Zúčtování: únor 2024

2. 3. 2024

Nejkratší měsíc v roce, i když letos jeden den přidal, je za námi. Letí to, co říkáte? Jak jste se měli? Ať již jste drželi #suchyunor bez kapky alkoholu nebo #tvrdyunor, kdy se každý den dělá nějaká pohybová aktivity nebo jste jen únor normálně prožili, ano i to jde, doufám, že jste si to pořádně užili.

Já nebyl na straně sucha, ani u tvrďáků, jen se snažil normálně proplout. Někdy s větším, někdy s menším úspěchem, ale celkově to byl dobrý únor.

#BolkaBehaProPetku

A začnu hned tím, co se povedlo, tedy tím nejdůležitějším. Náš tým pro týmový závod 250 Českým rájem spustil trénink a zároveň s tím jsme rozběhli sbírku pro malou desetiletou Peťku, která trpí Friedreichovou ataxií. 

Zapojte se s námi do příběhu neobyčejné bojovnice Peťky a jejího statečného každodenního boje s Friedreichovou ataxií! Každý můžeme pomoci přispěním i třeba malé částky a společně tak nasbírat potřebné finance na speciální ortézy Pohlig.

Kompletní info o sbírce zde: Donio – Bojovnice Peťka: příběh o síle a naději.

Na nové ortézy (jejich výrobu a úpravy), koupě vhodné speciální obuvi, cestovní náklady a ubytování spojené s pravidelnými kontrolami a potřeby k péči o kůži na nohou potřebuje Peťka celých 250 000 Kč, což je stejné číslo jako je počet metrů v závodě 250 Českým rájem, který nás jako tým čeká a na který se budeme připravovat. Chceme tento závod běžet pro Peťku a pokusit se symbolicky vybrat za každý náš uběhnutý metr, korunu pro dobrou věc. Pojďte do toho s námi, adoptujte naše uběhnuté metry a připojte se tak ke statečné bojovnici s vlastním osudem.

Pojďte do toho s námi!

Donio – Bojovnice Peťka: příběh o síle a naději.

Únorové statistiky

Celkové statistiky za únor jsou:
Vzdálenost celkem: 307,9 km
Čas měřených aktivit, včetně cvičení: 36,2 h
Nastoupané metry: 5461 m

Z toho je

Běh
• 307,9 km
• 5461 m+

Jo, jo, prostě jen běhám a pár krát si ráno zacvičím. Ano, vím, není to ideální. Chtělo by to kolo a plavání, ale kde vzít čas a peníze, že?

Jinak únor byl běžecky povedený, jen ty výškové metry by už měly stoupat blíž k nebesům, ale není všem dnům konec a cesta je cíl.

Přiznávám, že jsem si ještě stoprocentně na nový režim s ranním běháním, který jsem rozjel od ledna, nezvykl, ale stále se to lepší. Ale kdyby byla cesta jen přímá, byla by to strašná nuda. Nějaký režim tam přesto již byl.

V únoru jsem jel na systému: pondělí volný den, v úterý ranní běh, okolo 10 km. Středa běh se skupinou Bolka Běhá, běh v klidném pásmu okolo 15 km, čtvrtek většinou volno.

Pátek ranní běh s nějakým rychlejším tréninkem. Sobota a neděle long, víkend většinou celkem okolo čtyřiceti kilometrů. Týdenní kilometráž tak držím okolo 70-80 km. Ke konci února jsem se o víkendech zaměřil více na výškové metry.

Výškové metry teď budou na programu více a více.

Novinky na blogu a nová videa

Na blogu jsem v únoru publikoval dva články:

Tahák pro běžce: Jaké běžecké boty vybrat pro trénink a pro závod

Pokoř Everest na Lovoši

První je obsáhlý článek, který by mě sloužit jako tahák pro běžce při výběru běžeckých bot. Mám z něj radost, mám na něj dobré ohlasy.

Druhý je pozvánkou na jednu běžeckou akci spojenou s charitou.

K prvnímu článku jsem taká udělal video:

A, abych nezapomněl. Nový přírůstek do botníku. La Sportiva Akasha II.

La Spotiva Akasha II

Díky za sledování. Ahoj, a zas někde na stezce.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: Květen 2024

Zúčtování: Květen 2024

Květne! Co bych k tobě řekl? Ty jsi mi dal. Skvěle, parádně, skvěle a bum. Měl jsem našlápnuto a tvrdě jsem dopadl. Měl jsem naplánováno celkem dost kilometrů a výškových metrů,...