běhání přináší. 

Nikdy jsem neměla žádného trenéra a ve své přípravě jsem se vedle rad zkušenějších běžců, kterým tímto děkuji, a fyzioterapeutů i lékařů, jimž jsem vděčná, řídila tedy především svojí intuicí. Často šlo bohužel doslova o metodu pokus omyl.

 A o své, v některých případech draze vykoupené zkušenosti se s vámi chci podělit. Mé rady, varování i doporučení, jakkoliv dobře míněné, berte prosím s rezervou, neboť se jedná o rady laické.

V knize se dočtete o tom, jak běhám já, ale dozvíte se také informace ze zákulisí světových maratonů, doporučení, jak se na tyto závody kvalifikovat a jak si je užít, a konečně i pár typů, co byste měli jako turisté vidět a navštívit v těch světových metropolích, kde se prestižní maratony běhají.

Je jedno, zda jste žena či muž, nezáleží na věku ani na tom, kolik a jak rychle běháte. A nakonec ani nevadí, pokud to své rozhodnutí slézt z kanape a začít běhat máte ještě před sebou. Trošku inspirace, poučení a snad i zábavy si v mém příběhu může nalézt každý.

World Marathon Majors: Moje cesta

Příběh amatérské maratonské běžkyně

Lenka Kubková

  • Nakladatel:  Mladá fronta 2019
  • ISBN: 978-80-204-5336-5
  • Počet stran: 400
  • Základní cena: 390 Kč

„Chtěla jsem, aby kniha byla jiná. Je to popsání mých 19 maratonů – jak jsem na ně trénovala, jak se mi tam líbilo, nebo nelíbilo,“ říká s tím, že každý maraton je samostatný příběh a samostatná kapitola. ( zdroj: Radiožurnál )

Příběh Lenky Koubkové je velkou motivací pro ostatní. Jak se motivuje ona? Sama k tomu říká: „Během tréninku si zkouším pozitivní myšlení,“ A dodává, že myslí třeba na to, co bude druhý den po maratonu – koupí si nové tričko nebo zajde na oblíbenou palačinku. ( zdroj: Radiožurnál )

Rozhovory s Lenkou Kubkovou si můžete poslechnout zde:Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...