Tepová frekvence

1. 11. 2017

Tepová frekvence

Tepová frekvence je ukazatel, jak efektivně pracuje naše srdce resp. srdeční sval a cévní systém.

Při sportování je tepová frekvence důležitá pro náš výkon a správný trénink.

Při zvýšení aktivity se tepová frekvence zvedá. Podle toho jakých hodnot dosahuje můžeme, určit naši kondici a upravit náš tréninkový program.

Puls – Tep – je tlaková vlna, která je vyvolaná vypuzením krve z levé srdeční komory do srdečnice (aorty), odkud se šíří dalšími tepnami do celého těla. V lékařství série těchto vln odpovídá srdečnímu rytmu a frekvenci. ( zdroj: Wikipedia )

Tepová frekvence se při sportu měří pomocí sportovních hodinek nebo sportesterů, které mají optický snímač nebo jsou propojené s hrudním pásem.

Zdroje:

O tepové frekvenci si na blogu Sportigo přečtete tyto podrobnější články:

Tep, puls na wikipedii zde >

Sportovní hodinky Garmin Fenix 5 plus

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Co je trail running 

Co je trail running 

Trailrunning Definice trailrunningu je velmi jednoduchá: běh po nezpevněných cestách a stezkách.   Trail run lze provozovat takřka všude, jde jen o to, se dostat ze silnic a...

Aplikace Strava

Aplikace Strava

Strava app. Strava je sportovní aplikace ke sledování a zaznamenání výkonů, především z běhaní, cyklisty a dalších sportů pomocí GPS.  Umožňuje přímé nahrávání do aplikace v...