36 tipů na dárky pro běžce a nadšené sportovce

13. 11. 2020

Co si přejete? Vymýšlíte dárek pro svého partnera, přítelkyni, děti? Sportují, běhají? Chcete si jen udělat radost nebo se odměnit za nějaký skvělý výkon? Zde jste správně, nechť vám tato inspirace půmůže. Vánoce, narozeniny, svátek nebo jen tak.

Je mnoho možností, kdy obdarovat druhého. Běžci, sportovci všeobecně, mají dárky rádi. Jsou jejich odměnou, motivací a také potvrzením, že v tom co dělají, je podporujte. A to je nejvíc.

Každý má své sny a vysněné věci, které by potřeboval. Píšete před vánoci Ježíškovi seznam dárků, které byste chtěli dostat? Představte si, že máte možnost si přát cokoli, máte neomezené možnosti. Jakou konkrétní věc byste chtěli dostat?

A teď myslím konkrétní hmotnou věc nebo službu.

Samozřejmě zdraví je a vždy bude na prvním místě!

Co si přeji já

Nejvíce se přeji inspirovat druhé, ale to je asi na jiný článek. Co já a dárky? Letos jsem se již odměnil, nové hodinky ( Polar Grit X ) šlapou výborně a konečně jsem si koupil nějaké Dynafity ( Ultra 100 ), také šlapou výborně, respektive se v nich šlape výborně 🙂 Já mám vybráno. Kdybych si snad něco mohl přát, tak například:

 • outdoorová kamera Go Pro Hero 9
 • účast na trailové běžeckém kempu
 • oblečení od Craft, Dynafit nebo nějaké triko od WILD TEE
 • běžeckou vestu Salomon nebo Dynafit
 • horské kolo Scott

Dost bylo snění. Vraťme se zpět na zem, zpět do reality. Rád bych vás inspirovalpomohl vám vybrat správný dárek pro vašeho běžce a milovníka cvičení.
36 tipů pro běžce, sportovce a fitness nadšence

Věřím, že vám tento seznam tipů pomůže a inspiruje. 36 různých kategorií, kde se můžete inspirovat, v každé pak vždy několik konkrétních tipů. Naleznete v něm elektroniku pro sportovce, ale i malé drobnosti. Doporučím knihy, cvičební nářadí a nezapomenu ani na regeneraci. I finanční rozsah doporučených dárků pro běžce je velmi rozsáhlý, vybere si každý. Jdeme na to!

1. Běžecké boty

Běžecké boty, základní pomůcka pro běžce a asi dárek, kde je nejtěžší výběr. Pokud někdo chce darovat běžecké boty, ideální je zvolit ty, které už váš sportovec má a je s nima spokojen. Je velmi obtížné vybrat nové a trefit velikost. Ale zase proč to nezkusit, mnoho obchodů nabízí možnost výměny, na internetu na to máte dokonce 14 dní ze zákona. Druhou možností je dát dárkovou poukázku a nechat výběr na samotném běžci.

Co vybrat? I letos se urodilo mnoho zajímavých novinek. Já, z vlastní zkušenosti, doporučuji skvělé univerzálky Hoka One One Challnger ATR 5 a skvělé trailovky na delší trasy Dynafit Ultra 100.

Krásnou novou kolekci představil Asics – Fuji Trabuco pro trailové běhání, novinku v řadě S lab má i Salomon – Salamon S/Lab Ultra 3. Co na silnici? Tam mají převahu Nike a Adidas, koukněte třeba na modely: Nike Pegasus 37 nebo na Adidas Solar Glide ST 3. Svět běžeckých bot je velmi bohatý, další značky, které doporučuji a jejich nabídka by vám neměla uniknout jsou On running, Inov-8, Mizuno nebo La Sportiva.

Cenová hladina u bot je velmi široká, řekněme od 1500 – 7000 Kč, jsou i levnější modely, ale tam je trochu problém s kvalitou a pohodlím pro běžce. Při výběru záleží na tom, kolik toho běžec naběhá, kde nejčastěji běhá a jak často běhá. Čím více a čím častěji, tím musí být výběr pečlivější, samozřejmostí je i specializace bot na různé terény, trail, silnici a atletický ovál. Vyplatí se vždy počkat na nějakou akci a nakoupit běžecké boty vyší cenové kategorie zlevněné.

Kde nakupovat? Boty v nižší cenové kategorii najdete v Decathlonu. Já má vyzkoušené obchody Top4running.cz, Rockpoint.cz, Runsport.cz a Sanasport.cz. Projděte si také nabídku Sportobchod.cz nebo Insportline.cz.

O běžeckých speciálkách najdete článek na blogu: 11 nejznámějších běžeckých speciálek

 

2. Fitness náramek

Fitness náramek je moderní chytré zařízení, které monitoruje každodenní pohybovou aktivitu ( počet kroků, spálených kalorií a záznam spánkové aktivity ). Dražší modely mají také modul GPS, který změří uběhnutou trasu. Další pokročilou funkcí je měření tepové frekvence.

 • monitorují denní pohyb i spánek
 • měří počet ušlých kroků
 • měří množství spálených kalorií
 • sledují kvalitu a délku spánku.

Díky propojení přes Bluetooth s chytrým telefonem a v příslušnou aplikací zobrazuje denní statistiky a vyhodnocení.

Cenová kategorie je 800 – 5000 Kč

Vhodné pro začínající a občasné sportovce. Velmi dobré modely fitness náramků jsou od Samsungu, Fitbit, Huawei, Garmin nebo Xiaomi.

3. Sporttester

Pokročilejší a funkčně lépe vybavený než fitness náramky, vzhledem se podobají hodinkám. Nejčastěji je využijí běžce. Měří tepovou frekvenci při sportování, sledují celodenní aktivitu a další hodnoty. Pomocí sporttesteru můžete řídit svůj běžecký trénink.

Tepovou frekvenci měří na zápěstí nebo pomocí hrudního pásu. Většina modelů sporttesterů má modul GPS pro měření uběhnuté vzdálenosti a tempa,  některé mají také funkce chytrých hodinek.

hranice mezi sporttestery a chytrými sportovními hodinkami se stírají a postupně se z nich stává jedna kategorie

Data ze sporttestru se se vyhodnocují v mobilní aplikaci.

Cenová kategorie 2 500 – 10 000 Kč.

Vhodné pro začínající i pokročilé hobby běžce. Vybírejte z modelů od značek Garmin, Fitbit, Polar a Suunto. Mohu doporučit

Velmi oblíbené a cenově velmi výhodné jsou i „starší“ modely Polar M430 a Garmin Forerunner 35

Jak vybrat sportovní hodinky a sporttester

Jak se vyznat v kategorii sportovních hodinek a sporttesterů? Co je důležité při výběr?  Projděte si článek Jak vybrat sportovní hodinky a sporttester, kde jsem pro vás připravil několik praktických tipů.

4. Sportovní chytré hodinky

Funkcemi našlapané sportovní hodinky pro přesné měření sportovního výkonu a jeho vyhodnocení. Měří trasu pomocí GPS modulu, měří tepovou frekvenci a mají mnoho dalších funkcí pro správný trénink.

Nejlepší modely mají i barometr nebo lze do nich nahrát mapu závodu. Některé mají funkce chytrých hodinek, jako je upozornění na zprávu nebo e-mail, příchozí hovor, umožňují přehrávání hudby nebo platby v obchodě

Cenová kategorie 7 000 – 25 000 Kč.

Určeno pro pokročilé hobby běžce, modely nejvyšší kategorie pro profesionální sportovce. Vhodné pro běh, plavání, kolo, triatlon a další sporty.

Prim hrají značky Garmin, Suunto a Polar. Nově se začíná prosazovat značka Coros, Do této kategorie se řadí také modely Apple Watch.

8 vybraných modelů:

5. Knihy

Motivace a poučení. Vzdělání a motivace. Knihy pro sportovce jsou plné poznání, tréninkových plánů, rad a různých praktických tip. A samozřejmě mnoho motivace.

Cenová relace: 200 – 700 Kč

Knihy o sportovcích a pro sportovce jsou v základu trojího druhu.

Životopisné, například: Andre Agassi – Open, Arnold Schwarzenegger – Total recall. Životopiské knihy v sobě také často ukrývají velká dobrodružství, zde jako příklad uvedu běžeckou knihu Ultramaratonec nebo cestovatelskou klasiku Útěk do divočiny.

Populárně naučné: Miloš Škorpil – Škorpilova škola běhu

Kombinující výše uvedené – autor na svém příběhu a životě a nebo na příběhu jiného sportovce vysvětluje a dává rady k určitému sportu. Rady jsou pak zasazeny do zajímavého poučného, motivačního a někdy také napínavého příběhu. Těchto je nejvíce.

Zde jsou moje tipy:

Běžecká klasika

Kdo ji nemá nebo ji nečetl, měl by s tím něco udělat 😊

Knihy – Novinky 2020

Letos nebyla nabídka knih pro běžce tak bohatá, jako jindy, ale přesto se pár dobrých knih na pultech objevilo.

Zde jsou mé tři tipy:

Ještě jeden maraton

Autor: Luboš Brabec

 • Základní cena: 299 Kč
 • Počet stran: 200
 • Datum vydání: 10/2020
 • Nakladatelství: Luboš Brabec

Běhání na doraz

Autor: Matthew Futterman

 • Základní cena: 399 Kč
 • Počet stran: 376
 • Datum vydání: 3/2020
 • Nakladatelství: Universum

Run & Cook: Kulinářská příručka správného běžce

Autoři: Jagoda Podkowska, Michael Toczylowski

 • Základní cena: 448 Kč
 • Počet stran: 288
 • Datum vydání: 5/2020
 • Nakladatelství: Alpha book

Podrobnosti k výše uvedeným novinkám a další kniky pro sportovce si přečtěte v článku: Tipy na čtení: 8 knih pro sportovce a o sportovcích.

Určitě také doporučuji knihu ultra běžkyně a moderátorky Lenky Vacvalové – Najdu odvahu, ta byla, bohužel okamžitě po jejím říjnovém vydání vyprodána ( aktuálně 11.11.2020 ) je k dispozici pouze jako e-kniha ( recenzi najdete zde >> )

Další tipy, tentokrát na čistě běžeckou klasiku najdete v článku 17 knih o běhání.

Sportovní knihy si objednejte na Kosmas.cz a KnihyDobrovsky.cz

6. Audioknihy

Proč audioknihu pro sportovce? Mnoho běžců běhá se sluchátky, místo hudby mohou někdy poslouchat audioknihu. Jde to, mám to vyzkoušené.

Nabídka audioknih je velmi bohatá ve všech žánrech.

Cenová relace: 150 – 500 Kč

Můj tip:

úžasně načtená běžecká klasika Born tu run Jaroslavem Duškem.

Velký výběr audioknih naleznete na Alza.cz a  audioteka.cz

7. Čelenka, čepice, šátek

Proti potu, proti zimě, pro držení vlasů. Čelenka a čepice se vždy hodí. V létě chrání proti slunci a potu. Na podzim čelenka zahřeje čelo a uši. V zimě čepice a čelenka ochrání před zimou.

Velmi praktickým doplňkem pro běžce je šátkový rukáv, který je multifunkční. Může ochránit krk před nachlazením, může se složit místo čelenky nebo natáhnout přes hlavu v létě místo čepice jako ochrana proti slunci.

Cenová relace: 200 – 1 000 Kč

Co vybrat? Kvalitní a oblíbené u běžců jsou značky Buff, Eleven, Kilpi a Cep.

Čelenka Buff

Čelenka Eleven

8. Ponožky

Ponožek není nikdy dost. Zde je velmi důležitá kvalita materiálu, precizní zpracování a správná velikost. Musí dobře sedět. Pozor na puchýře. Před nákupem si obhlédněte správnou velikost.

Pozor při nákupu kompresní ponožek, tak hraje důležitou roli nejen velikost, ale také obvod lýtka.

Cenová relace: 150 – 1000 Kč

Jaké ponožky vybrat? Základ najdete v Decathlonu, dobrá kvalita za zajímavou cenu. Compressport, Cep, Royal Bay, Eleven a Kilpi patří k velmi oblíbeným

9. Běžecké oblečení

Zde je malý problém: vybrat správnou velikost běžeckého oblečení. Dnes velký výběr, používají se moderní střihy a funkční materiály. Trika, kalhoty, elasťáky a další se dělají tak říkajíc na tělo. Žádné plandavé oblečení a spíše upnuté na těle. Musí dobře sedět. Dá se to řešit dárkovou poukázkou.

Cenová relace: 150 – 5 000 Kč.

Kde a co nakupovat: základ pořídíte v Decathlonu, doporučuji vyzkoušet, aby vše dobře sedělo, ale nebojte se toho, jejich kvalita šla nahoru. Na jaké značky se zaměřit? Klasika to je Adidas,  Nike, Under Armour, Puma nebo Reebook, tyto a další značky jsou ve velkém výběru v běžecké a fitness speciálce Top4Running.cz

A jdeme na speciálky, zde se dívejte po značkách ( moji favorité ):  Craft, Dynafit, Kilpi, Salomon. Značek je samozřejmě mnoho desítek…

Můj tip

trička Wild Tee, koukněte třeba na runature.cz, pro ženy elastické kalhoty Nessi

10. Batoh, běžecká vesta

Vhodné na delší běžecké a turistické výpravy. Pro nošení náhradního oblečení, jídla, mobilu a pití.

Běžecký batoh musí dobře sedět. Věnujte pozornost objemu, množství kapes a kapsiček a hydratační systému ( lahvičky, vak na vodu ).

Cenová relace: 500 – 5000 Kč

Se značkami Salomon, CamelBag, Dynafit, Inov-8, Instict a Nathan chybu neuděláte.

11. Běžecká ledvinka a pásek

Na kratší výběhy a výlety. Pro nošení drobností, peněz, telefonu, tyčinek, klíčů. Jsou různé tipy. Jen kapsička nebo kapsička s držákem na láhev s vodou. V různých velikostech.

Kvalitní běžecká ledvinka se vždy hodí. Je dobré mít více druhů. Menší jen na telefon a na klíče. Trochu větší i s lahví na vodu.

Pozor na velikost kapsy, mobily jsou čím dál větší. Ať se vejde.

Cenová relace: 100 – 1000 Kč

  Zajímavou cenově dostupnou alternativou jsou batohy a ledvinky z Decathlonu. Jeden mám už několik let a stále drží a slouží. od letošního roku mají v Decathlonu nové modely běžeckých batohů.

  12. Čelovka

  V zimě, při zhoršené viditelnosti, na dlouhé běžecké závody. Každý správný běžec musí mít čelovku.

  Vidět a být viděn. Myslete na bezpečnost.

  Při výběru se soustřeďte na tyto parametry:

  • Světelný tok
  • Maximální dosvit
  • Napájení a výdrž
  • Odolnost
  • Hmotnost

  Prim hrají tyto značky: Petzl, Fenix, Silva, Led Lenser, Black Diamond. Velmi výkonné čelovky nabízí česká firma Lucifer.

  Cenová relace: 800 – 5 000 Kč

  Více o správném výběru čelovky si přečtěte v článku: Jak vybrat čelovku

  13. Jednoruční činky

  I běžec potřebuje posílit svaly. Ideální je cvičení vlastní vahou, ale jednoruční činky jsou skvělým doplňkem a umožňují rozšířit skladbu cviků.

  Vhodné je vybrat jednoruční činky v sadě, kdy jde o osu ( držadlo ) a různé kotouče. Můžete si pak váhu postupně upravovat. Kupujte vždy dvě, aby se mohlo cvičit s oběma rukama najednou.

  Cenová relace: 600 – 2 500 Kč

  14. TRX závěsný systém

  Umožňuje cvičení vlastní vahou těla. Moderní, funkční a velmi efektivní cvičení pomůcka. Můžete s ní cvičit doma, venku, na cestách. Skladná a snadno se převáží.

  Závěsný systém nesmí chybět v žádné domácí posilovně.

  TRX systém je originál, na trhu je i mnoho napodobenin, u kterých se při výběru soustřeďte na použitý materiál.

  Cenová relace: 600 – 5 000 Kč

  TRX system Pro Kit

  15. Bosu

  Skvělá balanční posilovací pomůcka. Jednoduše řečeno jde o půlku gymnastického míče s pevnou deskou.

  Bosu je skvělé do kombinace s TRX systémem. Bosu je originál, na trhu je i mnoho alternativ, u kterých se při výběru soustřeďte na použitý materiál.

  Cenová relace: 800 – 4 000 Kč

  16. Masážní regenerační válec

  Ideální pomůcka pro regeneraci svalů po výkonu a zahřátí a procvičení před výkonem. Válců je velké množství a různých velikostí. Pěnové, tvrdé, hladké, s vroubkami. Je vhodné mít více druhů a různě střídat při cvičení.

  Cenová relace: 200 – 2 000 Kč

  Co vybrat? Podívejte se na: Foam Roller The GRID, KineMAX , Blackroll, Life fit yoga roller, Insportline yoga válce.

  Insportline yoga válec

  Blackroll

  17. Kettlebell

  Taková ta železná koule s uchem. Kettlebell je skvělý. Pravidelné cvičení s ním vám dokonale posílí a změní tělo. K dostání jsou různé hmotnosti. Dokupujte postupně těžší a těžší. Vhodné kupovat vždy od stejné velikost do páru, nahradí pak jednoruční činky.

  Jak vybavit domácí posilovnu? Zapomeňte na stroje. Stačí vám TRX, Bosu a Kettlebell.

  Cenová relace: 350 – 1 500 Kč

  18. Běžecké hole

  Pro dlouhé horské ultratrail běhy a také pro nordic running. Pozor pro každé použití se hodí jiné, co do konstrukce, tak I do délky.

  • Pro nordic running se prodávají hůlky delší a většinou celistvé, podobné jako na běžecké lyžování.
  • Pro trail jsou hůlky skládací nebo teleskopické, aby se mohli složit a dát nebo připevnit k batohu.

  Na špici jsou značky Leki, Black Diamont, Dynafit a Fizan.

  Cenová relace: 1000 – 5 000 Kč

  19. Sluchátka

  Mnoho sportovců při běhání poslouchá hudbu. Sluchátka v poslední době patří k běžecké výbavě stejně jako boty 🙂

  Velké množství značek, druhu a velké cenové rozpětí. Při výběru sluchátek jako dárek, bych doporučit vyzvědět, jaký typ sluchátek, ten který běžec preferuje.

  Cenová relace: 200 – 7 000 Kč

   20. Předplatné časopisu

   Novinky, reportáže, testy a vzdělání, to je hlavní náplň běžeckých časopisů. Na českém trhu jich moc není. Prim hrají tyto tři:

   Run magazíne

   počet stran: 100, vychází: 10× ročně, roční předplatné: 590 Kč, www.run-magazine.cz

   Svět běhu

   počet stran: 82, vychází: 4× ročně, roční předplatné: 129 Kč, www.svetbehu.cz

   Běhej.com

   počet stran:120 vychází: 8× ročně, roční předplatné: 712 Kč, www.behej.com

   Běžec +

   počet stran:různá (68-100) vychází: 6× ročně, roční předplatné: 365 Kč, www.bezec.eu 

   Trochu mimo všechny kategorie je B running časopis, vychází jen 2x ročně. Nabízí exkluzivní zpracování a kvalitní sportovní žurnalistiku. A jsou tu další sportovní časopisy, například: Fitness, Svět kulturistiky, Velo, Svět Outdooru. Pro milovníky jógy je jasnou volbou časopis Jóga Dnes, na jehož vydání se podílí Václav Krejčík.

   21. Sportovní brýle

   Sportovní brýle  chrání sportovce před UV zářením, létajícím hmyzem, nečistotami ve vzduchu a před zásahem větví.

   Hodí se pro běh, cyklistiku, turistiku. Na trhu jsou různé druhy, multi sportovní nebo speciálně určené na konkrétní sport. Před výběrem se poraďte s odborným poradce u prodejce pro správnou volbu.

   V špici jsou značky Oakley, Nike, Uvex, Rudy Project, Poc, Adidas a R2, svou řadu běžeckých brýlí má také Decathlon.

   Cenová relace: 300 – 5 000 Kč

   22. Outdoorová kamera

   Tyto kamery jsou vhodné pro natáčení různých sportovních a akčních aktivit. Hodí se při běhu, ideálně v horách. Pro překážkové závody, na kolo, na lyže, na plavání a surf.

   Díky jejich velkému příslušenství se mohou použít i do vody, mají různé držáky na helmu, kolo, na selfie tyče.

   Bohatost příslušenství je jedním ze základní věcí, kterých si všímat při výběru outdoorové akční kamery. Důležité jsou také technické parametry rozlišení: Obecně platí – čím větší rozlišení, tím lepší kvalita videa.

   Velikost displeje, stabilizace obrazu, ovládání kamery a komunikace s dalším zařízením.

   Na čele peletonu akčních kamer je Go Pro, aktuálně s modelem GoPro Hero 9.

   Kvalitní akční outdoorové kamery nabízí značky: DJI, Insta 360, zajímavou alternativou, co do kvality a financí, jsou značky: NiceBoy, Yi nebo Lamax:

   Cenová relace: 1000 – 16 000 Kč

   23. Podložka cvičení a na jógu

   Podložky se hodí se jako pomůcka na domácí cvičení a cvičení v tělocvičnách. Podložky jsou vyrobené z měkkých materiálů, tlumí tlak a nárazy při cvičení. Zabraňují podklouznutí na dřevěné podlaze.

   Hlavním parametr je velikost podložky. Vybírejte podle výšky postavy a typu cvičení.

   Na jógu se hodí spíše delší podložky 150 cm a více ( podle postavy ), podložka by měla sahat minimálně od ramen po hýždě. Pro sporty, kde se cvičí převážně na nohou ( aerobic ) může být podložka kratší.

   Cenová relace: 300 – 1700 Kč

   24. Agility tréninkové pomůcky

   Nebojte, nejde o žádný výcvik psů, ale pomůcky pro trénink rychlosti, dynamiky, odrazu, stability nebo koordinace pohybu.

   Využívají se při tréninku v různých kolektivních sportech, vhodné jsou i pro běžce. K základu patří různé kužele pro vymezení trasy a prostoru. Plus různé žebříky, odporová lana a padáky. Tréninké pomůcky si vybrete na Insportline.cz, Decathlon.cz a Alza.cz

   Cenová relace: 100 – 1500 Kč

   Jak vybavit domácí posilovnu

   Praktické konkrétní tipy, které ti pomohou vybavit domácí fitness a domácí posilovnu.

   25. Masážní pistole

   Regenerace je pro úspěch ve sportu stejně důležitá jako samotný trénink. Kdo ji podceňuje, tak …, nechme strašení. Správný odpočinek, sauna, masáže, doplňkové cvičení a posilování? Ano, jasně. K základní pomůckám pro domácí regeneraci patří, v tom výběru již uvedený, masážní válec.

   Technologie jdou stále dál. Novinkou posledních dvou let jsou masážní pistole.

   Použití masážní pistole je velice snadné. Stačí jen přístroj zapnout a přiložit k místu, které vás bolí.

   Masážní pistole pomáhá zmírnit svalové napětí a ztuhlost, zvyšuje rozsah pohybu a současně zlepšuje cirkulaci a průtok krve.

   Cenová relace: 1 590 – 16 000 Kč

    

   26. Běžecký kemp

   Běhání v partě nadšenců pod dohledem trenérů. Ráno a odpoledne běh, večer přednášky, vše doplněno různými radami pro trénink, výživu a regeneraci.

   Pořádajíce v českých horách i v zahraničí ( Tatry, Alpy ). Většinou jde o prodloužený víkend, 3-5 dní.

   • RockPoint běžecký kemp
   • TRAILCAMPS  >> www.trailcamps.cz/kempy
   • Tréninkový kemp Běžecké školy Miloše Škorpila
   • a další …

   Pro milovníky jógy je také pořádáno mnoho celo-víkendových akcí.

   Cenová relace: 3500 – 9000 Kč

   27. Trénink s trenérem

   Lze objednat nejen výše uvedený tréninkový kemp, ale také “soukromé hodiny” s trenerém. Lze pravidelně trénovat ve skupině nebo samostatně.

   Vhodné pro běžce, fitness a jógu.

   Cenová relace: od 300 Kč/hod.

   Zlatá stezka Českého ráje

   Ultra výzva

   Přijmi výzvu, vydej se po červený a proběhni nebo projdi celý Český ráj po Zlaté stezce. 117 km dlouhá trasa se klikatí celým Českým rájem a provede tě po všech významných místech v této nádherné oblasti.

   Staň se členem Sportigo klubu Zlaté stezky

   28. Permanentka na jógu

   29. Permanentka do fitness

   Tip 27 a 28 navazuje na předcházející. Trénink s trenérem můžete doplnit permanentkou. Ale trenér není podmínkou.

   Na deset lekcí, na deset vstupů, půl roční, roční, kombinace jsou různé, od nich se také odvodí cena.

   30. Test v laboratoři

   Zátěžový běžecký test prováděný v běžecké laboratoři zjistí aktuální formu, zdraví a kondice. Určí se tréninkové zóny a běžci získají další doporučení.

   Nejčastější je zátěžový test laktátové křivky.

   Kde zjistit více a objednat:

   • Vital-praha.cz
   • triexpert.cz
   • SALMING RUNLAB – salming.cz

   Cenová relace: 1700– 4000 Kč

   31. Sportovní výživa a doplňky

   Zde bych řekl, že jde o další záchytnou kategorii dárků pro sportovce. Je zde velmi široká nabídka. Od specialit, jako jsou proteiny, BCAA a další podobné suplementy, přes různé gely a tyčinky, až k vitamínům a různým doplňkům stravy.

   Ideální je okouknout, co váš sportovec již jít a bere za doplňky a jednoduše mu doplnit zásoby.

   Velmi dobře hodnocen je přípravek Edgar. Běžci mají v oblibě gely a tyčinky Clift nebo GUJá si také oblíbil tyčinky a věci od Enervitu a firmy Penco. Dobré zkušenosti mám ze shopem a věcmi od Namaximum.cz a doplňků od Blendea.cz

   Výborné jsou tyčinky Lifebar, můžete například udělat mix různých příchutí a nezapomeňte vzít i jejich čokoládu, je výborná.

   Pro milovníky müsli, sušeného ovoce a oříšků je velmi dobrá služba Mixit, kde si můžete namíchat své müsli, tak jak budete chtít. Mají také müsli tyčinky, čokoládu a další pochoutky.

   Cenová relace: 30 – 1500 Kč

   12 tipů, kde koupit sportovní výživu, doplňky stravy a zdravé potraviny

   Kategorie sportovních doplňků stravy, suplementů a další zdravé stravy je velmi obsáhlá. Kde nakoupit? Mám pro vás 10 tipů, kde najdete velký sortiment, dobré služby a kvalitní doplňky.

   Zdravé potraviny a potravinové doplňky

   1. ProZdravi.cz

   2. Countrylife.cz

   3. Liftea.cz

   4. Pilulka.cz

   5. Superpotraviny-naturalis.cz

   6. Blendea.cz

   Sportovní výživa a doplňky, suplementy, tyčinky a gely

   7. Namaximum.cz

   8. Insportline.cz

   9. Nu3tion.cz

   10. Protein.cz

   11. Penco.cz

   12. Alza.cz ( zelený mimozemšťan má v nabídce nejen elektroniku, ale také velmi bohatě obsazenou kategorii sportovní výživy )

   32. Kola a doplňky pro cyklisty

   Cyklistika je velmi oblíbený sport, pro běžce je to skvělý doplňkový sport. Běžci díky cyklistice potrénují vytrvalost, posílí nohy a je skvělá na regeneraci.

   Cyklistika je taká velmi bohatá na různé možnosti pro dárky. Kola, cyklocomputery, cyklistické přilby, oblečení, různé reflexní prvky, světla, brýle, nářadí a další a další vybavení..

   Prohlédněte si nabídku a vyberte si:

    

   33. Vybavení na běžecké lyžování a Skialpy

   Běžecké lyžování, to je spojení vytrvalosti, krásy hor a pak je to na každém, jak je pojme, tedy na pohodu nebo pro výkon. Skialpy je skloubení hor, výkonu, musíte vyjít nahoru na horu a sjezdu, často ve volném přírodě. Dvakrát hurá a výborně,  oboje skvělý doplněk na zimu pro běžce.

   Dárky zde jsou opět velmi různorodé. Od lyží, přes boty a oblečení, různé běžecké batohy, vosky a další doplňky. U Skialpů navíc výbava pro vysokohorskou turistiku, jako jsou helmy nebo lavinová výbava.

   Cenová relace: 100 – 30 000 Kč

   Vybírejte

    

   34. Věšák na medaile

   Máte doma závodníka? Sběratele medailí? Zde je jasná volba: věšák na medaile se jménem. Je to taková „blbůstka“, ale potěší a bude se na stěně pěkně vyjímat.

   Cenová relace: 400 – 1000 Kč

   35. Startovné na závod

   Na některé prestižní závody u nás, například na pražský maraton, má startovné nad tisíc korun, podobně jako ostatní závody ze série RunCzech. A čím blíže je ke startu a více závodníků je přihlášeno, cena stoupá. To už je pěkný dárek.

   Mezi běžci jsou oblíbené závody seriálu Běhej lesy a Run tour. Pro odvážnější a silově vybavené běžce se hodí startovné na překážkové běhy Gladiátor race a Spartan race. Můžete vybrat jeden nebo více závodů v průběhu celého roku.

   Řada závodů nabízí také různé doplňky pro běžce a dárkové poukázky.

   Cenová relace: 500 – 3000 Kč

   36. Masáž, regeneraci

   To nejlepší na konec? Proč, ne! Regenerace, odpočinek, sauna, masáže. Tím nepohrdne žádný sportovec. Rádi pečují o své tělo, rádi se nechají rozmazlovat. Samozřejmě správná regenerace je základním kamenem v prevenci proti zraněním.

   Poukaz na masáž, permanentka do sauny nebo masáže. Speciální pedikůra. Je zde velmi mnoho možností, jen masáží je několik druhů, tak proč neobjednat poukaz na sportovní masáž, čakrovou masáž nebo thajskou masáž a vše zabalit do pěkné krabičky 🙂

   Je jedno, co nakonec vyberete. Já vám představil 36 různých tipů a skupin dárků, ze kterých můžete vybírat. Obdarujte svého sportovce. Je jedno zda to bude dar stovku nebo něco dražšího. Bude rád. Pozná, že mu fandíte, že ho podporujete.

   Podpora, to je to hlavní poselství, které musíte předat.

   Něco navíc: Běžecký pás

   Běžecký pás je, tak trochu, samostatná kapitola mezi běžeckým vybavení. Doma zabere nějaké místo, i když se dá mnoho pásů velmi jednoduše složit. A jde o to větší investici.

   Když si s výběrem nového běžeckého pásu dáte záležet, získáte výbornou pomůcku při cestě za získáním štíhlejší postavy a lepší kondice. Ještě předtím, než se pustíte do prohlížení jednotlivých modelů, ujasněte si odpovědi na tyto otázky:

   • Kolik místa máte k dispozici?
   • Budete pás opravdu pravidelně využívat? A spíše pro chůzi, nebo vyloženě pro běh?
   • Poslouží pouze pro vás, nebo i pro další členy rodiny?
   • Bez jakých funkcí a vlastností se neobejdete?
   • Jaký máte rozpočet?

   Běžecký pás je dobrá pomůcka pro běžce, zejména za špatného počasí a v zimě, kdy se často nechce jí ven nebo je je mnoho sněhu. Běžecký pás je vhodný tak pro zahřátí před domácím fitness cvičení nebo naopak, jako uvolnění po cvičení, hodí se také pro cardio cvičení.

   Vící o tom, jak vybrat pás se dočtete v článku: Jak vybrat běžecký pás.

   Cenová relace: 5 000 – 170 000 Kč

    

   Bonusový tip - Průvodce nejkrásnějšími Vánoci vašeho života

   Nejen sportem je člověk živ. Objevil jsem skvělého 

   Průvodce nejkrásnějšími Vánoci vašeho života

   Ověřené rady a recepty pro krásné a úspěšné vánoce. Chcete si užit klidné a krásné vánoce? Vše bez stresu a zároveň velmi originálně? Přečtěte si: Průvodce nejkrásnějšími Vánoci vašeho života   Sledujte mě:

   Kdo to tady vše píše:

   Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

   Něco pro inspiraci & motivaci:

   app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

   Díky, že to zde čtete.

   Přečtěte si také

   Pokoř Everest na Lovoši

   Pokoř Everest na Lovoši

   Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...