Cviky pro ploché a pevné břicho

10. 11. 2017
Břicho, sexy bříško, sixpack, břišáky. Jaká je Vaše motivace? Muži by rádi tzv. sixpack, lidově „pekáč buchet“, ženy sní o plochém sexy bříšku. Je to výzva pro každého. Zařaďte do svého cvičení správné a efektivní cviky na posílení břišních svalů a cíl není nereálný. Začněte hned! Zde jsou tři základní cviky na břicho, které Vám pomohou.

Kvalita, ne kvantita. U cvičení svalů břicha je velmi důležité hlavně kvalita provedení cvikůa ne počet jejich opakování. Každé opakování dělejte poctivě a dbejte na správnou techniku cviku.

Uvedené posilovací cviky na břicho jsou komplexní a jsou vhodné pro ženy i pro muže.

Plank neboli prkno

Základní cvik pro zpevnění břišních svalů a středu těla (  tzv. core ). Tímto cvikem zlepšíte nejen bršní svaly, ale také si zlepšíte držení těla, budete flexibilnější a ulehčíte zádovým svalům.

Cvik je jednoduchý, ale je třeba dodržet základní pravidlo: Tělo držte v jedné rovině a neprohýbejte se v zádech ani v pánvi. Lehněte si břichem na podložku a pak se zvedněte, abyste byla v kontaktu s podložkou jen pomocí špiček noh a předloktí. V této poloze vydržte 20 sekund. Celkem udělejte tři 20 sekundové opakování. Později, až cvik zvládnete si můžete přidat časový interval nebo vyzkoušet obtížnější varianty.

Criss-cross

Criss-cross, křížem neboli křížit se.

  1. Lehněte si na podložku, uvolněte se a ruce dejte za hlavu. Nohy zvedněte asi 10 cm nad zem.
  2. S výdechem pravou nohu pokrčte v koleni a přitáhněte ji k tělu, zároveň se lehce vytočte v trupu a levým loktem se dotkněte pravého kolene.
  3. Pak se vraťte do původní polohy a pokračujte druhou stranu, tzn. pravým loktem se dotkněte levého kolene.

Opakujte 10x na každou stranu.

Tento cvik na břišní svaly – Criss cross – je vnější šikmé břišní svaly.

Sklapovačky s nataženýma nohama

Tento cvik na břišní svaly je efektivní, zapojíte horní a dolní část břicha. Důležité je správné provedení, aby netrpěla záda.

V základní pozici ležíme na podložce s rukama a nohama nataženýma. Poté zároveň zvedneme ruce a nohy a snažíme se dotknout kotníků. Ruce nepokládáme až na zem, ale zůstanou kousek nad zemí. Nohy se snažíme mít stále rovné.

Při zvedání rukou, trupu a nohou vydechujte. Při pohybu zpět se nadechujte. Udělejte v jedné serii 10 – 15 opakování. Nezapoměňte na správné provedení, pro začátek raději méně opakování a postupně si přidávejte.

Břicho, to je výzva

Jak dosáhnout svého cíle? Cvičte pravidelně. Například každý druhý den si dejte od každého cviku 2-3 serie. Ideálně si udělejte tréninkový plán, a když budete mít splněno, tak si trénik odškrtnete.

Chcete vidět zněmu a účinek? Vyfoťte se na začátku vaší proměny, ať po měsíci, po dvou uvidíte výsledek. Při pravidelném cvičení se výsledek dostaví. Jen cvičit nestačí, důležitá je také správná strava a další aktivní pohyb. A nezapomeňte také na správnou regeneraci. 

Potřebujete s tím poradit? Je tu výzva 21 dní. Výzva 21 dní je revoluční fitness program, pro ty co chtějí trvalou změnu a výsledky! Fitness kouč Tomáš Jehlička vás v průběhu 21 dní seznámí a představí základní tréninkové plány a cviky.

O tomto fitness programu si více přečtěte zde >> Výzva 21 dní – domácí fitness, které funguje

 

Motivace pro Vás

Internet je plný motivačních videí a různých cvičení, které Vás provedou tréninkem. Zde jsou dvě, které jsem pro Vás vybral.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Výzva 47

Výzva 47

Vítám tě ve speciální listopadové Výzvě 47. Jsem rád, že se chceš zapojit. Je to vše velmi jednoduché: 4 cviky po 47 opakování každý den po celý listopad. Pro ty, kterým to...