Core trénink – Core strength training

5. 10. 2019

Tato kniha se velmi povedla. Je plná nákresů a ilustrací. Pěkně názorných, navíc vždy doplněných o jasné vysvětlení. Představuje uceleného průvodce cvičení pro posílení tzv. core, středu těla.

Jsem rád, že se mi dostala do ruky kniha Core trénink – Core strength training. Do stále provádím nějaké cviky na balónu, bosu, TRX nebo je vlastní vahou těla. Díky této knize to cvičení dostane řád a větší efektivitu. Už si podle ní sestavují různé cvičební dvacetiminutovky na ráno.

Chcete zlepšit svou sílu, držení těla a fyzickou kondici?

Jste na správné adrese. Díky této knize a vaší snaze při cvičení se vám to povede. V knize najdete více něž 150 cviků pro posílení svalů středu ( core ), doplněných jasnými vysvětlivkami, ilustracemi a pokyny, díky nimž dovede své tělo k dokonalosti.

Proč všechno to cvičení středu těla?

Snížíte si riziko zranění při sportu, zlepšíte držení těla a fyzičku, zvýšíte svou výkonnost.

Co v knize najdete

V knize je vše o core jednoduše a přehledně vysvětleno, díky přesným ilustracím, které jsou doplněné o další potřebné informace. Zároveň je v knize více než 150 cviků pro tvarování těla a rozvoj středu těla. U cviků ilustrace znázorňují jejich správné provedení, ukazují na jaké svaly přímo působí a které posilují. U některých cviků jsou také uvedeny jejich různé varianty při použití fitness pomůcek, jako jsou TRX, Bosu a další balanční pomůcky. 

Zjistíte, že díky jednoduchým cviků a jejich správném provedení, se vaše zpružní a zesílí.

Jednotlivé cviky jsou seřazeny podle úrovně, od základních, přes středně pokročilé, až k pokročilé úrovni. Jde o dokonalého průvodce. Vše je doplněno o další cviky na protahování a základní aktivaci core a zvýšení pohyblivosti.

K dispozici jsou také návody na cviky s kettlebellem, jednoručními činkami nebo na hrazdě.

V knize také najdete tréninkové programy a core cvičení pro jednotlivé sporty ( běh, tenis, cyklistiku, bojové sporty a další ). Zase přehledně vysvětleno, co pro který konkrétní sport je potřeba a na co se zaměřit.

Co je CORE?

„Hluboký stabilizační systém ( core, střed těla ) tvoří základnu pro všechny pohyby a umožňuje pohyblivost horní a spodní části těla. Efektivně směřuje sílu do končetin a stabilizuje páteř, hrudní koš a pánev vůči otřesům a vnějším silám.“ ( str.10 )

Je to část těla mezi spodkem žeber, kyčlemi a hýžděmi. Jde o základnu všech pohybů.

Správně funkční a aktivní hluboký stabilizační systém zajišťuje pevnost, stabilitu a pohyblivost páteře. Stabilizuje pánev a hrudní koš při pohybu.

Procvičováním core se zlepšuje držení těla, zvyšuje se ochrana zad při námaze. Dále získáte lepší rovnováhu a koordinaci pohybu, ruku v ruce s větší silou a rychlostí. A to už se hodí, ne?

Anotace knihy Core trénink

CORE STRENGTH TRAINING je nejmodernější speciální metoda určená pro posílení středu těla. Ve středu těla jsou iniciovány všechny pohyby a nachází se zde těžiště těla. Pevný střed těla je potřebný pro zvládnutí nejen pohybů dynamických, ale i statických, při kterých se organismus nepohybuje vůči podložce. Právě k takovým cvičením patří posilování. Pevný střed těla podporuje silové schopnosti organismu.

Kniha vás krok za krokem provede jednotlivými technikami a názorně vám ukáže, jak posílit svaly trupu v oblasti beder, pánve, břicha a kyčlí, ať už jste profesionální či rekreační sportovec nebo jen milovník fitness.

O autorech

Autory anglického originálu Core strength training jsou Glen Thurgood a Mary Paternoster.

Glen Thurgood

Má 12 zkušeností jako vrcholový sportovec a trenér. Pracoval s fotbalovými, baseballovými a ragby týmy, hrajících na různých univerzitních, státních a mezinárodních úrovní. Součastnosti je vedoucím atletické výkonnosti v Rugby Footbal Clubu.

Mary Paternoster

Vede společnost pro individuální trénink Pilates v Londýně ( Infinite Conditioning ). Je uznávanou cvičitelkou Pilates. Pracuje jako trenérka a instruktorka Pilates.

Core trénink

Kompletní rádce pro muže i ženy, jak posílením svalů středu získat zdravější a lépe fungující tělo

Glen Thurgood a Mary Paternoster

  • originál vydán v roce 2013 Dorling Kindersley
  • česky vydáno v roce 2019 ( 2. české vydání ) v nakladatelství Slovart
  • základní cena: 399 Kč
  • počet stran: 224

Tato kniha je plná instrukcí, které podrobně vysvětlují jednotlivá cvičení a vstřícných programů pro všechny výkonnostní úrovně, a proto představuje dokonalého průvodce na vaší cestě za silnějším hlubokým stabilizačním systémem.

Kde koupit

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...