Krkonoše: Hiking z Rokytnice nahoru a dolu

30. 6. 2021

Parkoviště, start a jde se. Jde se nahoru, stále nahoru na horu. Kdo má rád kopce, musí mít rád i Krkonoše.

Chceš se podívat na hřebeny, musíš něco obětovat a pořádně si máknout. Jasně, jde si pomoci, například lanovkou na Sněžku nebo v létě autobusem z Míseček k Vrbatově boudě na Zlatém návrší, či nějakou jinou lanovkou. Každý má jiný cíl, jinou motivaci a já volím vlastní pohon.

Krkonoše jsou moje velká láska. A to i proto, že vyhlídky, vrcholy, cestu po hřebenech si je třeba zasloužit, vybojovat. Ať se startuje ze Špindlu, z Pece, z Harrachova nebo jako v tomto případě z Rokytnice, vždy je třeba na začátek vylézt ( vyběhnout, vyjet na kole ) pěkný kopec, 500-600 výškových metrů na pár kilometrech. Ale pak hory ukáží svou neskutečnou krásu.

Vybrat sporttester

Polar | Suunto

Garmin

Harrachovy kameny, vyhlídka na Kotel

Mohyla Hanče a Vrbaty

Trasa

  • Délka: 19,2 km
  • Převýšení: 930 m+
  • Možnosti občerstvení: Dvoračky, Labská bouda
  • Parkoviště: Rokytnice, centrální parking u lyžařského areálu, placené

Trasa je velmi jednoduchá. Z Rokytnice nahoru po žluté, ta tě dovede až na Dvoračky. Zde přestup na červenou a jak jinak, zase nahoru. Na náhorní planině je okruh Harrachovy kameny – Mohyla Hanče a Vrbaty – Vrbatova bouda – Pančavský vodopád – Labská Bouda – Pramen Labe – Růženčina zahrádka a zpět dolů na Dvoračky.

Zde možnost jít po stejné trase dolů nebo si to prodloužit přes Ručičky, jak jsem to šel já s dcerou.

Trasa je vhodná pro klasický turistický výlet – hiking, můžeš si na ní vyzkoušet i speed hiking a projít ji rychleji a nebo ještě přidat na rychlosti a celou trasu si proběhnout.

Mapa zdroj: Mapy.cz 

Mapu najdeš také v aplikaci Strava: www.strava.com/routes

Pančavský vodopád

Poznámka k Rokytnici

Když porovnávám jednotlivá horská střediska v Krkonoších, tak z toho Rokytnice vychází nejhůře. Špindl je zainvestovanej, tam jsou „cítit peníze přímo ve vzduchu.“ V dobrém i zlém. Pec se za poslední roky také dost zmodernizovala a navíc má tu Sněžku 🙂 Harrachov to je mamutí můstek, pivovar, sklárna, Mumlavské vodopády. Jánské lázně, to je Černá hora, lázně a stezka korunami stromů. Ale co má Rokytnice? A myslím tím hlavně letní sezonu. Na co láká Rokytnice a okolí turisty od jara do podzimu?

Doufám, věřím, že se to zlepší a že i nějaké investice do turistické infrastruktury přijdou i do Rokytnice. Někdo nějaký nápad?

Panorama Krkonoš od Mohyly Hanče a Vrbaty.

 

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také