Na Tři krále tréninkově Českým rájem.

29. 1. 2024

Říká se, že Olafovi akce buď miluješ nebo nenávidíš. Nevím, já s nimi stále bojuji. Ale po loňské tréninkové padesátce v Českém ráji a prosincové padesátky zasněženýcm Kokořínskem, jsem se letos na Tři krále vydal na další akci pod taktovkou Olafa Čiháka, člověka, díky kterému u nás žije ultratrailová komunita a dálková turistická komunita, člověka, jehož akce dokáží pořádně prověřit, ale také ukázat mnohá tajemná a méně známá zákoutí mnoha turistickýcj oblastech.

Na Tři krále šlo o akci: 2. tréninková 50 Českým rájem 

Start byl v Hodkovicích nad Mohelkou a cíl ve Svijanech. Na více než padesátikilometrové trase, která se klikatila okolo Malé Skále a Turnova, provedla účastníky přes Suché, Besedické nebo Klokočské skály nebo okolo Pantheonu, jsme nastoupali přes 2000 metrů, v kopcích hrál prim výstup na Kozákov. Bylo to velmi pestré, vše navíc ještě více vyšperkovalo všudy přítomné bláto.

Já se na trasu vydal v půl desáté, spolu s Andreou a Petrou, běžkyněmi z naší boleslavské běžecké party. Pro Petru to bylo první ultratrailové dobrodružství. Zvládla to bravurně. A dovolím si říci, že i my ostatní.

Nebudu popisovat dopodrobna celý průh závodu, respektive tréninku, jen řeknu, že jsme si to užili, každý metr pečlivě vybrané trasy, každý krok v tom blátě, i každé slovo a vtip, kterými jsme se po cestě bavili. Jaj, byla to velmi povedená akce. Díky za to.

Z akce jsem natočil běžecký vlog, podívejte se na něj na mém kanále na youtube:

 

 

 

 

S Olafem, hlavním pořadatelem, na trase závodu

Mohlo by se hodit – moje tipy na vybavení

Doporučuji, osobně vyzkoušeno: www.trailpoint.cz

Trailpoint, běžecká speciálka: boty, oblečení, doplňky. Využijte slevový kupón ⇒S kódem „KUDRNA5“ máte slevu 5% a to platí i na věci v akci nebo ve slevách.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: červen 2024

Zúčtování: červen 2024

Čísla, čísla, čísla, samá čísla. Když si prohlížím letní výkony běžců, co sleduji, jsou to skvělá čísla. Věřím, že zatím každým tím číslem, nacházejí i zážitky. Já to tak mám,...