Maloskalská 15

1. 7. 2022

Maloskalská 15

Český ráj, to jsou krásné traily, ale teď udělám výjimku a představím vám silniční běžeckou trasu, která je téměř po rovině. Ideální pro test rychlých nohou.

Rychlá patnáctka po cyklostezkách a silnicích mezi Dolánky a Malou Skálou. Vyzkoušej svou rychlostní vytrvalost na rychlé trase proti a po proudu Jizery.

Start a cíl v Dolánkách u Dlaskova statku , otočka na Malé Skále u Boučkova statku.

Asi ne úplně vhodná trasa pro turistiku, ale pro běžce ideální, dá se také projet na kole nebo koloběžce. Pro in-liny není vhodná. 

 

Maloskalská 15

Dlaskův Statek, Dolánky u Turnova

15 km

!

cca 120 m+

v Dolánkách u kempu

Popis trasy

Start a cíl u vjezdu do parkoviště v Dolánkách, u Dlaskova statku – po červené k mostu přes Jizeru a cestou k jezu – stezkou k Zrcadlové koze, jediná čast, kde hrozí trocha bláta – po silnici do Rakous a dál do Malé Skály – Boučkův statek, otočka – zpět po cyklostezce podél Jizery, dvakrát přes most a Jizeru – po železničním mostě znovu přes Jizeru – stále po cyklostezce zpět do cíle.

Občerstvení

kiosek na parkovišti, Dolánky

hospoda u Zrcadlové kozy

Boučkův statek, Malá skála

Restaurace Křížky

Vechtrovna

Tato trase je součástí Sportigo Challenge. Jde o soubor 5 osobní sportovních výzev po cestách v Českém ráji, tři jsou běžecké a dvě pro kolo. Kterou trasu si zvolíš? kde předveš, co máš v sobě? 

Soutěž s ostatními, kteří se do vývy zapojí. Soutěž sám se sebou a postupně se zlepšuj. Vyzvy své kamarády a kolegy na některé z tratí. Je na tobě, co zvolíš. Dáš všech pět tras v jednom roce?

Jak vše probíhá:

  1. vyber trasu
  2. registruj se ( registrační formulář je vždy u detailu trasy )
  3. jdi na to
  4. pošli záznam výkonu z aplikace
  5. zde na webu najdeš výsledky ( tabulka výsledků zde )

Je to takto jednoduché, nic jiného za tím nehledej. Obuj běžecké boty, připrav si kolo a vyraz se porvat s Českým rájem.

Kompletní přehled Sportigo Challenge najdeš zde >

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také