Top 5, moje běžecká inspirace z Instagramu

28. 12. 2020

Říká se, že na Instagramu je svět, který si přejeme mít. Příliš dokonalý, vysněný. No, popravdě tomu tak často je, zejména na profilech o módě a showbusinessu, kde svět instagramových hvězd je častokrát příliš dokonalý a mnohokrát je velmi vzdálem běžnému životu. To ale také na sociálních sítích hledáme a proto k nim utíkáme od svých problémů a od svého života.

Na Instagramu je také mnoho účtů, kde lze nalézt reálnou motivaci a rady pro zlepšení. Já jsem vybral z účtů, které sleduji, TOP 5, které mi přináší mnoho motivace, ale také rad, jak se zlepšit. Zde jsou. Běžci je budou určitě znát, ale pro ostatní je doporučuji k prohlédnutí.

Slibuji, že zůstanu v českých, respektive česko-slovenských instagramových vodách. Představím instagramové profily tří žen, které okouzlí nejen svou krásou, ale také svými výkony, a dvou mužů, kteří dokáží své výkony sdílet s ostatními, a ještě k tomu něco přidat, třeba zábavu nebo rady a tipy pro správný běžecký trénink.

Začnu samozřejmě u žen, konkrétně u Lenky Vacvalové.

Lenka Vacvalová

Moderátorka, herečka, běžkyně. V roce 2018 proběhla 500 km trasu z Košic do Bratislavy, zdolala 470 km za polárním kruhem na švédské Kungsleden. V květnu 2019 dokončila 770 km trasu Cesty hrdinů SNP ( o ní více v knize Najdu odvahu ), letos v červnu ( 2020 ) proběhla self-supported Severní stezkou 500 km z Děčína na Praděd. Na podzim pak zdolala v Pyrenejích známou dálkovou trasu, 880 km dlouhou GR11

Marie Zelená

Horská běžkyně a skiaplinistka. Velká milovnice hor a běžkyně, která se specializuje na ultra traily a ultra sky maratony, ideálně nad 80 km s vyšším převýšením. K jejím největším úspěchům patří 1. místo v ženách – Beskydská sedmička v letech 2016, 2017. O své lásce k horám vás její instagramový profil zajisté přesvědčí a bude vás dále motivovat.

Marcela Joglová

Krásná silniční běžkyně. Ano, zde udělám výjimku a sestoupím z hor na silnici, protože příběh Marcely Joglové je fascinující. Z amatérské běžkyně se až po třicítce vypracovala na naší aktuálně nejlepší maratonskou běžkyni. Její příběh ve zkratce: do svých 31 let byla ryzím amatérem. Po úspěchu na mistrovství světa v Kataru ( 2019 ), kde skončila v maratonu dvacátá a mezi Evropankami byla šestá. Nyní se pokouší o zdolání limitu pro olympijské hry v Tokiu 2021. Její aktuální osobní rekord na maraton je 2:31:29 ( Valencie, 2020 ), tedy jen  minutu a půl za limitem. 

Jan Kempa

Běžec, trenér, triatlet, jehož heslo je: Nehledej výmluvy proč ne, ale důvody proč joo! A na svém instagramu vám ukáže, jak to jde a jak to máte dělat.

Chcete se přiučit něco víc, vyzkoušejte jeho trénink na H.I.E. Camp – High Intensity Experience Camp www.hiecamp.cz

Na jaře se chystá na 3x 226km. Květen 2021: Na začátku měsíce na běžkách kolečkových, uprostřed měsíce klasického ironmena a na konci měsíce ultratrail. Každá s disciplín má 226km.

Titus Ablorh

Ultraběžec a tanečník. Český běžec s ghanskými kořeny, který se specializuje na ultra. Brňák, který má rád hory a v běhání velké plány. Se svojí přítelkyní Verou to roztáčí na profilu  @beham_a_zeru, kde si s nimi užijete nejen běhání, vaření, tanec, ale také pořádnou legraci, jejich stories jsou boží, stejně tak výkony, které Titus předvádí na stezkách.

Jaké máte své oblíbené účty a své instagramové hvězdy vy? 

Instagram je plný snů a vysněných míst, plný pozlátka a fotek, které prošly mnoha filtry a úpravami, ale také zde naleznete vůli něco dokázat, nějak se prosadit, ti nejlepší v sobě také mají dar, něco poslat dát, něco přenést na ostatní, v něčem pomoci a inspirovat … 

Já své běžecké toulky také sem tam postnu na Instagramu. Rád ukazuji místa, kde se pěkně běhá.  Nejčastěji je to  oblast Českého ráje nebo Krkonoše, běžecké trasy najdete zde >.

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Nejoblíbenější běžecká kniha

Nejoblíbenější běžecká kniha

Po úspěchu s anketou o nejoblíbenější značku běžeckých bot, jsem se rozhodl pro druhou anketu: Nejoblíbenější kniha o běhání. Sám mám doma celkem dost knih o sportu. O fotbalu,...