Zhubněte hravě a za pár korun – se švihadlem!

29. 5. 2018

Možná si řeknete, že titulek “ Zhubněte hravě a za pár korun – se švihadlem! “ je trochu bulvární, až zavádějící. Ale věřte, že švihadlo, tato dětská hračka, je velmi účinný fitness nástroj. Pravidelným cvičením a skákáním přes švihadlo dosáhnete skvělých výsledků. Pro sportovce, kteří mají rádi moderní technologie, je na konci článku připraveno představení Smart rope – chytrého švihadla.

Vždycky vám vaše hubnutí něco překazí? Z důvodu časového presu nestíháte zajít do fitka? Nemáte nikoho na hlídání svých ratolestí? Nemáte peníze nebo místo na cvičící stroje? Vždy vaše hubnutí začíná s… až zítra? V tom případě raději s hubnutím začněte už dnes, vyrazte pro švihadlo a konečně se vymaňte z bludného kruhu slibů a marného očekávání. Máme pro vás švihadlový manuál!
Jaké švihadlo a kde si ho pořídit?

Dříve, než si pro ono švihadlo skočíte do obchodu, sundejte si své růžové brýle a buďte realističtí. Vždyť i švihadlo může potkat stejný osud, jako váš rotoped, zaprášený stepper nebo v rohu botníku opuštěné běžecké boty. I přes veškeré výhody, které švihadlo nabízí, se může stát, že vám prostě nesedne. Třeba z toho důvodu, že jste od dětství zapomněli, jak se na švihadle skáče.

Tohle ale neříkáme z toho důvodu, abychom vás strašili a odrazovali, nýbrž proto, abyste ušetřili. Ze začátku pro vás bude určitě lepší, když zvolíte levnější variantu. Teprve až potom, co zjistíte, že vás skákání na švihadle opravdu chytlo, můžete jít do dražší profesionální verze. Ale nebojte, i na velmi levných švihadlech se dá slušně skákat. Některá švihadla mají i počítadlo.

Kde se kupuje švihadlo? Běžně ve sportu, ale i v hračkářství.

Jak cvičit se švihadlem

Se švihadlem se dá dělat mnoho cviků a různých druhů přeskoků a kombinací. Výuková videa najdete například na svihej.cz, nebo na youtube. Zde jsou dvě ukázky:

Jaké výhody má švihadlo a cvičení s ním?

Hlavní výhodou švihadla je jeho malá velikost, díky které se vleze takřka všude – do kabelky, do šuplíku od stolu, ani doma s jeho úschovou nebudete mít problémy. Díky tomu, že je švihadlo tak malé, můžete si ho vzít všude s sebou, čímž se intenzita i pravidelnost cvičení může zvýšit.

Má nízké pořizovací náklady a cvičení není náročné na prostor

 • Ideální u švihadla jsou nízké pořizovací náklady. Nejlevnější švihadla, na kterých se dá slušně skákat, pořídíte už od 100 Kč a výš. Kromě švihadla ke skákání potřebujete snad už jen lepší boty, nic víc.
 • Švihadlo je nenáročné na prostor. Kolem sebe potřebujete jen tolik prostoru, abyste mohli švihadlo pohodlně přeskočit a nikde se nezamotávali. To znamená, že cvičit můžete takřka kdekoliv, doma, v kanceláři, v parku… kde se namane.
 • Švihadlo má řadu zdravotních i estetických přínosů – posiluje kardiovaskulární systém, zvyšuje kondici, zpevňuje tělo, redukuje známky celulitidy.
 • Na švihadle spálíte hodně kalorií.
 • Dá se použít k rozcvičce, samostatně nebo k dalším cvikům.
 • Díky švihadla zpevníte a vytvarujete nejen nohy, nýbrž celé tělo, protože se do pohybu zapojují všechny svaly na těle.
 • Švihadlo je oblíbené i díky celé škály různých cviků, které s ním lze praktikovat. Skákat můžete různě, s různou intenzitou.
 • Skákat můžete sami, s kámoškou nebo s dětmi.

Pravidelné skákání na švihadle přináší viditelné výsledky a zlepšení koordinace pohybů.

Andrea Nováková – autor článku

8 tipů na švihadlo

Švihadlo Sokol

Sharp Shape Counter rope blue

Švihadlo Adidas, sada s pouzdrem

66Fit Zátěžové švihadlo

Švihadlo s počítadlem Laubr IR97138

Švihadlo inSPORTline Jumpkamu

Švihadlo inSPORTline Jumpow

Zátěžové švihadlo inSPORTline Jumpster

A nyní slibované Smart rope – chytré švihadlo. Švihadlo, aplikace, chytrý telefon a Vy. Úspěch je zaručen.

Chytré švihadlo SMART ROPE

Máte v oblibě kardio cvičení? Máte rádi moderní technologie? Milujete skákání přes švihadlo? Nyní své lásky a pohyb můžete spojit. Díky švihadlu SMART ROPE bude váš trénink ještě chytřejší, zábavnější a více pohlcující! 

Švihadlo je v délce 287 cm a zaznamenává počet kroků, spálené kalorie, ale i časy tréninků.

švihadlo SMART ROPE

Smart Rope je v nabídce s různou barvou držadel a také jsou různé velikosti švihadla, přímo pro Vaši postavu.

 • XS, délka švihadla bez rukojeti 228 cm, Doporučená výška uživatele 137–147 cm
 • S, délka švihadla bez rukojeti 243 cm, Doporučená výška uživatele 152–163 cm
 • M, délka švihadla bez rukojeti 258 cm, Doporučená výška uživatele 165–175 cm
 • L, délka švihadla bez rukojeti 274 cm, Doporučená výška uživatele 178–188 cm
 • XL, délka švihadla bez rukojeti 284 cm, Doporučená výška uživatele 191–201 cm

23 LED diod

zobrazuje váš aktuální počet skoků a magnetické senzory přesně sledují každou otáčku. Unikátní rukojeti v úhlu 45 stupňů ke švihadlu a sada čtyř kuličkových ložisek zajišťují hladký a přirozený pohyb.

V rukojetích švihadla kromě baterií jsou elektronické senzory a bezdrátový komunikátor pro přenos dat do vašeho chytrého telefonu nebo tabletu a PC. Data se synchronizují pomocí technologie Bluetooth 4.0 do aplikace Smart Gym, kterou si můžete bezplatně stáhnout.

 • Bezplatná mobilní fitness platforma, která je k dispozici na Apple App Store a Google Play.
 • Páruje se přes Bluetooth 4.0LE.
 • Pracuje s aplikacemi Apple HealthKit, Google Fit, Samsung S Health a Under Armour Record.

Aplikace umí vypočítat vaše BMI, zobrazit počet přeskoků i spálené kalorie za určité období tréninku a sdílet výsledky třeba na sociálních sítí. Součástí balení je i nylonový obal na zip pro pohodlné přenášení a uskladnění. Buďte neustále fit s tímto skvělým a praktickým švihadlem.

Parametry Smart rope

 • Délka: 287 cm.

Baterie

 • Baterie v rukojetích.
 • Dobíjení přes USB konektor.
 • Dobíjecí čas pouhé 2 hodiny.
 • Na jedno nabití je možné skákat po dobu 36 hodin.

Co umí

Zaznamenává počet přeskoků, spálené kalorie a časy tréninků. Led pás, který při každém švihnutí vykreslí číslo s počtem přeskoků.

Konstrukce

 • Magnetické senzory. 
 • Unikátní rukojeti v úhlu 45 stupňů.
 • Sada čtyř kuličkových ložisek.
 • Nylonový obal na zip. 

Sluchátka AfterShokz

12. Outdoorová kamera

Tyto kamery jsou vhodné pro natáčení různých sportovních a akčních aktivit. Hodí se při běhu, ideálně v horách. Pro překážkové závody, na kolo, na lyže, na plavání a surf.

Díky jejich velkému příslušenství se mohou použít i do vody, mají různé držáky na helmu, kolo, na selfie tyče.

Bohatost příslušenství je jedním se základní věcí, kterých si všímat při výběru outdoorové akční kamery. Důležité jsou také technické parametry rozlišení: Obecně platí – čím větší rozlišení, tím lepší kvalita videa.

Velikost displeje, stabilizace obrazu, ovládání kamery a komunikace s dalším zařízením.

Na čele pelotonu akčních kamer je Go Pro, aktuálně s modelem GoPro Hero 10.

Kvalitní akční outdoorové kamery nabízí značky: DJI (například model DJI Action 2 Dual-Screen Combo), Insta 360, zajímavou alternativou, co do kvality a financí, jsou značky: NiceBoy, Yi nebo Lamax.

Cenová relace: 1000–16 000 Kč

13. Masážní pistole

Masážní pistole, hit posledního roku.

Regenerace je pro úspěch ve sportu stejně důležitá jako samotný trénink. Kdo ji podceňuje, tak …, nechme strašení. Správný odpočinek, sauna, masáže, doplňkové cvičení a posilování? Ano, jasně. K základní pomůckám pro domácí regeneraci patří, v tom výběru již uvedený, masážní válec.

Technologie jdou stále dál. Masážní pistole jsou stále oblíbenější.

Použití masážní pistole je velice snadné. Stačí jen přístroj zapnout a přiložit k místu, které vás bolí.

Masážní pistole pomáhá zmírnit svalové napětí a ztuhlost, zvyšuje rozsah pohybu a současně zlepšuje cirkulaci a průtok krve.

Cenová relace: 1 590–16 000 Kč

14. Běžecký kemp

Běhání v partě nadšenců pod dohledem trenérů. Ráno a odpoledne běh, večer přednášky, vše doplněno různými radami pro trénink, výživu a regeneraci.

Pořádají se v českých horách (Krkonoše, Jizerky, Šumava) i v zahraničí ( Tatry, Alpy ). Většinou jde o prodloužený víkend, 3-5 dní. Za mne super dárek pro běžeckého nadšence.

a další …

Pro milovníky jógy je také pořádáno mnoho celo-víkendových akcí.

Cenová relace: 3500–15000 Kč

15. Test v laboratoři

Zátěžový běžecký test prováděný v běžecké laboratoři zjistí aktuální formu, zdraví a kondice. Určí se tréninkové zóny a běžci získají další doporučení.

Nejčastější je zátěžový test laktátové křivky.

Kde zjistit více a objednat:

 • Vital-praha.cz
 • triexpert.cz
 • SALMING RUNLAB – salming.cz

a další

Cenová relace: 1700–4000 Kč

16. Sportovní výživa a doplňky

Zde bych řekl, že jde o další záchytnou kategorii dárků pro sportovce. Je zde velmi široká nabídka. Od specialit, jako jsou proteiny, BCAA a další podobné suplementy, přes různé gely a tyčinky, až k vitamínům a různým doplňkům stravy.

Ideální je okouknout, co váš sportovec již jít a bere za doplňky. Není nic jednoduššího, než mu zásoby doplnit.

Velmi dobře hodnocen je přípravek Edgar. Běžci mají v oblibě gely a tyčinky Clift, GU, nově se také hodně dostává do obliby značka Maurten. 

Já si také oblíbil tyčinky a věci od Enervitu a firmy Penco. Dobré zkušenosti mám se shopem a věcmi od Namaximum.cz a doplňků od Blendea.cz

Poslední má výborná zkušenost je s výrobky Protein&Co.

Pro milovníky müsli, sušeného ovoce a oříšků je velmi dobrá služba Mixit, kde si můžete namíchat své müsli, tak jak budete chtít. Mají také müsli tyčinky, čokoládu a další pochoutky.

Cenová relace: 30–1500 Kč

17. Běžecký pás

Běžecký pás je, tak trochu, samostatná kapitola mezi běžeckým vybavení. I když se dá mnoho běžeckých pásů velmi jednoduše složit, stejně nějaké místo zaberou. Zároveň jde o větší investici.

Když si s výběrem nového běžeckého pásu dáte záležet, získáte výbornou pomůcku při cestě za získáním štíhlejší postavy a lepší kondice. Ještě předtím, než se pustíte do prohlížení jednotlivých modelů, ujasněte si odpovědi na tyto otázky:

 • Kolik místa máte k dispozici?
 • Budete pás opravdu pravidelně využívat? A spíše pro chůzi, nebo vyloženě pro běh?
 • Poslouží pouze pro vás, nebo i pro další členy rodiny?
 • Bez jakých funkcí a vlastností se neobejdete?
 • Jaký máte rozpočet?

Běžecký pás je dobrá pomůcka pro běžce, zejména za špatného počasí a v zimě, kdy se často nechce jí ven nebo je mnoho sněhu. Běžecký pás je vhodný také pro zahřátí před domácím fitness cvičení nebo naopak, jako uvolnění po cvičení, hodí se také pro cardio cvičení.

Více o tom, jak vybrat pás se dočtete v článku: Jak vybrat běžecký pás.

Velký výběr běžeckých pásů najdete v shopu Insportline.cz, pěkný výběr je také na Alza.cz. Pásy s dobrou cenou, tzv. dobrým poměrem cena/kvalita, jsou k dispozici v Decathlonu.

Cenová relace: 5 000 – 170 000 Kč

Přečtěte si také

Pin It on Pinterest

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Snažíme se poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, proto naše stránky využívají technologii cookies. Většina internetových prohlížečů je automaticky nastavena tak, aby byly soubory cookies příjímány. Změnu můžete provést v nastavení svého prohlížeče.

Zavřít