Běh Městem 2019

11. 9. 2019

Letos moc nezávodím, ale v Mladé Boleslavi jsem doma. Nemohl jsem chybět. V neděli se v Parku Štěpánka běžel další ročník Běhu Městem Mladá Boleslav.

Zde je stručný report ze závodu.

Běh Městem Mladá Boleslav 2019

  • 7. ročník
  • Neděle 8. září 2019
  • Park Štěpánka
  • Trasy: štafeta 2*5 km, 10 km a 21 km

Já si vybral půl maratonskou distanci. Štafety a desítka se běhaly na pěti kilometrovém okruhu v Parku Štěpánka. Jednadvacítka nás zavedla ven z města, do polí a lesů v okolí Mladé Boleslavi.

Trasa vede po různorodém a velmi pestrém povrchu. Střídá se silnice, zpevněné cesty, lesní a polní cesty, cesty v parku. Počasí nám přálo, bylo ideální.

Náročnost trasy by se dala pěkně rozdělit na třetiny. Rovina – kopce – rovina. První třetina závodu vede po rovině, kdy se běží po polních cestách proti proudu říčky Klenice až do Dolánek. Zde je první občerstvovačka. Já se na ni už těšit, a kelímek koly mi pomohl. Nevím proč, ale po chvilce běhu, začátek byl jako vždy svižný, mně nebylo od břicha nejlépe. Pravda, už od ráno to nebylo stoprocentní. Kola naštěstí pomohla a já se mohl pustit do kopců.

Druhá třetina trati byla kopcovitá, přes Jemníky jsme lesem vyběhli až vrcholovou cestu na Chlumu, kde byl nejvyšší bod trasy. Další dvě občerstvovačky. Do kopců to z mé strany byl úplně lehký běh, ale postupně jsem se rozbíhal. Zajímavé, i když jsem nohy cítil, protože mi chybí závodní kilometry a rychlostní trénink, běželo se mi lépe a lépe.

V poslední třetině trati, po vrchu Chlumu, seběhu dolů zpět k Boleslavi a závěrečným 4 km po rovině, jsem začal smazávat ztrátu na běžce před sebou. Dařilo se mi držet rychlé tempo a v cílové rovince jednoho běžce předběhnout a odolat útoku běžce, který se pár posledních kilometrů zase držel za mnou.

Cílový čas 1:51:38.6 nepatří k mým nejrychlejším, ale s výkonem jsem spokojen. Šel jsem do toho naplno a hlava to udržela. Ukázalo se, že vytrvalost tam nějaká je, ale deficit rychlejších tempových tréninků a intervalů taky 🙂 Časem jsem se vešel do poloviny výsledkové listiny.

Nejrychlejším běžcem na půl maratonské trati byl Jan Švadlenka ( LAWI AC MB ) 1:15:45.0 Gratuluji nejlepší i všem, kteří se postavili na start a doběhli do cíle.

Odměnou pro běžce byla tradičně zlatá šiška.

Díky Daliborovi z Sauny MB za skvělou organizaci a pěkný závod.

Výtěžek ze závodu bude tradičně věnován na charitativní účely. Letošní výtěžek z Běhu městem MB bude věnován spolku NEDOKLUBKO, který podporuje rodiče předčasně narozených dětí a jednotky intenzivní péče neonatologických oddělení. Takové oddělení máme i u nás v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...

Zúčtování: březen 2024

Zúčtování: březen 2024

Takhle zaneprázdněn jsem snad ještě nikdy nebyl . Přes všechnu tu práci nemám skoro čas na své koníčky, na svůj blog. Je devátého a já teprve teď píšu Zúčtování. S tím mne napadá...