Recenze běžeckých bot Nike Pegasus 

26. 6. 2023

Na trhu jsou čerstvě nové Pegasus 40, ikoniký model běžeckých bot od Nike. Syn zrovna doběhává model Pegasus 38 a tak o něm napsal pár řádek. Zde jsou:

Recenze Nike Zoom Pegasus 38

V tomto článku bych se s vámi rád podělil o svoji zkušenost s botami na běhání Nike Air Zoom Pegasus 38 Ekiden.

Při hledání nových bot na běhání se vždy zaměřuji na několik kritérií, které jsou pro mě osobně důležité. Může se to zdát možná trochu jako klišé avšak, jedním z hlavních kritérií, na které se dívám je vzhled. Určitě nebudu sám, kdo si myslí, že vzhled je důležitý i u sport. A je jasné, že pokud budu mít boty ve kterých se necítím sebejistý nebudu moci podávat vysoké výkony. Vzhled hodnotím i z důvodu, že mám rád boty, které si mohu vzít i například na pěší výlet nebo na vycházku do přírody. Z toho důvodu jsem tedy hledal pohodlné boty, s kvalitním odpružením ale zároveň i vzhledově zajímavé.

Po dlouhém hledání se mi podařilo jedny takové nalézt. Nike Air Zoom Pegasus 38 Ekiden se pro mě zdály být více než vhodné. Byť jsem chvíli rozmýšlel nad jejich svítivě žlutou barvou nakonec jsem se rozhodl si je pořídit. Díky tomuto rozhodnutí vám nyní mohu přinést jejich hodnocení po roce používání.

Vzhledem k tomu, že se nepovažuji za experta na běžecké vybavení, se vám ani nebudu snažit představit všechny možné specifikace této boty.

Co se týče běhu, tak jsem s botami naprosto spokojený. Přesto, že se nejedná o boty do přírody, neměl jsem problém v nich zvadnout i lehčí terén, i když sám radši běhám na silnicích. Pokud zvážím jejich cenu, a to jaký z nich mám při běhu pocit, především tedy při běhu na silnicích, musím jednoznačně říct, že se jedná o úžasné boty. 

Mají skvělou odezvu a pomáhají mi běhat rychleji.

Jsou pohodlné, a ještě se mi nestalo, že by mě z nich bolely nohy, jako z některých jiných běžeckých bot. Díky tomu jsem se je nebál vytáhnout i na delší výběhy. Díky jejich dobře pracující podrážce bych se je ani nebál vzít na nějaké závody.

Co se týče klasického nošení tak je nutno říci, že je nenosím na denní bázi, avšak pokaždé když si je obuji jsem velmi spokojen s pohodlím, které mi poskytují.

Po roce používání, které ovšem nebylo nijak zvlášť časté stále drží a jsou ve velmi dobrém stavu. Což se vzhledem k ceně zdá jako velmi velká výhoda. Za celá rok jsem neměl problém s žádným prasknutím nebo párajícím se materiálem.

Vzhledem k tomu, že výš zmiňované věci jsou především pozitivním, pojďme si říci i něco negativního. Jsou si se dobré při běhu po silnici nebo v lehkém terénu, avšak co se týče běhu v nějakém těžším terénu není to ono. Nemají dostatečně členitý vzorek a kvůli vysoké podrážce jsou méně stabilní. Ostatně vysoká podrážky je i problémem při rychlých změnách směru.

Doporučil bych je asi především jako tréninkové boty, jste schopni v nich absolvovat i lehčí závody, avšak nejsou na to úplně stavěny. Pokud jste tedy amatérský běžec, který si jde třikrát týdně zaběhat a dvakrát do roka absolvuje kratší závod, jsou to boty právě pro vás.

Nové Nike Pegasus 40 si vyberte zde: Pánské | Dámské

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také