Chcete vypustit páru? Zběhejte si!

21. 6. 2018

Běh je pro člověka společně s schůzí tím nejpřirozenějším pohybem. Je to to skvělý pohyb wink Prospívá našemu zdraví, zlepšuje fyzickou kondici, pomáhá při hubnutí, zlepšuje naši vytrvalost. Běh je také pomocník proti stresu a únavě. Uklidňuje.

Asi to také znáte. Sem tam se to přihodí. Říká se tomu Den blbec. Je to jak Murphyho zákonů, co se může pokazit, tak se pokazí. Nebo se rozbije a nebo je jinak, než jste si představovali.

Zastavte se, převlékněte se do běžeckého. Udělejte si předstartovní usměvavé seflfíčko. Ano, myslím to vážně, usmějte se na sebe. Když ne do telefonu, tak alespoň do zrcadla. Úsměv pomáhá. S úsměvem jde všechno lépe. Přeci by jste se na sebe nemračili. Mějte se rádi. Co je vám do ostatních mrzoutů. A vyběhněte.

Načerpat energii

Potřebujete se jen lehce uvolnit a načerpat energii. Vyběhněte do přírody. Kde najdete ticho, vůni lesa, měkké cesty a čistý vzduch. Ve městě vás stále bude něco vyrušovat a musíte dávat pozor na to, co se děje okolo.

Ve městě se při běhu moc neuklidníte. Les je to pravé.

Běh by měl být v pomalejším pohodovém tempu s klidnou tepovou frekvencí, aby jste při běhu byli schopni mluvit. Tělo se uvolní, dostanete se tzv. flow ( duševní stav, při kterém je osoba ponořena do určité činnosti tak, že nic jiného se jí nezdá důležité ) . Rozproudíte krev, prokysličíte mozek.

Dostat ze sebe vztek

Potřebujete se uklidni, dostat ze sebe vztek? Kopce nebo schody jsou to pravé pro Vás.

Nejdříve se v poklidu rozběhejte a svaly zahřejte. Najděte se někde v parku nebo v lese, kde není moc lidí. potřebujete se přeci uklidnit. Nějaký kopec. Jaké bude stoupání záleží na Vás. Délka alespoň 100 – 200 metrů. Nejdříve si ho jednou vyběhněte v poklidu. a následně si dejte za sebou několik ostřejších výběhů.

Tepovka vylétne, svaly budou pracovat na plno, krev bude v tepnách kvapem proudit, pot se z vás bude řinout.

Poté se zase někde po rovince v poklidu vyběhejte. Stres zůstane v lese. Vy budete pozitivně rozpumpovaní a s čistou hlavou se můžete v klidu vydat k domovu.

Užijte si svobodu

Běžec je svobodný. Zejména pokud běháte v přírodě. Na nic nemusí brát ohled, můžete si úžívat volnost. Můžete běhat tak rychle, jak chcete, můžete běžet tak daleko, jak toužíte a zvládnete. Můžete si dělat selfie kolik chcete. Nikdo vám do toho nebude mluvit. Je to jen Váš běh a vaše tělo. Užívejte si to!

Běh je zdravý a prospěšný. Už během několika málo měsíců si díky pravidelnému běhání výrazně zlepšíte svoji tělesnou kondici. Rychle to na sobě poznáte. Zlepšená kondice vám výrazně zvedne sebevědomí a zlepší náladu. Jen 30 minut stačí k tomu, abyste se po skončení pracovního dne dokonale uvolnili. Vyzkoušejte to!

#vyzkousenozavas

 
Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.

Něco pro inspiraci & motivaci:

app. Strava | Moje vybavení | Moje závody | Moje knihy | Měsíční Zúčtování |

Díky, že to zde čtete.

Přečtěte si také

Zúčtování: duben 2024

Zúčtování: duben 2024

Jak byl březen náročný, tak duben si dělal ambice, a to hned od začátku měsíce, že březen ve všem předstihne. Neskutečný blázinec, hlavně v pracovním životě. Neodběhal jsem vše,...