The Manitou Incline

25. 8. 2019

Jaký je váš oblíbený kopec, kam se rádi vracíte, který je pro vás běžeckou vyzvou? Zde je několik mých tipů.

Jedním z nich je samozřejmě Sněžka ( 1608 m ), nejvyšší česká hora, která láká mnoho běžců a turistů. V Jizerkách se často vyráží z Liberce na Ještěd ( 1012 m ), to je i můj oblíbený kopec. Často se také běhá na Milešovku ( 837 m ) v České středohoří. Určitě Klínovec nebo Kralický Sněžník jsou také super.

Podle zpráv, postů a fotek na Facebooku a Instagramu, ale u nás asi s přehledem vede Lysá hora ( 1323 m ) v Beskydech. A co vy?

A který je váš vysněný kopec, kam byste se chtěli vyškrábat?

Já bych rád zkusil Lysou a zařadil se po bok dalších trailových běžců, kteří zde velmi často trénují. Ale pak zde jsou mé sny a The Manitou Incline ( Colorado, USA ).

Celá oblast Colorada a Rocky Mountains je turistickou a trailovou mekkou, rád bych se do této oblasti podíval.

The Manitou Incline

The Manitou Incline. ( Photo by Rachel Beam on Unsplash )

The Manitou Incline

Nejde o nějaký mnoha kilometrový výstup a přesto parametry této stezky jsou děsivé a patří k legendárním výstupům.

Stezka The Manitou Incline se nachází v Manitou Springs, nedaleko větší a známějšího Colorado Springs. Je velkým turistickým lákadlem i výzvou. Nedaleko je také další trailová legenda Pikes Peak ( 4302 m ), kde se každoročně koná Pikes Peak Marathon.

Délka stezky je 1,42 km. Ale pozor délka není vše, teď to přijde. Chodec nebo běžec musí překonat na tomto necelém kilometru a půl převýšení 613 metrů.

Průměrný sklon stezky je 45 % (24 °) a některých místech až neuvěřitelně strmých 68% (34 °). Vrchol stezky je výšce 2620 m. n. m.

Stezka byla zbudována na místě bývalé úzkokolejné lanovky.

The Incline 500 Club

Stezka The Manitou Incline má i svůj exkluzivní klub. K získání členství v tomto klubu nepotřebujete milióny, přesto má jen 12 členů.

Pro členství je třeba během 365 dní vylézt na vrchol Incline 500 krát.

Zdroje a weby o The Manitou Incline:

Velmi pěkné video o stezce The Manitou Incline natočil Salomon, koukněte na něj, jsou tam také další informace a rekordy stezky:

Suunto 9 Baro Titanium

Suunto 9 G1 Baro Titanium Performance, ideální hodinky na trail a do hor. Špičkové multisportovní GPS hodinky určené pro sportovce, kteří chtějí získat to nejlepší pro trénink či závod.

Dlouhá výdrž baterie až na 120 h při zapnuté GPS a zpřesňují dráhu, rychlost i výšku a díky barometru jsou přesné i v nastoupaných metrech

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také