Běžecká novinka v Českém ráji: 250 TRAILS

8. 5. 2023

Český ráj má novou běžeckou akci. I když akce není úplně to správné slovo, když jde o celosezónní výzvu. Ano, výzva je lepší.

Musím se přiznat, že jsem na něco podobného už myslel, a teď s tím přišli pořadatelé skvělého týmového běžeckého závodu 250 Českým rájem.

Český ráj je parádní běžecké hřiště a podobnou výzvu si zaslouží. Kluci z Turnova si již něco podobného vyzkoušeli prosincovým Prezidenským pohárem. Registrace, systém zadávání výsledků i šablonu pro trasy měli. Navíc do toho nešli sami. Oslovili své běžecké kamarády, kteří jim pomohli navrhnout a namapovat deset tras v Českém ráji. Jedním z nich jsem byl i já.

Deset tras, které teď čekají na tebe, na vás, až na ně vyběhnete, a ještě více prozkoumáte Český ráj.
Tak vznikla výzva 250 TRAILS.

Trasy

Připraveno je deset atraktivních etap s lokálními jmény, které také jasně říkají, kde trasa vede: Klokočí, Valdštejn, Hruboskalsko, Drábovna, Maloskalský kalich, Příhrazské skály, Branžež, Kost, Podtrosecké rybníky a Modro-žlutý trail.

Etapy mají délku okolo 10 kilometrů a až na jednu výjimku Modro-žlutý trail, tvoří okruh.

Místo startu je vždy dobře dostupné, většinou je v blízkosti i dobrá možnost parkování. Navíc má každá z tras i velmi atraktivní okolí, jak již naznačují názvy jednotlivých tras. Po doběhu se určitě vydejte po okolí a prohlédněte si krásy Českého ráje.

Jednotlivé trasy jsou na webu detailně popsány, včetně fotografií, mapek a GPX navigace.

Jak se boduje, jak se závodí

Pozor, soutěží se. Nezapomeňte se registrovat.

Po zaregistrování můžete zadávat dosažené časy na jednotlivých úsecích. Je připraven odzkoušený systém na počítání výsledků.

Podle času se spočítá bodový zisk a pořadí na úseku. Vítěz úseku má 100 bodů, nastavený pomalý referenční čas odpovídá 0 bodů. V čase se může váš bodový zisk měnit v závislosti na času aktuálního vítěze úseku.

A můžete i něco vyhrát. Závodit můžete na jednotlivých úsecích nebo do celkového pořadí. Hodnotit se bude mužská a ženská kategorie. Do celkového pořadí se počítá 5 vašich nejlépe bodovaných úseků.

Běhejte celé léto, můžete se na jednotlivých trasách zlepšovat. Na konci sezóny můžete čekat na vyhodnocení. Pořadatelé vyhlásí vítěze a rozdají ceny.

Kompletní info, registrace a trasy jsou zde: 250cr.cz/trails

Registrace běží, už to běží! Na jaké trase se potkáme?

—-

p.s. začněte na trase Branžež nebo Kost. Ty jsem navrhoval já 🙂
Mějte se fajn, ať to běhá.

Running vlog: 250 Český ráj

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Pokoř Everest na Lovoši

Pokoř Everest na Lovoši

Dostal jsem tip na jednu skvělou běžeckou akci a rád sdílím dál info o této akci. Pořádá ji můj běžecký kamarád Jakub Chalupný. Jde o České středohoří a běhání do kopce, plete se...