7 citátů o sportu a motivaci

18. 11. 2017

Motivace je ve sportu nutná, je to jedna z ingrediencí výkonu, úspěchu a radosti ze sportu. Jakou máte motivaci Vy? Proč jste začali sportovat, cvičit, běhat?

Jak se ke sportu motivujete? Někdo má na stěně plakát se svým vysněným sportovním hrdinou, někdou poslouhá motivační hudbu a nebo sleduje sportovní filmy a dokumenty. Já rád čtu životopisy sportovců.

Dobrou motivací jsou také citáty slavných. Vytisknete si ho, nalepíte na okraj monitoru, na nástěnku nebo na lednici. Máte ho na očích každý den. Každé ráno se na něj zahledíte, přečtete a můžete vyrazit. 

K nejznámějším motivačním heslům patří známé: Citius, Altius, Fortius (Rychleji, výše, silněji), které přijal olympijské hnutí jako heslo Olympijských her a bylo soušástí historické olympijské vlajky. Vyjadřuje cíl olympijského hnutí a úsilí o neustálý pokrok. Ale nejem o tom je sport. Nezapomeňte také na radost z pohybu, volnost, fair play a přátelství.

Zde je sedm tipů pro Vaši motivaci:

7 citátů o sportu a motivaci

Síla nepochází z fyzických schopností, ale z nezlomné vůle.“  Mahátma Gándhí

Být zdravý a fit není hloupý nápad nebo trend, ale životní styl.“ Neznámý autor

Být poražený je často jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte.“ George Elliot

„Udělat první krok – to je to, co odlišuje vítěze od poražených.“ Brian Tracy

Motivace je to, díky čemuž začnete. Zvyk je to, díky čemuž v tom budete pokračovat.“ Jim Ryan

„Běhání je ten nejryzejší bojový sport, jaký si lze představit. Při každém kroku bojujete sami se sebou.“ Robert Jackson Bennett

Nenáviděl jsem každou minutu tréninku, ale vždy jsem si řekl: Neskončíš, trp teď a žij zbytek života jako šampión.“ Muhammad Ali

Na závěr jedno známé video. Co si pustit před tréninkem? Vyzkoušejte Rockyho:

Další motivující a inspirativní citáty a články najdeš na blogu www.motivago.cz
Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...