Trifecta World Championship 2019, zlato slaví Richard Hynek

7. 11. 2019

V Řecku to byl pěkný mazec. Tři závody ve dvou dnes a na konci všech útrap slaví titul mistra světa v kategorii Elite Čech Richard Hynek. Dalších skvělých výsledků a podiových umístění dosáhli Češi v různých kategoriích Age group.

Připoměňme si pár řádky, několika obrázky a videem Spartan Trifecta World Championship 2019.
Spartan Trifecta World Championship 2019

  • Sparta, Řecko
  • 2-3.11.2019

Trifecta se skládá ze tří závodů, které na mistrovství světa proběhnou ve dvou dnech. Sprint, Super a Beast ve dvou dnech!

V Řecku byl program následovný:

  • Sobota: Super a Sprint
  • Neděle: Beast

Program šampionátu odstartoval v sobotu Super – střední závod na 15,3 km v terénu s 30 překážkami, odpoledne následoval Sprint na 7,3 km s 25 překážkami. V neděli se startoval Beast Gundersenovou metodou, měl trať dlouhou 25 km se 40 překážkami.

Pro celkové umístění se časy z jednotlivých závodů sčítaly. V neděli se do Beastu startovalo intervalově ( Gundersenovou metodou ), podle odstupů ze soboty. První v cíli tak bral titul mistra světa.

 

Výsledky kategorie Elite jsou následující:

TRIFECTA WORLD CHAMPIONS 2019 – Muži

Richard Hynek (CZE) – 4:02:37
Sergei Perelygin (RUS) – 4:06:50
Albert Soley (ESP) – 4:08:04

TRIFECTA WORLD CHAMPIONS 2019 – Ženy

Nicole Mericle (USA) – 4:36:27
Eszter Hortobagyiova (SVK) 4:46:45
Alisa Petrova (RUS)- 5:08:10

Richard Hynek se celý víkend stále držel mezi nejlepšími.

V neděli R.Hynek vybíhal jako pátý se ztrátou téměř tří minut na vedoucího Američana Ryana Woodse, ale brzy všechny soupeře před sebou dostihl a při běhu s těžkým řetězem získal klíčový náskok, podívejte se na sestřih ze závodu níže, kde je tento moment zaznamenán.

Velká gratulace Richardovi! Předvedl skvělý výkon, podle sestřihu z beastu je vidět, že si nejlépe rozložil síly a zvítězil s poměrně velkým náskokem.

Podívejte se na sestřih nedělního beastu, kde můžete vidět, jak mezi sebou bojovali ti nejlepší.

Češi mohou slavit dalšího mistra světa ve Spartan race. Richard Hynek navázal na Zuzanu Kocumovou, která slavila ve Spartan race v letech 2015 a 2016. V roce 2017 se mistrem světa v disciplíně Spartan race Ultra stal Pavel Paloncý, který se radoval na Islandu po 24 hodinovém závodě.

V Řecku se závodilo také 18 různých věkových kategoriích Age group a Češi se neztratili, naopak. Češi zazářili a brali několik tiutlů a podiových umístění:

 

Gratuluji všem, užasný výkony!
Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také