NNormal, Kilian, Kjerag 

24. 8. 2022

Nová značka v běžeckém světě, NNormal, spojená s fenomenálním horským a ultratrailovým běžcem Kilianem Jornetem, postupně poodkrývá své novinky. Poté, co byl Kilián již na několika akcích viděn v prototypech nových běžeckých bot, došlo k jejich oficiálnímu představení. Mediální mumraj, okolo aktuálně probíhajícího týdne UTMB, je k tomu ideální. Jmenují se Kjerag [čti: sche-rak]. 

Kjerag

Pojmenování dostali po 11OO metrů vysoké hory na západě Norska. Na vrchol hory se jde dostat po několika trailových, ne úplně snadných stezkách, případně zvolit středně náročné turistické trasy. Hora, trailové stezky, kopce, sport, výběr, svoboda, zkráceně můžeme říci všestrannost, to je ten symbol nebo symbolika, proč byl vybrán tento název pro nové trailové boty od NNOrmalu. 

Na webu značky NNormal k tomu sám Kilián říká: “Our goal with Kjerag was to find the highest-quality materials, cutting-edge technologies, planet-friendly production processes—the best of everything. Then to bring them together a polyvalent shoe that can be used for everything from a VK to a 100-mile race.” 

Volně přeloženo: Cílem při tvorbě Kjerag bylo najít nejkvalitnější materiály, špičkové technologie, výrobní procesy šetrné k planetě, prostě to nejlepší ze všeho. Z toho dát dohromady všestrannou botu, kterou lze použít na všechno, od VK (vertikálního kilometru) až po závod na 100 mil. 

Běžecké boty NNormal Kjerag, zdroj: nnormal.com

Parametry 

Běžecké boty NNormal Kjerag jsou velmi lehké, váží pouze 200 g (pro velikosti UK 8 / US 9). Mají 6 mm drop, tlumení pod patou je 23,5 mm, pod špičkou 17,5 mm. 

Podešev 

Podešev je z osvědčeného materiálu. Megagrip Vibram je super přilnavý a extra odolný. Záběru pomůže padesát 3,5 mm vysokých výčnělků rozmístěných po celé podrážce. 

Svršek 

Svršek bude velmi odolný, je utkán z individuálně potažených polyamidových a kevlarových přízí. 

Sněrování je klasické. 

Mezipodešev 

Na mezipodešev byly použita nová generace pěny EExpure®. Jde o lehký materiál s nízkou hustotou, který se vyznačuje vysokou reaktivitou a větší stabilitou. 

 

Kdy budou na trhu 

NNormal spolu s novými botami také dá na trh novou řadu oblečení a doplňků. První vybavení od NNormal, včetně bot Kjerag, bude k dispozici v Evropě a Severní Americe na podzim 2022. 

Vše o NNormal na webu: www.nnormal.com 

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...